Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1306596 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5740 dnia: Styczeń 18, 2018, 16:31:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Do mnie pijesz?
Jezu, nie, że do Ciebie.Gówno mnie obchodzi, co tam sobie robisz w aucie.Chodziło mi o to, że gość nadal tu siedzi, skoro czytał Twój temat.
I właśnie to jest problem niektórych użytkowników tego forum - brak jakiegokolwiek dystansu do własnego hobby.
A ja nadal nawiązuję do tego filmu, DO KTÓREGO LINK USUNĄŁ MODERATOR! Nie ma to nic wspólnego z Tobą i tym, co tam napisałeś w temacie o atermicznych szybach.Akurat takie słowo mi przyszło na myśl, z braku lepszego.
A jeśli nie wiesz, o jaki film chodzi, a możesz nie wiedzieć, bo pan moderator usunął link, to wpisz sobie na jutubie
Cytuj (zaznaczone)
Kompendium wiedzy o FSO PTK

Autor przebywał/przebywa na tym forum.


Wspomniany przez Ciebie "temat z włóknem szklanym" jakoś dziwnie skojarzył mi się ze mną, więc poczułem, że muszę wtrącić swoje "trzy grosze", by się z tego i owego wytłumaczyć. Jeżeli kogoś innego miałeś na myśli, to przepraszam za zamieszanie.


juz pisalem kiedys,ze jestes hipokryta ? pewnie tak,
Nie przypominam sobie, ale to bez znaczenia.

ty obietywnie oceniasz , a ja przeciez sieje nienawiscia gdy pisze śledzie czy Polska B 
Taaak... Dokładnie tak. "Ziomuś". Jestem fanem marki i nie napiszę na forum np. golfa, czy jakimkolwiek innym, że polonez to gówno. A wiesz, dlaczego? Ponieważ czym innym jest nabijanie się z jakiejś cechy danej grupy społecznej w obrębie tej grupy bądź wśród ludzi, którzy wiedzą o co chodzi - niż robienie tego w obecności kogoś, kto robi z tego podmurówkę dla swojego ego lub bezpośrednio przez taką osobę. Inaczej pisząc - nie widzę powodu, by dawać wodę na młyn komuś "znikąd"*, kto wstydzi się swojego miasta i ma jakiś niewyjaśniony problem z częścią Polski, która jest dla mnie czymś więcej niż miejscem na mapie.

* Bez obrazy; Ełk to piękne miasto i fajni ludzie - tak je zapamiętałem z ostatnich lat ubiegłego wieku, kiedy parokrotnie miałem przyjemność tam być. Zdaję sobie sprawę, że przez ten czas mogło się sporo zmienić...

PS. Filmik na kompie, na którym teraz siedzę, odtworzyć mogę tylko bez dźwięku, więc ewentualnymi wrażeniami dopiero wieczorem się podzielę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5741 dnia: Styczeń 18, 2018, 19:21:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
 Jestem już po "seansie". No kurde, mógł mnie też z nicka wymienić, ale wybaczam mu - dwukrotnie wspomniał o moim wątku.  :] Szkoda, że nie udzielił tam swoich "wartościowych porad", jak zamiast robić lepiankę, wpakować 40 tysi w poloneza caro.  <marzyciel>
Nowe części leżą w sklepach i się marnują... Kurczę, muszę wybrać się do sklepu po boki do trucka DC. Skoro tylko leżą i się marnują, wezmę od razu kilka kompletów. :)
Żal komentować w ogóle, bo powstanie kolejny elaborat.
no to sie ubawilem,
w sumie dobrze wiedziec,ze zasadzilem mu tak gleboko, ze do dzisiaj piecze go dupsko ;>
Nie chcę go popierać, ale ciebie w sumie dość ciekawie podsumował. ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5742 dnia: Styczeń 18, 2018, 20:18:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, pan z filmiku, swego czasu darł koty z dawnym użytkownikiem tego forum silver arrowem, którego przechrzcił na "srebrny pieniacz" a tematem nieporozumień, była m.in słynna podgrzewana przednia szyba, a z kolei silver arrow, bardzo zalazł za skórę KGB (lub odwrotnie) w temacie montażu instalacji gazowej (pewnie nie tylko) przez KGB, w aucie rzeczonego pana.Zmierzam do tego, że przy całej nienawiści do siebie panów silvera i tego pana z mnóstwem różnych nicków, jedna rzecz ich bardzo, ale to bardzo łączyła.Niechęć do KGB.Tyle tylko, że silver opuścił to forum po cichu, a drugi pan, jak widać.To jest tylko takie moje, neutralne zdanie, ale to wszystko jest śmieszne.A ciekawi mnie, czemu pan kolega nie wspomniał o "grupkach" z pejsbuka, bo skoro tu jest źle, to tam już chyba jest przedsionek piekła.Zajrzałem tam dzisiaj z ciekawości i od razu zobaczyłem zdjęcie "utopionego" poloneza na łące podczas "driftu" Rozumiem, można różne głupoty robić, zwłaszcza u siebie pod domem, jak nikt nie widzi, ale co kierowało człowiekiem, gdy zdecydował się upublicznić takie zdjęcie? I dziwić się, że mają nas za wieśniaków, brudasów itd. I Wy twierdzicie, że dzisiaj jest większa kultura? Może na forum coś się zmieniło, bo większość tych "najmądrzejszych" okupuje te całe grupy, ale ogólnie, to postępuje jakaś taka degradacja użytkowników tych aut, bo zaczynają je kupować jacyś przypadkowi ludzie i robią, co robią.Na tym fejsbuku, co co jakiś czas widuję zdjęcia zdekompletowanych polonezów, z opisem "na części" I co drugi post o treści "Kupię poloneza, stan jak najlepszy" a potem, jak się znudzi, albo "projekt" nie wyjdzie, to na żyletki.Czy tam siedzą sami osobnicy poniżej 18-go roku życia? Bo takie odniosłem wrażenie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5743 dnia: Styczeń 18, 2018, 20:23:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A tak btw to stracił ktoś kilka minut swojego cennego życia, aby przeczytać komentarze pod popełnionym przez niego "dziełem"?
Niestety ja się tego podjąłem i jeśli miałbym to jakoś opisać słowami, to najlepiej pasowałoby "festiwal samouwielbienia"... Widać każde słowo krytyki spotykało się z natychmiastowym skasowaniem komentarza przez naczelnego wodza.
Nie chcę go popierać, ale ciebie w sumie dość ciekawie podsumował.
Przesłuchałem ten fragment jeszcze raz i to jest takie pier****nie, że uszy więdną. Panie, kłamstwa, kłamstwa i kalumnie !!
A co do nicka "KGB" to może to są po prostu jego inicjały? Jak ograniczonym trzeba być, żeby na coś takiego nie wpaść?

A ciekawi mnie, czemu pan kolega nie wspomniał o "grupkach" z pejsbuka, bo skoro tu jest źle,
Bo nasrałby we własne gniazdo, daniel_22 dawno już naśmiewał się z grupy na której rzeczony osobnik jest administratorem, siedzi tam sam i pisze ze swoim psem, bo ruch jest/był bardzo skromny.

Czy tam siedzą sami osobnicy poniżej 18-go roku życia? Bo takie odniosłem wrażenie.
Bardzo prawdopodobne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 21:04:20 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5744 dnia: Styczeń 18, 2018, 20:27:22 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A co do nicka "KGB" to może to są po prostu jego inicjały? Jak ograniczonym trzeba być, żeby na coś takiego nie wpaść?
Ha, ciekawa opcja.Że też nie pomyślałem nigdy (nawiązując do powyższego) aby przyjąć na tym forum nick Military Police.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5745 dnia: Styczeń 18, 2018, 20:38:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A co do nicka "KGB" to może to są po prostu jego inicjały? Jak ograniczonym trzeba być, żeby na coś takiego nie wpaść?
Na pewno bardziej niż ja, bo ja wpadłem. :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5746 dnia: Styczeń 18, 2018, 20:42:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A co do nicka "KGB" to może to są po prostu jego inicjały? Jak ograniczonym trzeba być, żeby na coś takiego nie wpaść?
Na pewno bardziej niż ja, bo ja wpadłem. :)
To jest parafraza twierdzenia, które zadał nasz "artysta" powiadając "trzeba mieć nasrane pod deklem, żeby nazwać się KGB" :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 20:43:53 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5747 dnia: Styczeń 18, 2018, 20:44:34 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Aaa, no to sorry, pamiętam tylko, że rzucił jakiś taki tekst; nie zapamiętałem dokładnie, jak się wyraził.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5748 dnia: Styczeń 18, 2018, 23:04:07 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Mam nadzieję, że nie było.
Klombik przed Dyrekcją (początek max 1987rok, w 1988 stanął tam pomnik ku czci Tow.Wiesława (nota bene hamulcowego FSO),
montaż RallytasówR w zakładzie przy ul. Witkiewicza - jakie lusterka!, wycieraczki chyba z łady, próba na torze (nie miałem sumienia tak gnać po "tarce"), malowane zderzaki w borku...
ale najlepsze jak się w fabryce myło auto przed wyjazdem na Zakład 9. I co na to detajlerzy?  <lol2>

Zanim klikniesz - wycisz dźwięk.

https://youtu.be/XNCmpShPBKo
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5749 dnia: Styczeń 18, 2018, 23:09:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tutaj bez żadnych udziwnień dźwiękowych :) https://www.youtube.com/watch?v=dDIYQ0GJ4XY

Notabene, wiadomo coś o tych el. lustrach i el. szybach? Te pierwsze domyślam się, że nie mają nic wspólnego z późniejszymi występującymi w Caro/Atu, a jak sprawa ma się z siłownikami szyb? to było to samo, czy nie?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5750 dnia: Styczeń 18, 2018, 23:10:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tutaj pełna wersja tego wideo, wraz z lektorem, którego nie wiedzieć czemu powyższy wrzucacz zastąpił kiepską muzyką, na tym samym koncie wiele innych spotów i materiałów z tego okresu: https://www.youtube.com/watch?v=dDIYQ0GJ4XY

Edit: wyprzedziłeś mnie :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5751 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:06:36 am »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Na export to wszystko musialo byc cacy. Testy na torze konserwacje i bajery o ktorych zwykly Kowalski nawet nie marzyl. W Tych czasach to nie bylo nawet co do garka wlozyc a gdzie tam auto z el szybami .Wsumie filmik pokazuje najlepsze czasy Fso.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 09:09:33 am wysłana przez BialySC »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5752 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:34:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
W Tych czasach to nie bylo nawet co do garka wlozyc
co za bzdura, pewnie jestes z pokolenia najlepiej pamietajacego komune, czyli urodzonych po 1989 ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5753 dnia: Styczeń 19, 2018, 14:03:01 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Ta kto mial to mial. Nie bede drązyl tematu. Zaraz napiszecie ze za komuny bylo lepiej i na drogach same merce i bety jezdzily.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5754 dnia: Styczeń 19, 2018, 15:17:19 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
merce i bety

Pfff, aleś pojechał... A komu one do szczęścia potrzebne?! Przynajmniej było mniej chamówy na drogach.
Jeszcze jakieś argumenty?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5755 dnia: Styczeń 19, 2018, 20:31:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Ta kto mial to mial.

Zaraz jeszcze napiszesz że mięso jadali wyłącznie funkcjonariusze SB którzy chodzili za wszystkimi z karabinami.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5756 dnia: Styczeń 19, 2018, 22:20:36 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
W Tych czasach to nie bylo nawet co do garka wlozyc a gdzie tam auto z el szybami .

Ja nie żyłem w tych czasach ale z opowiadań mojej rodziny przynajmniej u nas nie było tyle problemów co teraz . Do powodzi w 97 roku mieliśmy fermę kur (Ja tego za bardzo nie pamiętam bo  miałem 2 lata jak była powódź) Ale z opowiadań mojego taty to o wiele lepiej się wiodło . Wujek odbierał z Polmozbytu Poldolota nowego borka , 3 Duże fiaty się przewinęły też przez rodzinę prosto z Polmozbytu , Św.P Mój dziadek z Warszawy odbierał Fiata 127 w domu kilka maluchów się przewinęło (Do jednego w garażu znalazłem instrukcje i stary zaschnięty lakier zaprawkowy w puszcze w kolorze morelowym ) , 2 nowe żuki ,  Nowiutki Traktor i to nie jakaś 30 czy 60 tylko Fergusona co jak na tamte czasy było luksusem podobno a 90 roku wujek odbierał nową przejściówkę w kolorze szarym (Jeszcze ją pamiętam tak jak i 2  maluchy FLe  jeden biały którego wujek którego nie znałem już bo nie dożył wygrał w jakiejś loterii  oraz 2 czerwonego którego mój drugi wujek(brat mojego taty) kupił nowego dla jego żony)  Jako że było gospodarstwo to  z opowiadań ojca wiem że na placu  u nasz paliwo stało w beczkach Ropa do ciągnika + Benzyna do samochodów (z tego co wiem to nie kartkowa mieszanka tylko Austriacką za dolary . Jak z tatą rozmawiałem to mówił ze wolał nawet więcej za nią zapłacić  bo poldek na niej lepiej latał . A Podobno zaczęło się od tego że na Krakowie brakło mu paliwa i na oparach dojechał gdzieś na jakaś stacje benzynową gdzie tylko sprzedawali właśnie tą sprowadzoną benzynę za Dolary i po zatankowaniu tej benzyny wyleciał borewiczem z piskiem opon gdzie normalnie auto nie miało siły jeździć zaczeło mu mniej paliwa palić , zrobiło się żwawsze  i przestał co 3 miesiące jeździć na regulacje zaworów które podobno tak napier**alały że człowiek myślał że rozp****oli silnik)  prócz kur i jaj moja babcia handlowała warzywkami , kwiatami ogólnie nie było takiej biedy podobno takiej jak teraz w rodzinie że trzeba kombinować bardzo żeby zarobić . Jeśli tylko chciało się pracować to można było się dorobić dość konkretnie . Moja babcia nie miała nic jak przyjechała do Krakowa bo z niego nie pochodziła a na spokojnie dorobiła się dość konkretnego mieszkania gdzie mieszka teraz moja ciocia i kuzyn oraz Domu z ogromnym ogrodem i podwórkiem w którym mieszkam . Myślę że gdybym tak jak ona teraz startował od zera to za nic bym się  nie dorobił niczego prócz wynajmowanego mieszkania i życia od 1 do 1 ...  Może była lipa z tego co słyszałem z częściami do naszych rodzimych autek  i ogólnie elektroniki ale jak się było zaradnym i się chciało tylko to można było coś osiągnąć .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 23:10:08 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5757 dnia: Styczeń 19, 2018, 22:49:04 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W i pod wielkimi miastami tak było, ale im dalej od większych skupisk ludzkich tym było gorzej.
To jest bardzo drażliwy temat i można go rozpatrywać z różnych stron, bo z jednej strony ludzie musieli być bardziej zaradni niż teraz i mimo, że wielu rzeczy nie było to jakoś pchali to wszystko w przód (za pewne nie zdając sobie sprawy z tego, bez ilu rzeczy się obchodzą), teraz ludzie mają dużo więcej i ci, którzy pamiętają tamte czasy, porównując je z obecnymi mogą dojść do wniosku, że wtedy to nie było niczego, wszystkiego było za mało i ogólnie to cud, że przeżyli.
Jeszcze z innej strony to lata 70' i II połowę lat 80', w których jeszcze panowała komuna wiele osób (przynajmniej z mojej rodziny) uważa za jeden z najlepszych okresów, jeśli chodzi o poziom życia. Osobiście dorzuciłbym do tego lata 90, przykładowo I właściciel mojego Carorovera kupił go w wieku... 23 lat, biorąc pod uwagę region, w którym przyszło mi egzystować to jakoś nie wyobrażam sobie, żebym idąc do pracy od razu po szkole był wstanie zarobić w ciągu 3 lat tyle, aby kupić sobie samochód prosto z salonu, który odpowiadałby klasie poloneza przy obecnych standardach. Parę dni temu spotkałem pewnego człowieka, który w 97 roku (mając dwadzieścia kilka lat), w salonie kupił jednego z pierwszych Atu plusów (płacąc za niego 24 tys. zł :) ).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 22:57:53 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5758 dnia: Styczeń 19, 2018, 23:16:06 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Trzeba było być zaradnym i dało się coś po prostu osiągnąć taka prawda . Co do nowych samochodów to mój dziadek w latach 90 otworzył firmę budowlaną na większe roboty (budowanie bloków itd) to do póki pracownicy nie świrowali z jumą to też się dobrze wiodło . Po 2 latach kupił z tego co pamiętam jakiś nowy  model sedana KIA  (pamiętam to auto bo je dopiero zezłomował ze 3 lata temu)  . Kupował to auto z tego co z nim kiedyś rozmawiałem w 92 roku za dość grube pieniądze bo na wyposażeniu miał pełną elektrykę  4x szyby lustra , alarm z centralką , podgrzewane fotele i silnik 16 zaworowy jakiś mocniejszy (nie  jaki nie wiem o ile , nie interesuje się tą marką więc nie wiem ) . Więc nie dziwię się temu co piszesz że ktoś w wieku 20 paru lat kupował nowego poldorovera . Z większości opowiadań ludzi wystarczyło mieć dobry biznes na interes i trzeba było chcieć a fundusze jakoś się znajdywały .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 23:18:03 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5759 dnia: Styczeń 19, 2018, 23:33:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Z tego co piszecie wynika że prywatna inicjatywa miała w tych czasach lepsze warunki finansowe niż lekarze, radcy prawni, czy nawet sędziowie.
Co do wsi, to znam dość dobrze ten rejon (koło wschodniej granicy) z opowiadań. W porównaniu do dzisiejszych czasów to oczywiście bieda z nędzą, ale za to nie było problemów z zaopatrzeniem w żywność. Moi dziadkowie najpierw przez wiele lat mieszkali na wsi, później zaś regularnie jeździli na wieś po różne artykuły spożywcze. Dziadek się raz wystraszył bo mu Milicja na pych uruchamiała DFa z połówką świniaka w bagażniku, a innym razem jak w Maluchu odpadło koło, to mechanicy padli ze śmiechu, bo bagażnik był cały wypełniony wrzuconymi luzem rybami.  <lol>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 23:38:03 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E