Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1644420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7960 dnia: Maj 31, 2021, 18:01:13 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Chodziło mi bardziej o budynek i elewację, nie o otoczenie :P Butlę pewnie wrzucę tą samą, co do DF (bormech 44L)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7961 dnia: Czerwiec 01, 2021, 06:49:29 am »

Offline bochen3

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat125p
Udało się się wreszcie ogarnąć koła do poloneza.
Felga Azev 7x15 z oponą 195 50 15 na przodzie fabryczny dystans z tyłu 10 mm.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7962 dnia: Czerwiec 01, 2021, 06:53:32 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Bardzo ładnie się to prezentuje  <ok>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7963 dnia: Czerwiec 21, 2021, 18:36:21 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Spotkamy w sobotę na A4. Buźka?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2021, 18:39:48 pm wysłana przez utek »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7964 dnia: Czerwiec 21, 2021, 20:22:55 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Pudło  :-) Mam takiego, ale w kolorze L-45. No i to raczej nie jest auto na autostradę. No i blachy z powiatu opatowskiego, a nie buskiego.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7965 dnia: Czerwiec 21, 2021, 20:44:50 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Taki seryjny Żuk ze silnikiem S21 lub Andoria to jakoś sensownie jedzie powyżej 80km/h? Czy to już wówczas huk, ryk i walka o przetrwanie?

aż z ciekawości sprawdziłem, czy jest coś takiego jak dopuszczalna prędkość min. na autostradzie - wprost nie ma tego napisane, ale jest zapis, że pojazd musi być zdolny do poruszania się z prędkością 40km/h.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7966 dnia: Czerwiec 21, 2021, 22:29:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zdrowy żuk z andorią zamykał licznik. Ale można też założyć skrzynię pięciobiegową z lublina i jest nieco lepiej. A co do hałasu, to jak na współczesne standardy, jest znaczny, szczególnie z dieslem.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7967 dnia: Czerwiec 22, 2021, 11:43:07 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Nyska mojego Taty ponad stówę jeździła.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7968 dnia: Czerwiec 22, 2021, 11:57:56 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://www.youtube.com/watch?v=fF1Fb671KdM A ja, jak przystało na antyfana diesli, wolałbym S21, ale zrobionego tak. W ogóle, polecam kanał  :]

I temat: http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?p=55928#p55928
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2021, 12:02:43 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7969 dnia: Czerwiec 22, 2021, 17:14:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale zrobionego tak. W ogóle, polecam kanał
zrobionego tak, ze chlopaki sie motaja z katami wyprzedzenia zaplonu ? ;>
turbo zawsze sie przyda, ale zaplon mozna dac po prostu od OHV 1.6 , charakterystyka zblizona, a tam gdzie przy malych obciazeniach jest mocniej to paliwo zalatwi sprawe - ten silnik jest przystosowany do Pb78 i nawet, gdy wycofano je z rynku zostawiajac Pb86 to w nastawach silnika raczej nic sie nie zmienilo


A ja, jak przystało na antyfana diesli, wolałbym S21
nawet gdybys byl zagorzalym fanem diesla, to wolalbys S21,
chyba ze bylbys gluchy to moze nie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7970 dnia: Czerwiec 22, 2021, 19:55:00 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sam fakt montażu zapłonu na cpwk zamiast tego aparatu jest ciekawy, poza tym - w dzisiejszych czasach przy naprawdę małej ilości osób które ulepszają te auta,, i w dodatku publikuje swoje usprawnienia na forum, zamiast skrzętnie skrywać przed innymi, jest godne podziwu. Zamiast kolejnych postów z przepolerowania lakieru czy wymiany felg na murzyńskie - usprawnienia silnika, coś, co nawet jeśli ktoś kiedyś robił w S21, to nie podzielił się tym w internecie. Zawsze byłem zaciekawiony, co można wyciskać z S21- no i proszę, nie muszę kupować i rzeźbić, mogę pooglądać :P

================

Spotkałem dzisiaj takiego PN cargo. Taka tapicerka wychodziła w czasach szerokiego caro? Pierwsze widzę "pepitkę" w roczniku chyba `94 albo `95.






Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7971 dnia: Czerwiec 22, 2021, 19:55:30 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sam fakt montażu zapłonu na cpwk zamiast tego aparatu jest ciekawy, poza tym - w dzisiejszych czasach przy naprawdę małej ilości osób które ulepszają te auta,, i w dodatku publikuje swoje usprawnienia na forum, zamiast skrzętnie skrywać przed innymi, jest godne podziwu. Zamiast kolejnych postów z przepolerowania lakieru czy wymiany felg na murzyńskie - usprawnienia silnika, coś, co nawet jeśli ktoś kiedyś robił w S21, to nie podzielił się tym w internecie. Zawsze byłem zaciekawiony, co można wyciskać z S21- no i proszę, nie muszę kupować i rzeźbić, mogę pooglądać :P

================

Spotkałem dzisiaj takiego PN cargo. Taka tapicerka wychodziła w czasach szerokiego caro? Pierwsze widzę "pepitkę" w roczniku chyba `94 albo `95.







Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7972 dnia: Czerwiec 22, 2021, 21:59:06 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Oczywiście, jest to drugi egzemplarz w którym widzę taką tapicerkę i to w Cargo.
około 95 rocznika w kolorze L-46, widziałem na szrocie w 2006 roku w okolicach Płońska ( również cywilne Cargo) . Na dodatek miał podgrzewane fotele.
Kiedyś około 2011 rocznika jak miałem Caro składaka wąskiego od Lazarów ( pozdrawiam) dostałem cały kpl tapicerki ( od Bartka) wraz z podsufitką w tym materiale.
Wyglądało to zarąbiście( boczki słupków i sufit na czerwono).

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7973 dnia: Czerwiec 23, 2021, 07:23:32 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3029
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
W cargo działy sie dziwne rzeczy, pamiętajmy że składali je w Grójcu (tam gdzie robiono tapicerki) więc tutaj powiedzenie "co się trafiło to montowali" jest wybitnie prawdziwe.

Co do żuka z andorią to ten silnik jest tak głośny sam w sobie - już pozostawiając na boku kwestie wygłuszenia i wykończenia kabiny w takich pojazdach, że naprawdę tylko dla zagorzałych fanów hałasu. Teraz jeżdżać Lublinem 3 też mam okazję sobie przypomnieć jak to było.

W zamierzchłych czasach na trasie siekierkowskiej Marcin. rozbujał żuka z andorią do 120km/h ale ja siedząć z tyłu się szczerze bałem.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7974 dnia: Czerwiec 23, 2021, 12:15:50 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A teraz wejście pod uwagę ile jazda takim żukiem z andorią była tańsza w czasach świetności tych aut w stosunku do paliwożernego s21 gdzie ropa kosztowała połowę z tego co benzyna o opałówce nie wspominając,ciężki wybór dostać po słuchu albo po portfelu na stacji  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7975 dnia: Czerwiec 23, 2021, 14:29:39 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A teraz wejście pod uwagę ile jazda takim żukiem z andorią była tańsza w czasach świetności tych aut w stosunku do paliwożernego s21 gdzie ropa kosztowała połowę z tego co benzyna o opałówce nie wspominając,ciężki wybór dostać po słuchu albo po portfelu na stacji  <spoko>

Andoria pojawiła się w żuku chyba pod koniec lat `80, w PRL miało to inne znaczenie, ropa nie była na kartki w przeciwieństwie do benzyny. Tylko spóźnili się z tym rozwiązaniem o parę lat, no i nie byłoby jak podkradać benzyny z aut "firmowych" :D.

A w latach 90 z pomocą paliwożerności s-21 przybyło do Polski...

:D

Co do tego cargo ze zdjęć - też ma podgrzewane fotele, a przynajmniej są włączniki w tunelu. No to wyjaśniła się kwestia zmoty z tapicerką. Płowiała z tego co widzę tak samo fatalnie, jak w wąskich caro.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7976 dnia: Czerwiec 23, 2021, 16:00:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Sam fakt montażu zapłonu na cpwk zamiast tego aparatu jest ciekawy, poza tym - w dzisiejszych czasach przy naprawdę małej ilości osób które ulepszają te auta,, i w dodatku publikuje swoje usprawnienia na forum, zamiast skrzętnie skrywać przed innymi, jest godne podziwu.
juz dawno temu pomyslalem, ze do S-21 mozna wlozyc wtrysk z PN, najlepiej boscha oczywiscie ;p
wpadlem na ta mysl, bo rozlozylem dwa Ikovy i pogubilem czasci, a mam kolektor dolotowy pod Ikova,
ojciec kiedys kupil na zapas silnik, nie wiem po co, bo mial przeciez Żuka z fabryki, a wiec i silnik nowy - rocznik Żuka chyba 89, wiec siedzial tam juz Weber, a w zapasowym silniku byl Ikov,
kolektor pod jednopunkta jak znalazl

W zamierzchłych czasach na trasie siekierkowskiej Marcin. rozbujał żuka z andorią do 120km/h ale ja siedząć z tyłu się szczerze bałem.
dlaczego zapamietalem to jako 110km/h ;>
a siedzialem chyba blizej i faktycznie powyzej stowy to robilo sie strasznie, ale nie tylko przez akustyke
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7977 dnia: Czerwiec 24, 2021, 11:39:25 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Wprawiedliwością dziejową byłoby postawienie S21 na jednopunkcie.
Pradawne FSOowskie OHV - doczekalo się
pradawne Skodowskie OHV - doczekało się
pradawne ładowskie OHC - doczekało się
A żuk? Nic. Wychodził jeszcze w 1997 z katalizatorem, małym wlewem do bezołowiowej i gaźnikiem na ssaniu.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7978 dnia: Czerwiec 24, 2021, 18:29:00 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Mój ojciec miał w latach 90 możliwość prowadzenia Żuka z silnikiem i skrzynią biegów z Wołgi, pamiętam jak za bajtla się jeździło z tatą tym Żukiem, a był to izoterma z tego co pamiętam z maską od DF na dachu robiąca jako lotka aby izoterma nie stawiała dużego oporu. Szedł w okolice 110km/h bez problemu. Jakie to były fajne czasy!! W firmie był też Tarpan z silnikiem z poldka też izoterma, pamiętam że Tarpan bardziej mi się podobał we wnętrzu, ale zamulaście to jeździło, skrzynia tylko 3 biegowa. Później oba auta sprzedane i w zamian  kupione były Trucki + jeden z Clasonicem, a drugi z ogrzewaniem z poldka osobowego.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7979 dnia: Czerwiec 24, 2021, 21:23:09 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wprawiedliwością dziejową byłoby postawienie S21 na jednopunkcie.
Pradawne FSOowskie OHV - doczekalo się
pradawne Skodowskie OHV - doczekało się
pradawne ładowskie OHC - doczekało się
A żuk? Nic. Wychodził jeszcze w 1997 z katalizatorem, małym wlewem do bezołowiowej i gaźnikiem na ssaniu.
Niby tak, tylko FSOwskie OHV doczekało się wtrysku w 1990 ( abimex na rynek holenderski ) i od 1992 na Polskę. Skodowskie OHV jakoś w podobnych latach, bo szły jeszcze ostatnie tylnosilnikowe Skody na wtrysku. Ładowskie OHC w latach 90' było nadal bardzo popularne a modele w których szły jeszcze po 2000 roku sprzedawały się super na rynku rosyjskim. A w FSC odkąd wszedł Lublin, wiadomo było, że dni Żuka są policzone. W ogóle S21 skończyli chyba robić w 1993 bodajże lub 1994, nie pamiętam w tej chwili, i do 1998 to szły zapasy magazynowe tych silników. Widziałem folder Daewoo z okolic 1995 lub 1996 to wszystkie auta były wymienione ze zdjęciem, a przy Lublinie dopisane tylko jedno zdanie: W dalszym ciągu w ofercie jest Żuk. Nawet już bez zdjęcia.

Swoją drogą, bardzo lubię jazdę Żukiem :)