Autor Wątek: OC  (Przeczytany 5455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OC
« dnia: Grudzień 29, 2011, 15:37:01 pm »

Offline PiatasE

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
Sprawa wygląda tak że mogę kupić samochód któremu wygasa OC 31 grudnia a później idzie na złom. Chodzi o to że nie mam kasy żeby go kupić i zaraz opłacić OC, więc jak bym to zrobił za tydzień lub chwile wcześniej lub później to zapłacił bym jakąś kare. Oczywiście samochód w tym czasie by nie jeździł bo teraz już nie jeździ. Jeżeli była by kara to jakie są koszta?

Odp: OC
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2011, 16:05:13 pm »

Offline Kris_phone_xp

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu'96 GLI Only PB WhiTe & RoSt & Omega A'92 + LPG with BLOS
Musi być ciągłość ubezpieczenia, ewentualnie możesz się dogadać ze sprzedającym jeśli to dobry znajomy, aby sprzedał ci samochód, ale bez umowy, wtedy oc zostanie przedłużone automatycznie na tego gościa(będzie miał dług wobec ubezpieczalni), mu nie naliczą żadnej kary tylko przyślą upomnienie do zapłaty oc, w tym czasie spisujecie umowę on pokazuje kwitek że sprzedał i po rekalkulacji ma do zapłaty kilka zł za te dni do kiedy nie było umowy, ty mu oddajesz tą kasę np. któregoś  stycznia, on opłaca składkę za te kilka dni, a ty masz miesiąc na wybranie ubezpieczalni.
"Koło jest okrągłe i ma dwa końce"hahahah

Odp: OC
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2011, 17:43:38 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Jeżeli nawet sprzeda Ci na umowę to OC zostanie automatycznie przedłużone jeżeli kupujący jej nie wypowie i po jakimś czasie dostaniesz upomnienie z ubezpieczalni do zapłaty.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: OC
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:49:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trzeba wypowiedziec ubezpieczenie ,na necie kraza odpowiednie druki do pobrania
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: OC
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2011, 21:01:43 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Sprzedający niech wypowie umowe ale musiałby to zrobić jutro i ty wtedy kupujesz auto bez oc i po sprawie
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: OC
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2011, 22:40:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale zgodnie z jakims tam artykulem wyszczegolnionym we wniosku to wlasnie kupujacy moze wypowiedziec umowe ,a nie sprzedajacy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: OC
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2011, 22:51:54 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
A kto sprzedającemu zabroni wypowiedzieć umowę oc
W sobotę kończy się oc, koleś pomyślał że zmieni ubezpieczyciela i idzie w piątek rano ( przepisowy jeden dzień przed końcem umowy) zgłosić rezygnacje.
Bo ma do tego prawo. Ale po południu trafił się niespodziewany kupiec i sprzedał auto z oc ważnym jeden dzień.

No i kto i jak się teraz kapnie że nowy właściciel nie ma oc
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: OC
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2011, 23:16:11 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Najprosciej i legalnie znalesc goscia typu "kazdy kupie"i dogadac sie ze zabiera bude za umowe ze wczesnijsza data,wtedyjestes włąscicielem jeden dzien jak oc jest wazne i puszczasz to dalej i po Twoim problemie,tyle ze tutaj moze byc meksyk z ubezpieczalnia bo dzien przed koncem musiałbys wypowiedziec umowe jako włąsciciel czyli najpozniej jutro a umowa nalepiej zeby była  z dzisiejsza data. Jezeli nie wypowiesz umowy automatycznie przedłuzy sie na kolejny rok
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 23:20:54 pm wysłana przez Elwood#1887 »
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: OC
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2011, 07:43:43 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Od tego roku obowiązek wypowiedzenia umowy spoczywa na kupującym, ponieważ w przypadku niewypowiedzenia umowy jest ona automatycznie przedłużana na nowego właściciela. Miałem tak, że pomimo wypowiedzenia przysłali mi po miesiącu od zakupu wezwanie do zapłaty i musiałem się z nimi kłócić. Tak więc jak kupisz to OC zostanie przedłużone na nowego właściciela. Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku takiego przedłużania dana firma nie bierze pod uwagę zniżek kupującego i trzeba później załatwić nowe przeliczenie składki ze zniżkami nowego właściciela, ale z tym nie ma problemów.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: OC
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2011, 22:32:26 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Od tego roku obowiązek wypowiedzenia umowy spoczywa na kupującym, ponieważ w przypadku niewypowiedzenia umowy jest ona automatycznie przedłużana na nowego właściciela. Miałem tak, że pomimo wypowiedzenia przysłali mi po miesiącu od zakupu wezwanie do zapłaty i musiałem się z nimi kłócić. Tak więc jak kupisz to OC zostanie przedłużone na nowego właściciela. Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku takiego przedłużania dana firma nie bierze pod uwagę zniżek kupującego i trzeba później załatwić nowe przeliczenie składki ze zniżkami nowego właściciela, ale z tym nie ma problemów.
A co w przypadku jeśli poprzedni właściciel powie Ci, że nie ma pojazd OC a ma . Przecież nie mogłeś wiedzieć ! Więc podpisałeś umowę z  innym ubezpieczycielem. To niestety jest luka która zrobiła krzywdę "podwójnego" ubezpieczenia wielu osobą .
Jeśli auto idzie na złom to nie ma problemu bo policzą ci tylko dni plus odsetki za spóźnienie . O ile dostarczysz im umowę sprzedaży dalej albo złomowania . Choć ze złomowanie auta z innego województwa też jest gnój bo trzeba komunikować się z wydziałem komunikacji gdzie był zarejestrowany pojazd.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2011, 22:34:49 pm wysłana przez diodalodz »

Odp: OC
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:36:26 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
A co w przypadku jeśli poprzedni właściciel powie Ci, że nie ma pojazd OC a ma . Przecież nie mogłeś wiedzieć ! Więc podpisałeś umowę z  innym ubezpieczycielem. To niestety jest luka która zrobiła krzywdę "podwójnego" ubezpieczenia wielu osobą .

No niestety tak jest że wtedy masz podwójne OC. Miałem tak jak kupiłem swojego i po roku dostałem wezwanie do zapłacenia raty za OC poprzedniego właściciela, chociaż twierdził, że wypowiedział.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: OC
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2011, 17:26:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
u mnie tez niby wypowiedziane i nie dostalem zadnego papierka - wiec sam nie mam jak wypowiedziec,
mam nadzieje,ze faktycznie jest wypowiedziane ,chociaz i bez tego to ten samochod przeszedl przez 3 pary rak ,wiec ciezko bedzie mnie namierzyc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: OC
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2012, 22:43:17 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
A czy znany jest przypadek, gdzie UFG szuka samochodów bez OC? Zna ktoś taki przykład? Czy przy rejestracji samochodu, który np został kupiony 3 lata temu, wydział komunikacji oczekuje polis za te wszystkie lata? Ja się nie spotkałem z taką konkretną osobą, a co więcej - rozmawiałem z managerem jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, ponoć Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie jest w stanie w prosty sposób odnaleźć samochodów bez polisy. Może się kiedyś to zmieni, ale na razie (sierpień 2012) nie jest to takie proste. W pracy zawodowej spotykam się z przypadkami, gdzie ludzie mają auta bez polis w pokrzywach. Jest to oczywiście niezgodne z ustawą z 2003 roku, ale nikt z nich za to sankcji (na razie, mam nadzieję) nie ponosi.
Nikogo nie namawiam rzecz jasna do takiego postępowania!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 22:50:00 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: OC
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2012, 22:51:09 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Wydział komunikacji obchodzi tylko przegląd aktualny. OC nie wymagają .

Odp: OC
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2012, 22:53:39 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
         
Wydział komunikacji obchodzi tylko przegląd aktualny. OC nie wymagają .
Nieprawda! Aby zarejestrować samochód potrzebne jest aktualne OC
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 22:57:57 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: OC
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 01, 2012, 23:34:08 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
A czy znany jest przypadek, gdzie UFG szuka samochodów bez OC? Zna ktoś taki przykład? Czy przy rejestracji samochodu, który np został kupiony 3 lata temu, wydział komunikacji oczekuje polis za te wszystkie lata? Ja się nie spotkałem z taką konkretną osobą, a co więcej - rozmawiałem z managerem jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, ponoć Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie jest w stanie w prosty sposób odnaleźć samochodów bez polisy. Może się kiedyś to zmieni, ale na razie (sierpień 2012) nie jest to takie proste. W pracy zawodowej spotykam się z przypadkami, gdzie ludzie mają auta bez polis w pokrzywach. Jest to oczywiście niezgodne z ustawą z 2003 roku, ale nikt z nich za to sankcji (na razie, mam nadzieję) nie ponosi.
Nikogo nie namawiam rzecz jasna do takiego postępowania!!!

Tutaj się niestety bardzo mylisz.
Wydziały komunikacji otrzymują od towarzystw ubezpieczeniowych dane na temat ubezpieczenia danego pojazdu, a następnie do tych danych wgląd ma fundusz gwarancyjny. To że nie znasz przypadku gdzie ktoś został ukarany to nie znaczy, że to się nie zdarzało. Kilku członków mojej rodziny spędziło większość życia na pracy w ubezpieczeniach i stąd wiem, że takie kary są dosyć często nakładane na właścicieli aut bez ważnego OC. (oczywiście mówię o sytuacji kiedy auto stoi w pokrzywach.)
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: OC
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2012, 23:41:05 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Czyli to Wydziały Komunikacji dopytują się każdego (!) towarzystwa ubezpieczeniowego o to, czy taki samochód jest u nich ubezpieczony, dobrze rozumiem?
Pytam o mechanizm uzyskania takiej informacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 23:43:37 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: OC
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:54:55 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Dokładnie w ten sposób. Wydział komunikacji wysyła zapytanie i otrzymuje odpowiedź. Z resztą przekonałem się o tym jak ostatnio złomowałem auto i poszedłem wyrejestrować i Pani w wydziale komunikacji wklepała coś w komputer i mówi " o dzisiaj się OC kończy" :)
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93