Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1306646 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9060 dnia: Styczeń 28, 2024, 15:13:55 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
W sumie nic ciekawego, temat potraktowany bardzo po łepkach, szczególnie druga połowa. Jest tyle wątków które można by poruszyć. Było powiedziane o upadku daewoo, ale w przyczyny i skutki już nikt się nie zagłębia, brak informacji o przejęciu i wykupieniu długów fso przez  UkrAVTO https://www.bankier.pl/wiadomosc/AvtoZAZ-skupil-wszystkie-dlugi-FSO-1232129.html, późniejszej współpracy z gm przedłużenia licencji na produkcję lanosa i matiza oraz produkcja chevroleta aveo. Końcówka rzeczywiście bardzo wymowna, typowy zarząd fso "po co o tym mówić to nie dobra jest"

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9061 dnia: Styczeń 30, 2024, 20:07:39 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Chodziło raczej o pokazanie zmian w sposobie zarządzania tą fabryką i przekładanie się tychże na sposób jej funkcjonowania. Prawda, że wiele aspektów pominięto, ale trudno uwzględnić wszystkie wątki w filmie dokumentalnym, który ma trwać niecałą godzinę. Są różne szkoły - albo męczenie widza, albo porzucenie go z uczuciem niedosytu. 😉

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9062 dnia: Styczeń 31, 2024, 09:49:41 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
po prostu 124 wyszedl pozniej niz 125
Odwrotnie 124 (1966) 125 (1967). To nie była przeróbka, 124 różni się diametralnie pod spodem.

1300
https://www.nettiauto.com/fiat/1300/13146599

Tutaj łada, ale z grubsza to to samo, podłoga

komora silnika







Tu aż dziwne że FSO za tyle lat  nie zapożyczyło rozwiązania do Poloneza mając gotowe na miejscu. Oczywiście to nie takie hop siup, robili prototypy ATU,  ale myślę że zdecydowanie unowocześniło by wizerunek Poloneza i trochę poprawiło jego konkurencyjność
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9063 dnia: Styczeń 31, 2024, 20:42:41 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
15 lat im zajeło, poszerzenie rozstawu kół czy zmiana kretyńskich wycieraczek na normalne, a ty tu takie wymagania stawiasz  :P

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9064 dnia: Luty 01, 2024, 14:31:17 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No, jeśli chodzi o tempo wdrażania pozytywnych zmian, to za nami zostaje chyba tylko dacia ze swoimi wariacjami 1310 i NRD ze swoimi trabantami i wartburgami :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9065 dnia: Luty 04, 2024, 17:00:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Z jakiegoś powodu dopiero teraz wyświetla mi się zdjęcie. I powiem tak:

Płyta 125/Poloneza, ewidentnie jest dużo mocniejsza, dzięki podłużnicom idącym przez całą długość samochodu, wzdłuż tunelu środkowego.

W dodatku w Ładzie podłużnice jakoś dziwnie się kończą przy bagażniku, gdzie w 125 i Polonezie podłużnica idzie do końca ale jest zrobiona w ten sposób, że belki z grubej stali wchodzą w  nieco większe i zwężające się belki z grubej stali- dalszą część podłużnicy łączącą się belką poprzeczną następnie zespawaną z podłużnicami idącymi wzdłuż tunelu środkowego.
Włosi już w 125p przewidzieli potężne wzmocnienie bagażnika i konstrukcję podłużnicy na zasadzie amortyzatora ciernego, czyli myśleli poważnie o tylnej strefie zgniotu.

Może w 124 postanowili to zrealizować inaczej ale wydaje mi się że jednak po prostu olali trochę temat bezpieczeństwa w tym kierunku bo brak podłużnic w środku płyty predysponuje kabinę pasażerską do złamania się przy większym dzwonie. Prawdopodobnie Fiat 137 dostał płytę 125 bo myślano bardziej przyszłościowo o bezpieczeństwie i fartem my taką mieliśmy. Czyli Fiat generalnie dość długo stosował w rwd podział na płytę lekką i na płytę mocną.

Co ciekawe podobnie osłabioną chociaż inną konstrukcję ma płyta Fiata 131, ale już Fiat 132 ma płytę takiej samej konstrukcji jak 125/Polonez. Inne są tylko punkty mocowania zawieszenia. Pozostanie przy płycie 125 nie było złym pomysłem. Złym pomysłem było to, że nie zmieniono mocowań pod tylne zawieszenie jak w 132. Koszt zmian minimalny, a przy okazji unowocześniono by 125p bez negatywnego wpływu na wytrzymałosć nadwiozia.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2024, 17:08:38 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9066 dnia: Luty 16, 2024, 15:01:56 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale wypicowany, nówka sztuka.
https://www.youtube.com/watch?v=h6zTL9aNvg8

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9067 dnia: Marzec 10, 2024, 13:06:21 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Co o tym myślicie, ta przekładnia to nie za nisko ?  https://youtu.be/_B5tkDQuK7I?feature=shared&t=609

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9068 dnia: Marzec 10, 2024, 13:33:36 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Jak dla mnie pomysł poroniony. Normalnie taka przekładnia jest mocowana gdzieś bezpiecznie z drugiej strony sanek, a tu zrobili z tego najniższy punkt podwozia i to w miejscu w którym najłatwiej o coś zaczepić. A ta blacha mocująca to jakoś bardzo solidnie nie wygląda (tak samo jak tylne mocowanie zespołu napędowego).
Ciekaw jestem gdzie znajdą desperata który podbije im w tym przegląd.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2024, 13:35:28 pm wysłana przez Sławek#1978 »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9069 dnia: Marzec 10, 2024, 14:53:03 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Ogólnie słabo Lepiej było wynieść przekładnię wysoko i zrobić nowe wąsy przy zwrotnicach.
Stabilizator to samo - po co taka rzeźba jak jest diesel
Drążek środkowy mógł być od rovera i też by się dało . Wiele tematów bez przemyślenia.
Ciekawe który diagnosta to przyklepie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9070 dnia: Marzec 10, 2024, 16:41:41 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ciekaw jestem gdzie znajdą desperata który podbije im w tym przegląd.
Ciekawe który diagnosta to przyklepie.
Przegląd, to pikuś (choć wątpię, czy ktoś się pod to podłoży, ale jakiś Mietek się może znajdzie) tylko ciekawie będzie, jak ktoś w to przydzwoni, to wtedy będą dopiero jaja. No chyba, że to tylko auto na jakiś tor i na lawetę, to wtedy na uj mu przegląd. Żyłem do niedawna w przekonaniu, że czasy, gdy się robiło podobne wydumki we własnym garażu już się skończyły, ale jak widać, niekoniecznie. Ciągle straszą zaostrzeniem przeglądów itd (w tym roku pewnie to wejdzie) a tu takie kredki. Jakoś tego nie widzę,a nawet jeśli, to jak piszę, w razie dzwona (z czyjejkolwiek winy) może być ciepło. To nie radosne lata 90, gdzie nie takie numery przechodziły.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9071 dnia: Marzec 12, 2024, 00:50:49 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Mam taką teorię że gdzieś na etapie socjalizacji społecznej niektórzy dostają takiego skrzywienia psychicznego że największą nagrodą jest dla nich bycie nieustannie wyzywanym od debila.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9072 dnia: Marzec 22, 2024, 14:32:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mam mieszane uczucia. Fiat 4x4 na oponach w jodełkę i XUD pod maską.
https://www.youtube.com/watch?v=WifGqsMGtX4

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9073 dnia: Marzec 22, 2024, 15:01:36 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Mam mieszane uczucia.
Ja też, szczególnie w odniesieniu do koloru tablicy rejestracyjnej...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9074 dnia: Marzec 22, 2024, 15:33:18 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bardzo dobrze,więcej takich to może w końcu kogoś ruszy że te blachy od kilku lat to jeden wielki wał a auto samo w sobie ładne,inne niż wszystkie i przynajmniej nie trzeba wspomagać dupy krawężnikami w zimie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9075 dnia: Marzec 22, 2024, 16:31:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mam mieszane uczucia.
Ja też, szczególnie w odniesieniu do koloru tablicy rejestracyjnej...
Ktoś tam wspomniał w komentarzu na ten temat. Ogólnie, to teraz zagwozdka: on to zarejestrował już przerobione, czy przerobił już zarejestrowane? Jedna jak i druga opcja, jest co najmniej podejrzana, bo tu jest chyba nawet mniej niż 50% oryginału, a przepis mówi chyba o 70, a poza tym, nie wolno przerabiać auta na żółtych blachach. Dziwne to jakieś, a w związku z tym:
Bardzo dobrze,więcej takich to może w końcu kogoś ruszy że te blachy od kilku lat to jeden wielki wał
Pewnie w końcu do tego dojdzie, bo coraz częściej czytam o nałożeniu kagańca na te wszystkie zabytki. Tutaj taki świeży artykuł. Może to tylko taka tam ciekawostka, ale jak mówią, ziarko do ziarka...
https://spidersweb.pl/autoblog/wojewodzki-konserwator-zabytkow-auto-zabytkowe-musi-miec-50-lat/
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/zolte-tablice-dla-aut-starszych-niz-50-lat-kolejny-konserwator-walczy-z-youngtimerami/kpxfn3m

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9076 dnia: Marzec 22, 2024, 21:03:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ogólnie, to teraz zagwozdka: on to zarejestrował już przerobione, czy przerobił już zarejestrowane?
spojrz na wojewodztwo - i juz jasne ze to jakis wal, czyli szwagier, wujek, znajomek, lub za dodatkowa oplata wszystko przejdzie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9077 dnia: Marzec 23, 2024, 16:58:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9078 dnia: Marzec 23, 2024, 18:55:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Na filmie widzę atermiczne szyby,a przynajmniej ta przednia. Tutaj to dobrze widać:



Fajnie tam mieli, na tych "ciepłych" rynkach eksportowych.

BTW zazdroszczę facetowi i życia w takim miejscu, i znalezienia naprawdę egzotycznego, jak na tamte rejony, samochodu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2024, 19:04:37 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9079 dnia: Marzec 26, 2024, 14:00:43 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Mój film o nowych pompach wody.
https://youtu.be/FwUFOxX91h0