Autor Wątek: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda  (Przeczytany 5869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« dnia: Luty 26, 2011, 13:27:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ktoś orientuje się czy alufelgi z Poloneza będą pasować do Pandy? Chodzi mi głównie i prawidłowe oparcie felgi na piaście i  właściwy środek koła no i czy opony 155 będą na tym w miarę normalnie siedzieć.

Zaobserwowałem że w Pandzie popękały mi przednie felgi stalowe wokół śrub od mojej jazdy więc przestrzegam upalaczy na stalówkach :)
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2011, 14:20:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprawdz jakie masz ET w pandzie ,
polonezowe felgi  bedza siedziec szerzej ,czyli zwoiekszy ci sie rozstaw kół :D ,
opony 155 beda siedziec troche smiesznie na wyglad - lepiej dac 165 ,choc lepiej przymierz na sucho ,bo szersze to moga o blotniki zaczac obcierac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2011, 18:17:31 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Zakładałem koła od Caro z oponami 165/70 do Czinkłaczento, nic nie obcierało, wyszstko było dobrze. Wiem, że to nie Panda, ale rozmiar felg jest podobny, tylko opony wyższe.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2011, 10:49:41 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
sprawdz jakie masz ET w pandzie

ET 35 ale węższe są felgi Pandy ,a sąsiad ma w SC coś co wygląda na stalówkę Poloneza i siedzi to normalnie

Martwi mnie co z otworem centrującym.

czyli zwoiekszy ci sie rozstaw kół

To nie jest takie fajne wcale.

W Pandzie profil opony jest 80


opony 155 beda siedziec troche smiesznie na wyglad

Byle nie spadły, w Pandzie im węższe opony tym lepiej ze względu na ryzyko dachowania.

Przymierzę sobie ale liczyłem że może ktoś tak zrobił to bym kupił od razu jakieś felgi zanim wypadek będzie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2011, 10:58:40 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Byle nie spadły, w Pandzie im węższe opony tym lepiej ze względu na ryzyko dachowania.
Panda na oponie 155/80 jest cholernie podsterowna, ale z dobrym ręcznym już nieraz mokre rondo przeleciałem bokiem tylko lekko kontrując i dodając gazu... Ale jak Ty tu sugerujesz dachowania, to ja chyba jeszcze całkiem spokojnie jeżdżę Pandą :P

Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2011, 12:02:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Panda na oponie 155/80 jest cholernie podsterowna

Moim zdaniem było lepiej póki jej nie rozwaliłem. Od tego czasu zawieszenie kilka razy było poprawiane ale chyba znowu się coś rozwaliło. Ale tragedii nie ma, ostatnio wyprzedziłem Passata i zaraz potem w lewym łuku byłem podsterowny ale wyszedłwszy z niego prosto w prawy z lekkiego ujęcia ładnie skręcił i poszedł bokiem.


Ale jak Ty tu sugerujesz dachowania, to ja chyba jeszcze całkiem spokojnie jeżdżę Pandą Język

Jak masz wspomę to masz przedni stabilizator który dużo daje. Ja nie mam, owszem bokiem chodziłem przy różnych prędkościach, i nawet nieźle ten samochód lata jak się odważnie jedzie, co do dachowania to dwa razy już na dwóch kołach jechałem. Można i na suchym lekkim bokiem 100km/h pójść ale gwałtowny bardzo ostry skręt jeszcze z przerzucenia podejrzewam mógłby się źle skończyć. Dookoła latarni pod Lidlem na dwóch kołach nawracałem :P
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 12:04:07 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2011, 21:13:17 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
otwor centrujacy  bedzie git - fabrycznie tylko 0.5mm roznicy na srednicy ,wiec w praktyce poprostu kolo siadzie ci bez wcisku ,ale bedzie wycentrowane,

w pandzie masz pewnie felgi 4.5 cala ,a polonezowskie sa 5 cali ,
od srodka wyjdzie ci roznica odsadzenia do 5mm na zewnatrz ,a na zewnatrz jakies 15mm ,
sprawdz czy masz tyle luzu do blotnika przykladajac teraz patyk grubosci 15mm do opony
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2011, 08:39:37 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Na feldze Fiatowskiej opona jest płaska bo bokach, na Polonezie się trochę dół rozciągnie na boki czyli tak czy tak powinno się zmieścić jeśli różnica jest taka mała.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2011, 10:57:21 am »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Chyba jak się poszerzy rozstaw kół i będą szersze gumy to powinna poprawić się stabilność.
A swoją drogą to że się nie boicie takim pudełkiem tak szaleć,sam Trabanta parę razy na dwa koła postawiłem.
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Odp: Alufelgi Polonez ,a Fiat Panda
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2011, 20:32:45 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Szersze opony= lepsza przyczepność= większe ryzyko dachowania

Za szeroki rozstaw kół=problemy ze zbieżnością w skręcie

Strach- czego tu się bać, trzeba czuć na co można sobie pozwolić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E