Autor Wątek: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?  (Przeczytany 4667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« dnia: Sierpień 14, 2010, 05:51:12 am »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Siema, mam do założenia nowe drzwi przednie od strony kierowcy, zrzuciłem stare i próbowałem wrzucić nowe metodą z Morawskiego- znaczy przykręcanie drzwi do zawiasów siedzących na samochodzie. Ta metoda doprowadziła mnie do szewskiej pasji i tyle z tego wyszło, na dodatek gwinty na dole nowych drzwi są krzywe, co nie upraszcza sprawy :? Da radę zrzucić zawiasy z samochodu, przykręcić do drzwi a potem wrzucić to na auto, czy też ta metoda jest równie wkur... co książkowa? pozdro
LOW & SLOW

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2010, 09:08:07 am »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
ja robiłem tak, stawiałem drzwi na pieńku drewnianym i łapałem najpierw górną i dolną śrubę. po dokręceniu tych śrub pieniek na bok i wkręcałem już bez problemu 2 pozostałe.
jeżeli masz zdjęte nadkole przednie to łatwiej będzie dokręcić drzwi z zawiasami, bo możesz sobie zamknąć drzwi i tylko śrubki wkręcać.
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2010, 09:39:11 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
By zrobić to porządnie proponuje zdjąc błotnik- wtedy odkręcisz sobie zawiasy. Ciężko jest bez tego dobrze je wyregulować, a nikt nie powiedzial, że każde drzwi są takie same :)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2010, 10:42:20 am »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Już je wrzuciłem metodą z Morawskiego, ale żadna pociecha, bo zamykają się tylko po trzaśnięciu tak mocno, że rudy z progów się sypie :lol: Tak czy inaczej trzeba będzie zdjąć błotnik i podregulować zawiasy.
LOW & SLOW

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2010, 22:55:51 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Jaro, kazdy tak ma :) moj ma pelno podkladek pod srubami i zawiasami, bo nie pasowały. czasem zeby dobrze drzwi dzialaly trzeba sprzedzic dniówke na regulacji... :|

jak nie to zostaje jeszcze regulacja zamka itp... powodzenia :)

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2010, 02:59:33 am »

Maniac1

  • Gość
Moim zdaniem w zupełności wystarczają oryginalne blaszki (po dwie na zawias). Ja po długiej walce ściągnąłem błotniki, wykręciłem zawiasy i tak przygotowane drzwi zamontowałem. Uważać trzeba przy skręcaniu śrub - podłożyłem sobie kawał (ek) deski na których drzwi się trzymały w pozycji na pół otwartej (nie polecam zakręcania przy zamkniętych drzwiach) i zacząłem dokręcać. Nie od górnych, a od najniższej śruby na dolnym zawiasie. Jeżeli zaczniesz od górnej, to drzwi będą ocierały o słupek. Tyle uwag z mojej strony, ale wiadomo - drzwi drzwiom nie równe, zawiasy to samo :wink:

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2010, 12:43:33 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
a przy mojej wydumce i przestawieniu słupków drzwi ruck asiadły idealnie :D
zobaczymy jak bedzie z docelową -praiwe idealna parą drzwi :-)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2010, 16:42:15 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Cytat: "FaZi"
czasem zeby dobrze drzwi dzialaly trzeba sprzedzic dniówke na regulacji... :|



Taa, pół dnia wczoraj wysrałem na regulowaniu, efekt jest taki, że nie tłuką w słupek i nie trzeba nimi walić z całej siły, ale i tak bidnie, trzeba nakupić podkładek i posiedzieć nad tym kolejne pół dnia :?
LOW & SLOW

Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2010, 20:33:44 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Cytat: "FaZi"
moj byl po dzwonie wiiec dodatkowo mialem ciete i gięte zawiasy :D wiec u Ciebie nie jest zle :D


Drzwi, które zrzuciłem z auta były całkiem porządnie strzelone, więc pewnie i z zawiasami się coś pokiełbasiło...
LOW & SLOW

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2020, 17:48:24 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam, potrzebuję ustawić linię przednich drzwi z błotnikiem jest to nie wielka różnica, więc postanowiłem rozwiercić otwory na większe w zawiasie przykręcanym do drzwi, moje pytanie jak twardy jest zawias czy wiertło sobie poradzi? może ktoś robił coś takiego ?

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2020, 18:14:15 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
To chyba jest żeliwo, i wiertło z bocznymi nacięciami powinno sobie poradzić.

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2020, 06:47:35 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
drzwi przednie ustawiasz do tylnych. błotniki ustawiasz do drzwi.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2020, 06:59:20 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Zawiasy nigdy nie są i nie były z żeliwa. To jest element stalowy, w którym trzpień może ale nie musi być utwardzony...

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2020, 14:15:59 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Drzwi zawsze trzeba spasować, nie ważne czy to drzwi wejściowe czy drzwi w aucie. W domu to sobie możesz poziomicą i na zawiasach regulować za pomocą imbusów, w Polonezie przyda się browar i puszka po nim którą potniesz na podkładki :) W swoim Atu śp. musiałem walić z półobrotu, kto widział ten wie, a po jednym dniu zabawy drzwi tak spasowałem że zamykały się na dotyk.

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2020, 15:29:38 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
kiedyś trzpienie dotaczałem z trzonka zaworu wydechowego. pasowanie drzwi w Polonezie to jak jazda w F1. uda się lub nie. drzwi nie pasują! musiałem poprosić kolegę- blacharza, ten popatrzył i kazał mi iść do domu, żebym zawału nie dostał! przyjechał z dwoma łomami, 5 kilowym młotkiem, drewnianymi klockami i spawarką. w lato wymieniałem przednie drzwi i przednie błotniki. drzwi trzeba było wygina, krzywić później prostować. błotniki z jednego samochodu, różniły się długością i wysokością.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2020, 18:06:22 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Drzwi tylne ustawia sie do tylnych, przednie do tylnych a potem przedni blotnik. Mozliwa jest korekta calosci tak aby oszukac każda szczeline, ponieważ w produktach FSO ciezko o jednakowy wymiar drzwi czy błotników
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2020, 18:49:34 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
muszę podnieść przednie drzwi do góry o górą do uszczelki, w więc sobie wymyśliłem powiększę otwory z 10 na 13mm i myślę że to wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2020, 18:51:19 pm wysłana przez maniek1 »

Odp: Montaż drzwi przednich- najprostszy sposób?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2020, 21:38:12 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Przesun zawias wyzej. Tam jest regulacja
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)