Autor Wątek: Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej  (Przeczytany 3370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej
« dnia: Marzec 03, 2011, 14:52:00 pm »

Offline MaxeroSS

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • rallymasters.bnx.pl
Witajcie!

Ostatnio zrobiłem sobie tournee po wrocławskich złomach, szrotach i natrafiłem na parking pełen Maluchów, Polonezów, Dużych Fiatów i różnych innych autek. Widać po nich, że stoją tu dobre kilka lat i byłyby doskonałym źródłem części zamiennych dla posiadaczy trochę starszych egzemplarzy.
Pierwsze oględziny wyglądały tak - obszedłem parking w około z 2 razy i namierzyłem z 3 "Akwaria", kilka Caro 1.6 GLI, jeden GLE, jeden ROVER 1.4, dużą ilość Maluszków - czyli bez cudów ale coś by było. Nawet była Skoda Octavia z lusterkiem Cromodory. Wszystko fajnie gra i śpiewa ale Pan cieć powiedział że te auta nie są na sprzedaż...
Czy wie Ktoś co to za parking? Bo w dawnych czasach (czyt. za "Komuny") podobno był parking aut powypadkowych i zarekwirowanych przez MO...
Jedną ciekawą dla Mnie rzeczą jest ciemno-niebieskie Akwarium z poszerzeniami na które właśnie się czaję :D
A szkoda tych maszynek bo by się przydały :)

Załączam mapkę:

http://maps.google.pl/maps?q=51.083996,17.058688&num=1&t=h&sll=51.083142,17.0483&sspn=0.009259,0.046517&ie=UTF8&ll=51.084171,17.05864&spn=0.000987,0.002411&z=19

Odp: Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2011, 18:57:43 pm »

Offline Arti28

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1011
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1996r. 1.6 16V GLI
Nie wiem czy uda ci się  ::)   pytałem kiedyś czy mogę kupić a nawet podmienić boczki  :> ale niestety ......... :cry: nie wiem dlaczego  to chyba nie są ich samochody   :/

Odp: Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2011, 19:32:40 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
Kiedyś była wyprzedaż aut z parkingu ZDiKU na ul. Długiej ale niestety wg przepisów zwykły Kowalski nie mógł kupić auta tylko firmy zajmujące się złomowaniem.... pytanie czy przepis nadal obowiązuje i czy są organizowane jakieś przetargi wyprzedaże tego typu?
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2011, 21:36:40 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Jakiś czas temu obywatel strzegący tych cacek poinformował mnie, że samochody pochodzą z różnych zdarzeń typu odholowanie z powodów jakichś tam lub naruszenia durnowatych przepisów. potem okazuje się, że np zapłata za usługę i pobyt takiego pojazdu w tym miejscu przekracza kilkukrotnie jego wartość... Więc właściciele już się nimi nie interesują. Zanim przejdą na skarb niesuwerennego państwa minie wiele wiele wiele wiele wiele wiele wiele czasu. Rdza będzie szybsza... Potem zostaną sprzedane w przetargach ale zapewne łapę na tym trzymają firmy złomiarskie, które utrzymują mafijną bandę urzędasów. Tak więc możecie sobie popatrzeć tylko przez płotek na te okazy i pomyśleć o zmianie pojazdu na markę i model, którego tam trudno dostrzec...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2011, 00:18:12 am »

Offline MaxeroSS

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • rallymasters.bnx.pl
Wracając do parkingów. Dzisiaj przeczytałem info o pożarze na jakimś parkingu starych nieużywanych samochodów. Zauważyłem tam kilka Caro więc może i coś ciekawego się znalazło.
Link: http://kontakt24.tvn.pl/temat,od-jednego-auta-zapalily-sie-dwa-kolejne,92045.html?token=2744afe2b1ae0142f609f2c97a6e00f3

Czy Ktoś kojarzy gdzie to się znajduje? Bo chętnie bym tam się przejechał i conieco pobajerował o jakieś części :)

Odp: Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2011, 08:57:04 am »

Offline Szakal#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1669
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 4.2 V8 40V
Czy Ktoś kojarzy gdzie to się znajduje? Bo chętnie bym tam się przejechał i conieco pobajerował o jakieś części Uśmiech
Kolego przecież w linku który wrzucasz jak byk napisane:
"Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu."
Był: Polonez Caro 1.4/1.6 GLI 16V 95' L-139
Był: Polonez Atu+ 1.6 GSI 01` 42U
Był: Polonez Caro 1.4/1.8 VVC GTI 16V 97`
Był: Polonez Caro 1.4 GLI 16V 96`

Odp: Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:29:34 am »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
Czy Ktoś kojarzy gdzie to się znajduje? Bo chętnie bym tam się przejechał i conieco pobajerował o jakieś części Uśmiech
Kolego przecież w linku który wrzucasz jak byk napisane:
"Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu."

nawet wiem czyj to parking... znam tamtejsze osoby i mam tam dobre kontakty... :P
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: Dawny parking policyjny przy ul. Armii Krajowej
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:57:06 am »

Offline MaxeroSS

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • rallymasters.bnx.pl
Wiem, że przy Sienkiewicza. Próbowałem nawet na Google Maps tego szukać ale jakoś mi się nie udało... Coś tam ciekawszego się znajduje i można wyrwać jakieś części za niedużą sumkę? :) Interesowałoby Mnie min sprzęgło do Borka :)