Autor Wątek: [OT]  (Przeczytany 3359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[OT]
« dnia: Grudzień 01, 2010, 10:55:01 am »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Cytat: "PiotrRadom"
Kurcze to w moich stronach 40zł nałożenie + wyważenie

Ale to jest logiczne że w Wawie jest drożej. Pensje teoretycznie też mamy wyższe :)

[OT]
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2010, 22:07:35 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Pawel., tu niestety teoria jednak pokrywa się nieco z praktyką pracowałem u siebie i pracuję w wawie i jak widać opłaca mi się dojeżdżać codziennie,różnica jest znaczna,ale to zależy jeszcze gdzie tak naprawdę.
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

[OT]
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:43:33 am »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Przeniósł ale to dobrze mogę sobie ponarzekać :) Czasami mnie trafia jak marudzą że u nas drogo i drogo. Jak drogo to nie przyjeżdżać i nie zawalać nam zakorkowanego miasta :) Dodatkowo każde jakieś protesty to do Wawy. A chyba każdy sobie zdaje sprawę że za obstawę takich "imprez" płacimy my. Jak wychwalać to swoje miejsce zamieszkania, a jak robić bydło to do Wawy. Każdy organizator powinien płacić za taki protest sam, to było by ich połowę mniej :P

[OT]
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2010, 17:17:50 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Nie jesteś bez racji ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

[OT]
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2010, 17:41:16 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Czasami mnie trafia jak marudzą że u nas drogo i drogo. Jak drogo to nie przyjeżdżać i nie zawalać nam zakorkowanego miasta


Pozwolę sobie przyłączyć się do dyskusji:

Analogiczna sytuacja ma miejsce w mniejszych miastach - Vide: Przemyśl..

Ile razy wracam z pracy albo jadę do pracy na CB słysze "a bo ten przemyśl to zakorkowany, a bo dziury, a bo to a bo tamto"..... takie to miasto złe i nie dobre....
Jak była ankieta o poszerzenie granic miasta o ościenne sołectwa to 90% mieszkańców tych sołectw było na nie ......

I kiedyś ktoś na CB włąsnie takiemu panu odpowiedział:
"Jak wam tak źle w tym mieście to dlaczego do lekarza nie idziecie u siebie na wsi ? Do sklepu na wsi ? do urzędu na wsi ? do fryzjera na wsi ? - jak wam coś nie pasuje to nie przyjeżdżajcie.... " .... chwila ciszy po czym : "Jakby tak ta banda dojeżdżających wsiadła do PKSu zamiast do "kościelnego samochodu każdy z osobna" to by korków w mieście nie było.....


Żałuje że tego nie nagrałem... :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

[OT]
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2010, 18:17:36 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "polmo"
Przeniósł ale to dobrze mogę sobie ponarzekać :) Czasami mnie trafia jak marudzą że u nas drogo i drogo. Jak drogo to nie przyjeżdżać i nie zawalać nam zakorkowanego miasta :) Dodatkowo każde jakieś protesty to do Wawy. A chyba każdy sobie zdaje sprawę że za obstawę takich "imprez" płacimy my. Jak wychwalać to swoje miejsce zamieszkania, a jak robić bydło to do Wawy. Każdy organizator powinien płacić za taki protest sam, to było by ich połowę mniej :P

Takie są minusy stolicy. Jak dla mnie spokojnie mogli by ją oddać do innego miasta. Zdaje się, że Kraków był zainteresowany? ;)

[ Dodano: Czw 02 Gru, 2010 ]
Cytat: "Pawel."
Dobrze ze napisales teoretycznie  :roll:

Niekoniecznie tylko teoretycznie. W takim np Kętrzynie 600 zł to dobra pensja... Mam tam znajomych.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

[OT]
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2010, 19:44:36 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Pawel., codziennie,a pracami ogólnobudowalanymi,a obecnie odśnieżam dachy.

za te prace co wykonuje u siebie dostałbym conajmniej 1/3 mniej,ja narzekałem na warszawe że droga bo żyłem z pieniędzy wypracowanych u siebie,a teraz żyje u siebie z pieniędzy wypracowanych w warszawie :P :D
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

[OT]
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2010, 09:26:14 am »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Pamiętam jak w tamtym roku pojechałem do Torunia i zdziwiła mnie cena piwa na starówce 5 zł. A u nas 8 zł to standard.

[OT]
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2010, 09:46:32 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
W przemyślu na starówce możesz znaleźć fajne knajpki z piwem za 3.5-4zł !
Ale są też takie gdzie płacisz te 6-7zł (mowa tu oczywiście o piwie kuflowym)

Dobra pensja w przemyślu to 1500zł na ręke...

Niestety tutaj sytuacja sie troszczkę zmieniłą bo jeszcze nie dawno (jakies 2 lata temu) nikt nie poszedł do pracy za 2000zł.. bo mu sie to nei opłacało - była granica i ludzie zarabiali po 200-500-1000zł dniówki.... ludzie mieli kasę więc ją wydawali... w związku z tym inni więcej zarabiali... i kółko się zamykało - teraz - granica "szczelna" i nikt nie zarabia.. dlatego i zarobiki w tym mieście spadły.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

[OT]
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2010, 13:18:04 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A po ile są mieszkania?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

[OT]
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 03, 2010, 15:25:23 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
od 3tys/m w "wielkiej płycie" do 4-5 w nowym budownictwie -
Moje mieszkanie to około 4.5-4,6K/m - mam 89 metrów.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

[OT]
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:42:39 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ponad 2 razy taniej niż w Warszawie.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

[OT]
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:50:03 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
In deed ! Miałem niewątpliwą przyjemność pomieszkiwać na swoich starych śmieciach w 2007 roku (jak mi sie tam córa urodziła - notabene na Karowej :) ) i powiem że cenami byłem przerazony. Dopóki nie dowiedziałem się ile tam zarabia Pani Krysia z Tesco co na szmacie lata,.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

[OT]
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:02:30 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cały temat tyczy się nie tylko Warszawy. Ja obecnie mieszkam w Poznaniu, a pochodzę z małej miejscowości 70km od Poznania.
Tam, skąd pochodzę to niezła pensja jest taka, jak dobra tygodniówka w Poznaniu.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)