Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1303761 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7540 dnia: Styczeń 15, 2021, 13:05:58 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Konkret sprzęt. Wyzwanie gęstości?
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7541 dnia: Styczeń 15, 2021, 20:16:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W testach które wkleił Łukasz dawał radę :) Znalazłem na razie tylko jedną jego wadę - panom z montażu porąbały się wyprowadzenia transformatora, i styk 4 przełącznika prądu zamienili z 6, i regulacja działała dziwnie. Musiałem je przelutować, i poza tym ok.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7542 dnia: Styczeń 16, 2021, 10:52:31 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Wiatraczek to jednak domontuj. Kosztuje przecież nic.
+ bimetal 3,50zł
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7543 dnia: Styczeń 16, 2021, 14:42:55 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak będę miał do naładowania jakiś całkiem padnięty akumulator (akurat nadarzy się niedługo okazja - szczęśliwy nabywca skody favorit porzucił swoją primerę p11 rok temu pod drzewem, i niedługo będziemy próbowali ją wytargać, a akumulator już dawno na zerze), sprawdzę wtedy, jaką temperaturę osiągnie przy wysokim prądzie, i jak faktycznie będzie potrzeba, to na tylnej ściance dorzucę mu wentylator z takim termowłącznikiem jak wrzuciłeś :).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7544 dnia: Styczeń 20, 2021, 01:50:30 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7545 dnia: Styczeń 20, 2021, 08:01:27 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Fajnie zimą polatać bokiem Polonezem ale żeby dotrzeć z A do B przednionapędówka (lub 4x4) z jakimś ESP to dzieło sztuki. Nieważne w jakich warunkach, jest bezpieczniej czyli jest lepiej (na codzień - podkreślam)

Jeśli ktoś ma inne zdanie proszę wejdź w samochód z ESP i spróbuj wpaść w poślizg przy użyciu kierownicy (nie chodzi mi o udawany drift na ręcznym)
Polonez z mocniejszym od serii silnikiem w takich warunkach to zabójca. Oczywiście wszyscy Ci którzy lecąc bokiem potrafią dojechać z A do B i to jeszcze mieszcząc sie na swoim pasie są mistrzami kierownicy ale nie o to chodzi. Zachwyt nad zestawem zima+polonez jest passe a na dalsze podniety polecam niespodziewany drift przy 100km/h na oblodzonej jezdni, raz mi sie to przytrafiło i wystarczy. Oblodzenie, dziękuję i dowidzenia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7546 dnia: Styczeń 20, 2021, 08:19:25 am »

Offline ralf93

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez GLE '94
Nie zgodzę się do końca. Jechałem ostatni ojca Audi z lichymi oponami zimowymi (stare) i super systemy ESP wcale nie pomagały na poślizgi podsterowne, co skończyło się tym że  na skrzyżowaniu auto chciało wjechać w kapliczke. Powiem tak: i systemy dupa, kiedy opona kupa.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7547 dnia: Styczeń 20, 2021, 09:24:29 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Januszki, januszki... Pamiętajcie, że systemy WSPOMAGAJĄ !! a nie wyręczają. Jak mieliście "ch*"owe opony z praktycznie zerową przyczepnością to i ESP za dużo nie zdziała.
Polacy to jednak powinni dalej zadupcać zaprzęgiem konnym, bo na zmechanizowanie widać jeszcze za wcześnie...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7548 dnia: Styczeń 20, 2021, 09:33:52 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przednionapędówka (lub 4x4) z jakimś ESP to dzieło sztuki.....Zachwyt nad zestawem zima+polonez jest passe
jest jakis slownik, w ktorym bedzie tlumaczenie co autor mial na mysli ? chodzi mi o tresc, jaka ma niesc ten styl


dalsze podniety polecam niespodziewany drift przy 100km/h na oblodzonej jezdni, raz mi sie to przytrafiło i wystarczy.
zdajesz sobie sprawe, ze zeby jechac 100km/h po oblodzonej jezdni to trzeba miec we lbie ostro najebane ? a na to ESP nie pomoze, jak rowniez nie pomoze na lodzie, jezeli opony nie maja kolcow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7549 dnia: Styczeń 20, 2021, 09:45:27 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
zdajesz sobie sprawe, ze zeby jechac 100km/h po oblodzonej jezdni to trzeba miec we lbie ostro najebane ? a na to ESP nie pomoze, jak rowniez nie pomoze na lodzie, jezeli opony nie maja kolcow

Jechałeś kiedyś samochodem w zmiennych warunkach? Przez pół Polski? To moja jedyna odpowiedź na słowa trolla, trolli sie pierdoli.

Dobre opony to rzecz nie wymagająca połowy zdania komentarza, szczególnie zimą. Dobrze jeśli za kółko samochodu z systemami bezpieczeństwa siada osoba która szlifowała już jazdę bez nich (systemów), wtedy wspomagają, gorzej jak za kierownice siada idiota bez wyobraźni wtedy niestety wyręczają (do czasu)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7550 dnia: Styczeń 20, 2021, 10:01:45 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Macie tu tak dla kontrastu pomiędzy tym, co wyżej. Nie można rozpoznać, co to za auta, ale to pewnie nie był drift, tylko ślizganie się na ręcznym. W każdym razie, mieli pecha, bo niebiescy akurat nie robili nalotu na żadną restaurację.
https://skarzyskokamienna.naszemiasto.pl/driftowali-na-parkingu-przed-marketem-w-skarzysku-posypaly/ar/c1-8094285
I jeszcze coś w temacie, ale z humorem. Jutub mi na głównej wywalił. Stare, a nie widziałem.
https://www.youtube.com/watch?v=2MSuD92GqQk
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2021, 10:07:21 am wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7551 dnia: Styczeń 20, 2021, 11:31:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jechałeś kiedyś samochodem w zmiennych warunkach? Przez pół Polski? To moja jedyna odpowiedź na słowa trolla, trolli sie pierdoli.
nie jestem trolem, tylko Ciasteczkowym Potworem, bijacz !

najwyrazniej jechalem znacznie czesciej od ciebie i patrze dalej niz 10m przed maske oraz myślę siedzac za kierownica,
nie kazdy ma do tego predyspozycje, za okulary zaplacisz karta Mastercard, ale mózg w czaszcze niestety bezcenny ;]


W każdym razie, mieli pecha, bo niebiescy akurat nie robili nalotu na żadną restaurację.
https://skarzyskokamienna.naszemiasto.pl/driftowali-na-parkingu-przed-marketem-w-skarzysku-posypaly/ar/c1-8094285
mandaty, zabrane prawko ?
ciekawe na jakiej podstawie, parking jest dzialka prywatna, a nie droga publiczna i na nim nie obowiazuja zasady ruchu drogowego, wiec nie moga wlepic mandatu za ich nie przestrzeganie,
zabieranie PJ bez powodu to tez jakies nowum - nie zabieraja nawet, gdy maja powody,
ale coz nowy rok, nowe qrewskie obyczaje w pislandzie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7552 dnia: Styczeń 20, 2021, 12:53:10 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Jeździłem w zimie polonezem,obecnie mam A6 z ABS,ESP i "ch*" wie czym jeszcze i po przejechaniu po przełęczy salmopolskiej czy kubalonce jednym i drugim szwab niema podejścia do jazdy w zimie. W polonezie wystarczyło zastosować system krawężnik w bagażniku i nie było na niego silnych przy podjazdach po ośnieżonych górskich serpentynach o pewności prowadzenia nie wspomnę  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7553 dnia: Styczeń 20, 2021, 13:59:10 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Dlatego najlepiej mi się zasuwało maluchem zimą, bo i napęd na tył i silnik z tyłu. Jakie ja zaspy brałem taranem maluchem to szok. Fso też całkiem dobrze sobie radziło przez 30 lat dojeżdżania do pracy codziennie 22 km w jedną stronę. Bo przednie koła ugniatały śnieg a tył zasuwał już po twardym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7554 dnia: Styczeń 20, 2021, 16:19:45 pm »

Offline ralf93

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez GLE '94
Januszki, januszki... Pamiętajcie, że systemy WSPOMAGAJĄ !! a nie wyręczają. Jak mieliście "ch*"owe opony z praktycznie zerową przyczepnością to i ESP za dużo nie zdziała.
Polacy to jednak powinni dalej zadupcać zaprzęgiem konnym, bo na zmechanizowanie widać jeszcze za wcześnie...
to właśnie miałem na myśli. Ale lepiej od razu nazwać "Janusz"...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7555 dnia: Styczeń 20, 2021, 19:26:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Fajnie zimą polatać bokiem Polonezem ale żeby dotrzeć z A do B przednionapędówka (lub 4x4) z jakimś ESP to dzieło sztuki. Nieważne w jakich warunkach, jest bezpieczniej czyli jest lepiej (na codzień - podkreślam)

Jeśli ktoś ma inne zdanie proszę wejdź w samochód z ESP i spróbuj wpaść w poślizg przy użyciu kierownicy (nie chodzi mi o udawany drift na ręcznym)
Polonez z mocniejszym od serii silnikiem w takich warunkach to zabójca. Oczywiście wszyscy Ci którzy lecąc bokiem potrafią dojechać z A do B i to jeszcze mieszcząc sie na swoim pasie są mistrzami kierownicy ale nie o to chodzi. Zachwyt nad zestawem zima+polonez jest passe a na dalsze podniety polecam niespodziewany drift przy 100km/h na oblodzonej jezdni, raz mi sie to przytrafiło i wystarczy. Oblodzenie, dziękuję i dowidzenia.

Powiem tak, przejechałem kilka zim Polonezem, takich na śniegu, w tym raz na letnich oponach. Owszem, auto się ślizgało ale było przewidywalne, zwłaszcza na oponach 14', i nie zaliczyłem w zimie Polonezem niespodziewanego poślizgu. Zaliczyłem natomiast Kią Cee'd i Pandą, i to drugie auto rozbiłem tak dwa razy.
Próbowałęm się nauczyć opanowania go w bezpiecznym miejscu i przez 4 godziny nie było postępu, a Polonezem nigdy nie miałem problemu. Owszem, jak jeździłem sportowo to parę razy mnie obróciło, bez konsekwencji, a raz poszedłem za szeroko i wyprowadziłem ale zahaczając o znak drogowy.

Autem z ESP nie jedziłem, ale oglądam regularnie Stop Chama, i tam co kilka odcinków jest nagranie jak ktoś bokiem ostro poleciał w aucie w którym z racji rocznika i przepisów UE powinno być ESP, i jest to model w którym raczej nie ma wyłącznika.
Osobiście jestem zdania że ESP stwarza zagrożenie, bo ktoś kto bez ESP by wyleciał przy 50 czy 80, z ESP wylatuje przy ponad 100, a to już jest prędkość śmiertelna.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7556 dnia: Styczeń 20, 2021, 19:52:29 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zamówiłem sobie "ręczną" wiertarkę. Widziałem kiedyś, jak gościa poraził prąd. Nie będę ryzykował.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7557 dnia: Styczeń 20, 2021, 21:08:14 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Lol, najpierw ktoś pisał że za wolno ludzie zimą jeżdżą, teraz znowu że za szybką. Najlepszym pojazdem do poruszania się zimą to wigry 3 na łysych oponach, a nie jakieś burżuazyjne samochody, kto to widział żeby na głowe nie sypał śnieg i mieć jakąkolwiek przyczepnośc.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7558 dnia: Styczeń 20, 2021, 21:18:33 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Lol, najpierw ktoś pisał że za wolno ludzie zimą jeżdżą, teraz znowu że za szybką.

Zgadzam się z obiema tezami. A żeby pozbyć się sprzeczności, to wyjaśnię, że po śniegu jeżdżą za wolno bo nie umieją, ale po odśnierzonym jeżdżą za szybko bo chyba zapominają czym to grozi.

Jeżeli jest np. -2*C, i pada śnieg, lub krótko przed naszym przejazdem padał, to roztapiający się na śnieg może zmyć sól i wtedy pojawia się gołoledź.
To samo się dzieje kiedy nie pada ale temperatura spada do minus kilkunastu stopni, mimo soli woda zamarznie. Dlatego chcąc jechać po odśnierzonej drodze ponad 100km/h trzeba dokładnie znać warunki pogodowe. Niestety ludziom się wydaje że jak jest śnieg to trzeba jechać 20km/h i wyprzedzają ich wszystkie autobusy, a i tak jest masa aut w rowach, a jak jest odśnierzona to nagle zapierdają 120, 140 czy 160, a potem jest zdziwienie że tu czy tam jest korek na trzy godziny i takie podłużne plastikowe worki koło radiowozów na drodze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7559 dnia: Styczeń 21, 2021, 10:18:26 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co on tam robił z tym autem? Musiało być ostro, że aż skrzynię zajeździł  :-)
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-pijani/pijani/news-dotad-driftowal-az-uszkodzil-skrzynie-biegow,nId,4998543