Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1306906 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9000 dnia: Styczeń 10, 2024, 09:55:33 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://katowice24.info/autobus-pkm-u-katowice-rozladowal-sie-podczas-kursu-trzeba-go-bylo-odholowac/

Cytuj (zaznaczone)
Na jednym ładowaniu może przejechać ok. 70 km.

 <rotfl2>

BTW to jeden z tych ze słynnego filmiku z puszczającym czarną chmurę z ogrzewania diesla elektryków z youtube. Raz widziałem już holowanego na wiosnę tego roku w okolicach Ligoty. Ciekawe, jak wyglądają statystyki tego sprzętu w statystykach PKM.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9001 dnia: Styczeń 11, 2024, 04:26:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No i nie wiem czy się chwalić, ale znalazłem to czego szukałem.... ubezpieczyłem swojego 125 w compensie za 179 zł. to jest składka roczna płacona jednorazowo...
Jestem zadowolony. W d...ie mam teraz P....U. <lol>
U mnie - Uniqa 349 zł. Compensa coś koło 800 wyliczyła (bo najpierw zapytałem właśnie tam).

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9002 dnia: Styczeń 11, 2024, 22:30:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9003 dnia: Styczeń 14, 2024, 13:22:08 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Czy ktoś prócz FSO i Fiata i Łady ma głupie pomysły ?
TAK
https://allegro.pl/oferta/duster-i-10-17r-linki-regulacji-swiatel-12912765825
W 2017 roku Dacia robi regulację wysokości lamp na linkach ...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9004 dnia: Styczeń 14, 2024, 15:33:53 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
I BMW. W E30 występował dokładnie ten sam hydrauliczny układ regulacji świateł co w Polonezie. Produkcji Helli zresztą. Nowe zestawy to dziś drogi rarytasik.
Linki są przynajmniej względnie niezawodne...
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9005 dnia: Styczeń 14, 2024, 16:48:58 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
sądząc po allegro są równie zawodne jak ta hydraulika. Bo sprzedają i całe zestawy i wkłady do lamp

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9006 dnia: Styczeń 14, 2024, 20:21:56 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9007 dnia: Styczeń 14, 2024, 21:40:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to juz wszystko jasne - wszystkie na zlom <hahaha>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9008 dnia: Styczeń 15, 2024, 12:38:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie chcąc ukrywać, że E10 to szajs
przyjme kazda ilosc w celu bezpiecznej  utylizacji !!

Na dole powinna być notka, że "...ale na lpg owszem!"
przeciez nie produkowali kuchenek,
a LPG jest do kuchenek i niszczy silniki

https://www.youtube.com/watch?v=hcoiwF_wb9c&t=607s

BTW fajnie, że odtajnili w końcu akta i wyszło, że produkowaliśmy u siebie Ładę 2106:
na zdjeciu jest Fiat 125
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2024, 12:40:59 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9009 dnia: Styczeń 15, 2024, 13:23:29 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cytuj (zaznaczone)
przyjme kazda ilosc w celu bezpiecznej  utylizacji !!

Ja też :P

Na pewno 125? Mam wrażenie, że ma okrągłe reflektory

Ale w sumie, przetłoczenie na masce i przednia atrapa wygląda jak 125 special. Kierunkowskaz boczny też się zgadza.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2024, 13:35:58 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9010 dnia: Styczeń 16, 2024, 22:12:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Patrząc po tym co pożyczają Mishy na Nurburgringu, to chodzi tylko o to kto ma więcej...

Są wydumki jak E30 z silnikiem 800KM. Zero trakcji nawet na szóstym biegu, właściciel sam sra w gacie jak Misha prowadzi, a silnik pewnie po dwóch okrążeniach do remontu kapitalnego.

Te wyścigi na moc to taka droższa wersja gleby na łapanie torów tramwajowych skrzynią.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9011 dnia: Styczeń 16, 2024, 22:52:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Są wydumki jak E30 z silnikiem 800KM. Zero trakcji nawet na szóstym biegu
Przypomina mi się jeden odcinek (oryginalnego) Top Gear, gdzie Clarkson upalał jakiegoś merca Brabusa też chyba 800KM i tym autem przy tej mocy, nie dało się ruszyć z miejsca. Mimo elektroniki, po prostu nie wyrabiało i systemy nie dawały rady tego zniwelować.
Na jutubie czasem oglądałem jakieś wydumki u jankesów, gdzie robili po 1000KM. Normalnie szybcy i wściekli. Nie widzę w tym jakiegoś większego sensu, chyba że auto to typowy dragster, do bicia rekordów na 1/4, a oni tym popylali w normalnym ruchu. Ale człowiek chyba jednak zawsze miał tendencje do ciągłego przesuwania granic w górę. Wyścigi zbrojeń, ciągłe prześciganie się kto zrobi coś większego, mocniejszego, wyższego, jak z tym najsłynniejszymi wieżowcami świata. Teraz rekord jest ile? 1000 metrów? I już zapewne budują coś wyższego. Nigdy niekończące się próby łechtania swojego ego przez bogatych i znudzonych ludzi.
Ale schodząc na ziemię ...
Te wyścigi na moc to taka droższa wersja gleby na łapanie torów tramwajowych skrzynią.
To jest też dobra komedia. Parę lat temu widziałem filmik, gdzie jakiś miłośnik kaleczenia aut, miał problem przejechać nad zwykłym, bardzo niskim progiem zwalniającym, czy co to tam było (oczywiście juesej) i banda kretynów latała dookoła tego auta jak małpy i przyglądali się w każdym punkcie, instruując kierowcę, czy może jechać.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9012 dnia: Styczeń 16, 2024, 22:55:00 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
https://youtu.be/853IiWSgdvw?si=2-9vMn4LtNip0tQe


Złoty środek na badziewny termostat w K serii Rovera
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9013 dnia: Styczeń 16, 2024, 22:58:20 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Te wyścigi na moc to taka droższa wersja gleby na łapanie torów tramwajowych skrzynią.
Zdecydowanie.

Mechanicznie autko jest naprawdę fajnie zrobione
No właśnie nie. Poza ładnym opakowaniem i wsadzeniem tego kloca pod maskę to tam jakiś podstawowy FSO PTK Starter Pack jest wrzucony (sprężyny Żuk, amorki T4, stab kombi). Z tyłu spodziewałem się też przynajmniej drążka Panharda, a tu nic. Geometria zawieszenia z przodu też nie wygląda na zmienioną i było widać, że to auto w zakrętach to kaleka (chociaż to chyba bardziej wina tego kloca z przodu). Do przodu jedzie fajnie ale na spokojnie jest kilka Polonezów zrobionych o wiele bardziej z głową które łoją go bez litości na jakimś prawdziwym time attack-u na torze/kjs/rallysprint.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9014 dnia: Styczeń 16, 2024, 23:16:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No właśnie nie.
A chyba że tak. Widzę, że trzyma się kupy i nie rozlatuje się, to chyba nie jest źle. Miałem właśnie na myśli, że wszystko ładnie zrobione, silnik wsadzony itd. i to (przynajmniej) wygląda ok. a co tam dokładnie pomodzone, to nie wiem i nie pamiętam, co on tam opowiadał w poprzednim filmie (u Jarzyny?) o tym. Ale wizualnie, to naprawdę to zwieśniaczył. Znaczy, na pierwszy rzut oka, przy pierwszym zobaczeniu na żywo, to pewnie zrobi jakieś chwilowe wrażenie, ale po ochłonięciu, jednak człowiek chyba stwierdzi, że trochę przegięte. Zawsze uważałem, że polonez nie jest zbyt wdzięcznym autem do tuningu wizualnego, bo przez jego kanciaste i archaiczne kształty, naprawdę łatwo jest uzyskać efekt odwrotny do zakładanego. Można by to zrobić bardziej ze smakiem. Niektórzy się śmieją z fabrycznego Orciari, ale według mnie, było to naprawdę skrojone na miarę poloneza i naprawdę dodało mu +10 do wyglądu. Plusy po swoim liftingu, zyskały troszkę na wyglądzie, lekkie zaokrąglenia tu i ówdzie. Nie rzucały się aż tak bardzo w oczy, w połączeniu z kanciastą górą, a ten tutaj, to zdecydowanie przesadził z tym zderzakiem. A  z tyłem, to już w ogóle popłynął.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9015 dnia: Styczeń 16, 2024, 23:29:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
https://youtu.be/853IiWSgdvw?si=2-9vMn4LtNip0tQe


Złoty środek na badziewny termostat w K serii Rovera
ten termostat to stosowalem/sprawdzalem ponad 7 lat temu w silniku 2.0 20v i nie jest tak fajnie, bo:
- napisane jest na nim 89C, ale jak wczesniej wskazowka trzymala ie na 70C tak z tym wynalazkiem podbila moze do 75C - moze przypadek
- bynajmniej nie jest to uniwersalny wyrob, bo czesc walcowa ma srednice 40mm, a kolnierz 43mm,
weze w srednich silnikach maja srednice 38mm, wiec wcisniecie w nie 40/43 jest nierozsadne, jeszcze ten walec 40 to pal licho, ale karb 43 powoduje, ze strach z czyms takim jechac w trase, bo jest ryzyko pekniecia/przeciecia weza,
wygrzebanie go z weza to tez byla makabra, ale to juz poza konkursem,
w kazdym razie do bezpiecznej eksploatacji trzeba pomyslec o przerobce weza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9016 dnia: Styczeń 17, 2024, 11:09:51 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Z tyłu spodziewałem się też przynajmniej drążka Panharda

Tego to brakuje niemal we wszystkich polonezach i 125p, od dawna mi chodzi po głowie a to powinno być podstawa w tuningu zawieszenia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9017 dnia: Styczeń 17, 2024, 14:14:01 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
- napisane jest na nim 89C, ale jak wczesniej wskazowka trzymala ie na 70C tak z tym wynalazkiem podbila moze do 75C

A może miałeś go rewelacyjnej marki Carolstat by vernet? :P One tak mają, że działają na zasadzie rzutu monetą.

Co do karbu - można kamieniem na szlifierce stołowej go zedrzeć. Faktycznie wygląda na dość uniwersalny i fajny termostat do aut, które mają go w głupim miejscu/jest niewydajny/drogi.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9018 dnia: Styczeń 17, 2024, 15:27:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A może miałeś go rewelacyjnej marki Carolstat by vernet? :P One tak mają, że działają na zasadzie rzutu monetą.
tak, tej firmy, ale kupilem chyba ze 3 od razu, wszystkie jednoczesnie gotowalem i otwieraly sie pozno

Co do karbu - można kamieniem na szlifierce stołowej go zedrzeć.
jak go spilujesz to termostat rozpadnie sie - myslisz, ze na to nie wpadlem?
moze kiedys srobuje zespawania tych elementow ze soba
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9019 dnia: Styczeń 17, 2024, 18:05:21 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gotowanie w garnku jest warte tyle co nic, nie odwzorowuje to warunków obiegu w aucie.

Mery się otwierają przy zadanych temperaturach na obudowie i co? I w poldkach trzymają i tak 72-75 stopni, dopiero inne termostaty dają radę.

A co do vernetów karolstatów, to wszystkie jakie miałem nadawały się do kosza, podobnie jak inne rzeczy tej marki. Wszystkie inne z jakimi miałem do czynienia, wahler, stahlter, febi, gates, dawały radę i trzymały zadaną temperaturę w rozsądnych granicach.

Co do rozpadnięcia się, pod karbem jest łącznik, tak? Myślałem, że to tylko wybrzuszenie dla uszczelnienia, jeśli łączy obie połówki, to fakt, nie ma co piłować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2024, 18:07:16 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...