Autor Wątek: Moje Powolanie.  (Przeczytany 5535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Moje Powolanie.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2011, 14:41:54 pm »

addy

  • Gość
IMO dobrze, że zasadnicza służba wojskowa została zlikwidowana. Jako człowiek urodziłem się wolny i mam prawo decydować o swojej przyszłości. Pewnie ku zdziwieniu co poniektórych, istnieją na tym świecie ludzie, którzy mają jakieś plany na przyszłość i bardzo nie na rękę było by im mieć kilka miesięcy do tyłu w życiorysie. Już kompletnie abstra"ch*"ę od tego, że ten do niedawna niewolniczy obowiązek stał na bakier z prawami człowieka pod przykrywką "patriotyzmu" i "służby ojczyźnie". Nie byłem w wojsku i się z tego powodu bardzo cieszę.

Odp: Moje Powolanie.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2011, 15:03:10 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
A ja się zawsze zastanawiałem dlaczego tak nie lubieli zołnierze "czerwonych bertów" i uciekali zawsze przed nami :D. Nie mozna było nawet spokojnie przejechac przez miasto wypasionym lublinem :D.

A tak na powaznie to jestem zdania ze człowiek jest istotą wolną , zmuszanie do słuzby wojskowej to było ograniczanie jego swobód obywatelskich. W wojsku to tylko się rozpijali zólnierze (przynajmnie w latach 90-tych , ale i pózniej byo to samo), tworzyło się hamstwo , i nie jeden wyszedl z wojska z trwalym uszczerbkiem zdrowia bo był słabszy niz inni. Na osiedlowych "przeystankowiczów" nawet wojsko nie pomagało bo byli kiedys , są teraz i będą zawsze. Nasz kraj  nie potrafi sobie poradzic z tymi u góry a co dopiero z tymi na dole. Mamy nieudolne państwo i tyle , jak byśmy mieli udolne to i by nie było tych "osiedlowych burków".
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Odp: Moje Powolanie.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2011, 15:09:06 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
po  wypowiedzi  Addy kończę swoje wypociny w tym temacie bo i tak nikogo nie przekonam  . Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim niektórzy zrozumieją  pewne rzeczy przytoczę tylko motto amerykańskich żołnierzy " Stoimy na straży naszych granic by inni mogli spać spokojnie"
Jako człowiek urodziłem się wolny

Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Moje Powolanie.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2011, 16:06:26 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
służba wojskowa potrafiła zrobić z niejednego cwaniaka, wartościowego człowieka.
Powinieneś to umieścić w dziale "dowcip", a nie tu. Takie przypadki to są sporadyczne (jeśli w ogóle miały kiedykolwiek miejsce). W większości sytuacji, to armia z sensownych ludzi robiła degeneratów, ludzie uczyli się kraść i kombinować, za PRL'u wszystko można było od żołnierzy kupić za flaszkę, statystyk samobójstw i wypadków to chyba nigdy nie ujawnią, zdrowe byki dostawały kategorię E (trwale niezdolny), a ludzie z wadami wrodzonymi A bo czymś WKP/WKU musiały statystyki sobie poprawiać.
po  wypowiedzi  Addy kończę swoje wypociny w tym temacie bo i tak nikogo nie przekonam  . Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim niektórzy zrozumieją  pewne rzeczy przytoczę tylko motto amerykańskich żołnierzy " Stoimy na straży naszych granic by inni mogli spać spokojnie"
Nie ma drugiego społeczeństwa tak idealnie zaindoktrynowanego  jak amerykańskie, które jednocześnie miało by złudzenia że ich państwo jest ostoją demokracji. :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 16:10:31 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Moje Powolanie.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 08, 2011, 10:53:21 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
przytoczę tylko motto amerykańskich żołnierzy " Stoimy na straży naszych granic by inni mogli spać spokojnie"


Phi, strażnicy się znaleźli :> Jakby ich kraj nie miał imperialistycznych zapędów, to nie musieliby ciągle obawiać się o swoje granice. Zresztą, Ameryka nie stanowi dla mnie żadnego autorytetu, już nie raz zawiedliśmy się na tym kraju (ostatnio w kwietniu zeszłego roku). Do wojska mam podobny stosunek co addy
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Odp: Moje Powolanie.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2011, 22:45:46 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
służba wojskowa potrafiła zrobić z niejednego cwaniaka, wartościowego człowieka.
Powinieneś to umieścić w dziale "dowcip", a nie tu. Takie przypadki to są sporadyczne (jeśli w ogóle miały kiedykolwiek miejsce). W większości sytuacji, to armia z sensownych ludzi robiła degeneratów, ludzie uczyli się kraść i kombinować, za PRL'u wszystko można było od żołnierzy kupić za flaszkę,

« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 22:48:51 pm wysłana przez Pio555 »

Odp: Moje Powolanie.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 08, 2011, 22:47:47 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
byleś w wojsku?? widziałeś??przeżyłeś?? czy koledzy ci mówili??
bo ja byłem w rożnych jednostkach z różnymi ludźmi-wykształconymi i nie nic takiego nigdy nie zauważyłem
to,że od żołnierza można wszystko było kupić za flaszkę- i co z tego Ty nigdy nic za flache nie załatwiałeś??

Odp: Moje Powolanie.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2011, 22:56:11 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
No to miałeś szczęście... Sorki, ale to że Tobie się to nie przytrafiło i nie widziałeś nie oznacza automatycznie, że to nie istnieje. Znam gostka który spędza wakacje w Turcji i na tej podstawie twierdzi, że muzułmański terroryzm to medialna bujda, bo muzułmanie są serdeczni, mili i przyjaźni w stosunku do obcych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 22:59:06 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap