Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6400 dnia: Marzec 21, 2019, 23:11:48 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Mogę zdradzić że brałem udział przy homologowaniu tego pojazdu i potwerdzam, że w tym przypadku koła mogą wystawiać. :-)
Jesteś w stanie zdradzić więcej szczegółów?
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6401 dnia: Marzec 22, 2019, 00:28:31 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Badał siłę przyciągania kosmitów :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6402 dnia: Marzec 22, 2019, 07:15:16 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Ktoś się kiedyś śmiał jak mówiłem o tym że z filmiku z kamery  auta można określić prędkość z jaką jechał kierowca a tu proszę ,cytat/// W centrum Łodzi podpity pieszy na czerwonym świetle wszedł tuż przed maskę samochodu. Miał we krwi 0,5 promila alkoholu. Teraz, po ponad dwóch latach, kierowca samochodu usłyszał: współwinny. Z kolei pieszy, który wtargnął przed jadące auto nie usłyszał zarzutów. Na podstawie zapisu kamery, jaką miał w aucie kierowca, biegli doszli do wniosku, że przekroczył on dozwoloną prędkość o 13 km/h./// koniec cytatu. Dlatego jak się nie jest pewnym , to lepiej nie pokazywać filmiku policji bo i mandat gotowy, wtedy mogą zarekwirować kartę i przejrzeć z jakimi to prędkościami kierowca się poruszał.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6403 dnia: Marzec 22, 2019, 13:34:02 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564

Dużo zależy od tego kim jest pijany i kim jest trzeźwy. Wtedy ustala się werdykt. Potem już tylko odpowiednie ekspertyzy i ustalenia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6404 dnia: Marzec 22, 2019, 16:53:02 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
<lol> 2 lata temu zostałem uznanym winnym kolizji stojąc :) przedstawiałem zeznania świadków, zapis GPSu, totalny brak śladów... ale co... uderzyłem, bezśladowo, w sąsiada stojąc :)
A ja się dowiedziałem że jak ważące 2,5 t T5 uderza w tył poloneza uszkadzając goł do tego stopnia że drzwi z tyłu przestają się otwierać,pas tylny zatrzymuje się razem z podłogą na zbiorniku LPG,to nie występują żadne siły bezwładnościowe zdolne spowodować obrażenia.A to wszystko stwierdzili Pierdolnięci Zawsze Uśmiechnięci.Żyjemy w kraju w którym każdy debilizm jest dozwolony a dowody są tylko takie ważne które są wygodne dla strony przeciwnej chociaż są kompletnie absurdalne.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6405 dnia: Marzec 23, 2019, 01:33:27 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ktoś się kiedyś śmiał jak mówiłem o tym że z filmiku z kamery  auta można określić prędkość z jaką jechał kierowca a tu proszę ,cytat/// W centrum Łodzi podpity pieszy na czerwonym świetle wszedł tuż przed maskę samochodu. Miał we krwi 0,5 promila alkoholu. Teraz, po ponad dwóch latach, kierowca samochodu usłyszał: współwinny. Z kolei pieszy, który wtargnął przed jadące auto nie usłyszał zarzutów. Na podstawie zapisu kamery, jaką miał w aucie kierowca, biegli doszli do wniosku, że przekroczył on dozwoloną prędkość o 13 km/h./// koniec cytatu. Dlatego jak się nie jest pewnym , to lepiej nie pokazywać filmiku policji bo i mandat gotowy, wtedy mogą zarekwirować kartę i przejrzeć z jakimi to prędkościami kierowca się poruszał.

Jeżeli jest to prawda, to jest to absurd. Kolejny w tym kraju. Nie mam na myśli sposobu wyliczenia prędkości, ale uczynienia kierowcy współwinnym. Mandat za prędkość tak, ale nie bycie współwinnym.

Podobna patologa występuje w przypadku potrącenia rowerzysty na pasach. Pomimo że się go tam nie spodziewasz, nie ma prawa go tam być, wyskakuje Ci nagle, Ty dostajesz mandat (jak zbyt bardzo się nie poobija). Korzyścią jest, że on też dostaje mandat. Ale czy to jest normalne?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6406 dnia: Marzec 23, 2019, 05:30:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Korzyścią jest, że on też dostaje mandat.
Korzyścią dla kogo? Korzysta zawsze tylko Władza Ludowa, a poszkodowany zawsze zostaje z niczym. Nie jestem pewien, czy w tym kraju jak ktoś zostanie przyłapany na kradzieży batonika, zostanie wezwana policja, która wlepi mu mandat, a sprawca batonika nie zdąży zjeść - to czy tego batonika nie zarekwirują policjanci, jako "dowód rzeczowy". Bo "policja to nie prywatna ochrona"! Jak ktoś coś ma i nie zawdzięcza tego Władzy Ludowej, jest przez Władzę Ludową postrzegany jako wróg klasowy i trzeba go zgnoić. Przykładów jest pełno, a podczas obecnej kadencji sejmu już naprawdę wyraźnie to widać. Coraz bardziej stalinowskie metody represji...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6407 dnia: Marzec 23, 2019, 17:49:11 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Bociany wylądowały godzinę temu:
http://www.bociany.przygodzice.pl

Wiosna!

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6408 dnia: Marzec 23, 2019, 19:36:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W Suchowoli tydzień temu już żerujące widziałem.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6409 dnia: Marzec 24, 2019, 12:05:14 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Nawiązując do sytuacji z potrąceniem pieszego na światłach.

Tutaj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=T3BImdIatfQ

A tu artykuł z troszkę szerszym opisem: https://www.tvn24.pl/lodz,69/pieszy-wbiegl-mu-pod-kola-kierowca-skazany-pieszy-niewinny,919413.html

Wyrok nie jest prawomocny i pewnie zostanie uchylony przez sąd wyższej instancji. Nie zmienia to  jednak faktu, że sędzia który wydał taki wyrok powinien zmienić zawód...
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6410 dnia: Marzec 24, 2019, 12:28:05 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Ale nie zmienia to faktu, że trzeba uważać z kamerkami, bo jeżeli ten gość by był bez promili to już pewnie by nie było tak łatwo się wybronić, mimo że wlazł na czerwonym. Bo podstawowa zasada w ruchu drogowym to ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego. Bo wyroki sądów są nie zawsze logiczne.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6411 dnia: Marzec 24, 2019, 12:54:58 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
A jakby nie było kamerki, to jeszcze by powiedzieli, że pieszy szedł na zielonym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6412 dnia: Marzec 24, 2019, 13:35:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
toś się kiedyś śmiał jak mówiłem o tym że z filmiku z kamery  auta można określić prędkość z jaką jechał kierowca a tu proszę ,cytat/// W centrum Łodzi podpity pieszy na czerwonym świetle wszedł tuż przed maskę samochodu. Miał we krwi 0,5 promila alkoholu. Teraz, po ponad dwóch latach, kierowca samochodu usłyszał: współwinny. Z kolei pieszy, który wtargnął przed jadące auto nie usłyszał zarzutów. Na podstawie zapisu kamery, jaką miał w aucie kierowca, biegli doszli do wniosku, że przekroczył on dozwoloną prędkość o 13 km/h./// koniec cytatu. Dlatego jak się nie jest pewnym , to lepiej nie pokazywać filmiku policji bo i mandat gotowy, wtedy mogą zarekwirować kartę i przejrzeć z jakimi to prędkościami kierowca się poruszał.

Wynika z tego, że w takiej sytuacji w Polsce najlepiej by było zgładzić potrąconego i świadków zdarzenia oraz dobrze ukryć zwłoki.

Wszyscy wiemy jaki powinien być wyrok: brak odpowiedzialności kierowcy za potrącenie, dla pieszego mandat za wtargnięcie i nakaz pokrycia kosztów naprawy uszkodzeń samochodu, dla kierowcy mandat za przekroczenie prędkości o 13km/h.

Bo podstawowa zasada w ruchu drogowym to ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego. Bo wyroki sądów są nie zawsze logiczne.

Problem także w tym że prawo o ruchu drogowym nie zostało ułożone przez kompetentnych kierowców.
Dobry kierowca umie ocenić, kiedy powinien zwolnić, bo pieszy-debil może wtargnąć na jezdnię, a kiedy dodać gazu i przekroczyć trochę prędkość, żeby przejechać przez przejście zanim pieszy-debil się do niego zbliży.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6413 dnia: Marzec 28, 2019, 16:03:17 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pasjonaci vol. 4 - ktoś oddał taką budę borka, zdrową, na złom w Mysłowicach.



Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6414 dnia: Marzec 28, 2019, 17:15:49 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Śmierdząca sprawa z tym borkiem. Osobiście podejrzewam, że ktoś go ukradł, ogołocił z gratów, których do czegoś potrzebował, a po czasie policja łaskawie poinformowała właściciela o odnalezieniu pojazdu i nakazała jego odholowanie. Pod blokiem czegoś takiego raczej by nie trzymał, więc na złom.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6415 dnia: Marzec 28, 2019, 19:09:10 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Śmierdząca sprawa z tym borkiem. Osobiście podejrzewam, że ktoś go ukradł, ogołocił z gratów, których do czegoś potrzebował, a po czasie policja łaskawie poinformowała właściciela o odnalezieniu pojazdu i nakazała jego odholowanie. Pod blokiem czegoś takiego raczej by nie trzymał, więc na złom.


Ale ona naprawdę jest zdrowa, dziwny temat, i to ori C-klasse. I spojler jest pod zderzakiem też się zachował.
Obstawiam że po znajomości ktoś to odkupi i będzie na alledrogo z dopiskiem zdrowa buda za 15000zł.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6416 dnia: Marzec 28, 2019, 19:28:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja wierzę, że naprawdę jest zdrowa, bo znam taką historyjkę z realnej rzeczywistości, z fiatem 126p w roli głównej.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6417 dnia: Marzec 28, 2019, 22:42:35 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Coś dziwnego z tym Polonezem. Taki rozbebeszony, a fotele ( w pokrowcach więc w domyśle ładne ) i dokładka przednia poszły na złom. Zauważcie też grubą warstwę kurzu i baaardzooo stare opony. Obstawiam dwie opcje: Albo auto stało gdzieś w jakiejś stodole, dokumenty zaginęły ( wiem, że można rejestrować to jako zabytek ale przysłowiowy ,,Sebix" może o tym nie wiedzieć ) znalazł ktoś kto nie za bardzo wiedział co z tym zrobić i rozebranie na części wydało mu się najsensowniejszym pomysłem - więc rozebrał auto ,,na pałę" wyjął co uznał za wartościowe a reszta na złom, lub opcja 2: 10-15 lat temu ktoś rozebrał celem remontu, który zaczął, nie skończył auto przestało kilka, kilkanaście lat i skończyło jak skończyło...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6418 dnia: Marzec 28, 2019, 23:32:40 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
https://youtu.be/2Rbuxs8Zcis

Strasznie lektor mi się podoba <spoko>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6419 dnia: Marzec 29, 2019, 08:55:17 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Uwagę zwraca stan felg oraz lakieru. Bardzo ładny. To jest egzemplarz niskoprzebiegowy, trzymany w bardzo dobrych warunkach, albo auto po remoncie.

Widzę dwie opcje: albo jw. samochód został skradziony i rozebrany przez złodziei, albo właściciel go rozebrał do remontu i zmarł w trakcie prac, a spadkobierca nie wiedział co z tym zrobić i nie zdawał sobie sprawy z wartości pojazdu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E