Autor Wątek: Co z tą policją?  (Przeczytany 11719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co z tą policją?
« dnia: Kwiecień 04, 2011, 01:12:48 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Siema
Zakładam ten temat bo dzisiaj miałem taką sytuacje że aż sie jeszcze trzęse, lekko po północy na Chorzowie Batorym zatrzymał mnie patrol, myślałem że jak zwykle dokumenty, bagażnik i tyle,a tutaj panowie zrobili mi rozszerzony przegląd... no myślałem że z nerwów zaczne klnąć na nich, sprawdzili wszystko od kół po dach, i co wstępnie: 500 zł mandatu za niesprawne auto i odebranie dowodu... i uwaga za co, za jedną spaloną żarówke tablicy rej., halogeny pomimo że są zamontowane zgodnie ze wszystkimi paragrafami itd itp, to ze jest 1.4 a w dowodzie 1.6, i uwaga teraz hity: za widoczną rdze i... olej który rozlałem troszeczke na silnik uzupełniając go, który panowie zinterpretowali jako niebezpieczny wyciek z silnika, jeszcze chcieli sie przyczepic do zakurzonych bocznych szyb, dowodu zakupu kołpaków i lamp co miałem w bagażniku co niby kradzione itd itp... Pomimo że byłem naprawde grzeczny to traktowali mnie jak jakiegoś przestępce. Wybroniłem sie do 300 zł (pomimo że mnie straszyli że jak bede sie wymądrzał to bedzie jeszcze dodatkowe 100 zł) bo zapytałem sie skąd wiedzą ze to 1.4 a nie 1.6 rovera i dałem im zapasowe żarówki do tablicy, powiedzialem ze sie spalily teraz a jak powiedzieli zebym wymienił to powiedziałem że teraz nie moge bo jest trudny dostęp tam to oczywiscie zaczęli tam grzebać pomimo że mówiłem że najlepiej mieć kanał do tego, oczywiście nie dali rady wymienić  :lol: na koniec pogróżki ze jak mnie jeszcze raz zatrzyma to już dowodu nigdy nie odzyskam i auto pójdzie na złom no i oczywiście gadka żebym sobie kupił jakieś zachodnie auto. Czy to jest normalne? Mi robią takie coś a jak tam siedziałem to przez radio szło coś o jakiś bijatykach, kierowcach bez prawa jazdy itd-jak to Chorzów, a mnie tam trzymali ponad godzine... I pytanie, jak sobie z takimi typami radzić jak coś mi sie znowu takiego przydarzy.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2011, 02:06:07 am »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
halogeny
To jest fabryczne wyposażenie.
Jak ma z tym problem to niech idzie do lekarza od nóg bo na głowę za późno. :lol:
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2011, 02:17:11 am »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
było kiedyś coś o uprawnieniach policji w trakcie kontroli.. poczytaj sobie o tym i może uda Ci się skragę jakąś do naczelnika napisać na tej podstawie. Jak masz mandat to masz dane tego kto wypisał. W głowie się nie mieści że milicja taka może być... a przecież sami tyle poldkami jeździli. mnie raz do tej pory zatrzymali za brak świateł (mea culpa) ale zobaczył studenta w polonezie i tylko kazał włączyć i machnął ręką...
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2011, 03:00:12 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Trafiles na zlamasow i tyle. Generalnie, ciezko mi sie przyczepic do czegos konkretnie, nie wiem jak jest z mandatem za jazde niesprawnym autem - roznie ludzie mowia a sam sie tym nie interesowalem. Od przyjetego mandatu karnego mozesz odwolac sie w ciagu siedmiu dni pod warunkiem, ze czyn za ktory zostal wystawiony, nie jest wykroczeniem. Na kazdego funkcjonariusza zawsze mozesz napisac skarge, o co chcesz, jesli uwazasz ze masz racje to niech sie tlumacza. Za niezgodnosc informacji w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym jak najbardziej dowod moze isc do wora, wiec pewnie pojemnosci silnika tez to moze dotyczyc.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2011, 06:58:20 am »

Offline Emil

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 66
    • Caro 95'
No niestety są ludzie i ludziska. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Ja wczoraj akurat mijałem patrol, akurat nie miałem zapiętych pasków ale tylko spojrzeli
zabójczym wzrokiem i pokiwali głowami. Na moje szczęście...

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2011, 08:44:03 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
halogeny
To jest fabryczne wyposażenie.
Jak ma z tym problem to niech idzie do lekarza od nóg bo na głowę za późno. :lol:
Akurat o halogeny to nie chodziło o te fabryczne tylko dodatkowe drogowe zamontowane w atrapie, tak jak była taka atrapa w opcji wyposażenia oryginalna FSO, ale co nie zmienia faktu ze sa dobrze zamocowane i podłączone (tzn zapalaja sie razem z drogowymi). Odwoływać sie nie bede bo panowie wyraźnie mi powiedzieli ze jak mnie jeszcze raz tam spotkają to mi skasują auto więc wole zostawić to już w spokoju bo z nimi sie nie wygra. Ale inteligencją to oni nie grzeszyli, nie zauważyli że mam białe diodowe posotojówki tylko widząc troche inny kolorek w lampie zaczęli szukać przetwornika do ksenonów po całej komorze silnika  ::) pomijam fakt że jeszcze sprawdzali luzy na kierownicy i milimetr po milimetrze wszystkie szyby w poszukiwaniu jakiś mikropęknięć, po prostu przeglądy to powinna robić policja (najlepiej jeszcze z dojazdem do klienta  :lol:) a nie stacje diagnostyczne...
a przecież sami tyle poldkami jeździli
Taa, to były młode dupki...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 08:53:25 am wysłana przez Trojan »

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2011, 08:58:25 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Odwoływać sie nie bede bo panowie wyraźnie mi powiedzieli ze jak mnie jeszcze raz tam spotkają to mi skasują auto więc wole zostawić to już w spokoju bo z nimi sie nie wygra.
Takim podejściem do sytuacji to Ty nic w życiu nie osiągniesz, więc kontynuacja tego tematu jest bez sensu.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2011, 08:58:58 am »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Ja miałem taka sytuacje, jak stałem na czerwonym i po chwili włączyłem kierunkowskaz w prawo, po zmianie swiatel ruszylem, gosciu do mnie ,, za ostro pan ruszyl i za późno włączył kierunkowskaz, to będzie mandat 750zł" :D, ja na to ,że w takim razie może całe auto od razu chcecie??, a oni to jak pana nie stac na mandat to czemu pan tak jeździ ,a ja ,,no a le jak??" bo nie miałem pojęcia o co im chodzi, i zaczeli klnąć ,że pyskuję itp. zrobili ze mnie przestępcę drogowego ,podczas jak ja se spokojnie do domu jechałem, ale mam brata w tej instytucji i zadzwonilem i puscili, a jak puszczał to powiedział 'wypierd.laj", co to ma być??!!, stado baranów jakieś

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2011, 09:09:29 am »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Cytat: Aetius on Dzisiaj o 02:17:11
a przecież sami tyle poldkami jeździli
Taa, to były młode dupki...
W ferie miałem kontrole, i tez byly "młode dupki" jeden tak sie patrzyl mi na poldka, ze z ciekawośći spytałem, czy cos jest nie tak z autem , to mi odpowiedział " nie lepiej kupic za 3tysiące cos niemieckiego, a nie przezytkiem jezdzic", musiałem sie w wargi ugryzc by sie niesmiac z jego debilizmu :lol:, wole te 3 tysie w poldka włozyc i miec satysfakcje, niz kupic pruchno niemieckie.
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2011, 09:35:53 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Najlepiej wozić ze sobą coś takiego.
http://allegro.pl/kamera-w-dlugopisie-8gb-30fps-11mp-go2go-pl-i1527224507.html

Miny panów polucjantów bo obejrzeniu takiego nagrania bezcenne.Wychodzi na jaw że to co zeznawali troszeczkę mija się z rzeczywistością.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2011, 10:22:43 am »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
Cóż, widzę że źle się dzieje z Policją, najgorzej właśnie trafić na takich niewyżytych młodych bęcwałów, których jest od groma. Zmienili im fury na Kijanki, to teraz noszą głowy do góry, a dobre 20 lat Polonezy były ich logistyczną podstawą. Sam ubolewam, że już nie mają Polonezów.

Najlepiej wozić ze sobą coś takiego.
http://allegro.pl/kamera-w-dlugopisie-8gb-30fps-11mp-go2go-pl-i1527224507.html

Miny panów polucjantów bo obejrzeniu takiego nagrania bezcenne.Wychodzi na jaw że to co zeznawali troszeczkę mija się z rzeczywistością.

Z tym że odnośnie tego co napisałeś, żeby nagranie było uznane za dowód w sprawie, czy stanowić podstawę wszczęcia śledztwa, podmiot nagrywany musi być poinformowany o rozpoczęciu rejestracji, czy to tylko głosu, czy głosu z obrazem. Mogę się mylić, ale jakiś czas temu sam byłem tym zainteresowany i takie informacje znalazłem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 10:24:41 am wysłana przez Despero »
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2011, 10:40:05 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Jeżeli Ty jesteś uczestnikiem rozmowy nie musisz nikogo informować.Masz do tego pełne prawo i nikt nie może Ci tego zabronić.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2011, 11:14:57 am »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
Racja, racja, mój błąd. Teraz się zagłębiłem w źródła, i nie można rejestrować tylko w przypadkach wymienionych w art. 267 KK. ;)
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2011, 15:29:27 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Ale morał z tego taki że swapowcy nie mają sie czego bać, wystarczy wspomnieć o 1.6 rovera i już jest cisza (tzn u mnie był odwet w postaci "wycieku" oleju :)

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2011, 17:45:41 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Standard.Młode łebki chcą szybko premii, przerabiałem i myśleli że trafili na jelenia, niestety jeden zakończył nawet prace w policji dzięki Mojej "interwencji"a tego drugiego jak spotykam gdzieś na mieście to pierwszy macha "cześć" po prostu trzeba wiedzieć jak tym pajacom do dupy się dobrać...
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2011, 18:05:55 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Nie wszyscy młodzi policjanci są tacy źli. Raz z kolegami jechałem i trochę przycisnąłem i się nadarzyli. Pierwsze co to się pytają czy by więcej podlot poleciał. I tak gadka szmatka o tym że teraz to wszystko z zagranicy a poldki to do orania zostały. Sprawdzili prawo jazdy na dowód nie patrzyli nawet i puścili.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2011, 18:15:51 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
pomijam fakt że jeszcze sprawdzali luzy na kierownicy i milimetr po milimetrze wszystkie szyby w poszukiwaniu jakiś mikropęknięć, po prostu przeglądy to powinna robić policja (najlepiej jeszcze z dojazdem do klienta  Chichot) a nie stacje diagnostyczne...


Taa, mozna by na koniec spytac czy po takim trzepaniu by Ci przegladu nie podbili na nastepny rok:) kasacji oczywiscie nie masz sie co bac, glupie gadanie jakiegos gowniarza co to sie ledwo do blachy dorwal.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2011, 18:39:10 pm »

Offline Grzesiek

  • elektryk wysokich napięć
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSO Podlasie
    • Caro R4 Turbo EMU Black 500+
    • 12.09 Performance
Tak to bywa jak "krawężnik" swą wiedzę o ruchu drogowym chce wyeksponować.
Nieraz już tak miałem.

Kocham policję:)
banned napisał: spędziłem tyle a tyle dni, budując coś co działało źle, ale za to mogłem się pochwalić na forum
>>500.6KM/562.7Nm https://youtu.be/pUEHL-NOYAI
Polonez R4T 100-200km/h w 5,5s
1/4 ET: 12.384s@195.12 km/h 13,192s @189,8km/h 13,015s @177,4km/h
Polonez? Tylko w Turbo.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2011, 20:05:24 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
tak to jest... mi nawet jeden kiedyś na progu numerów szukał bo jak to stwierdził był niedawno na szkoleniu i wie, ze tam powinny być. Niedawno też miałem kontrole - sprawdzali wycieki, czy akumulator dobrze przymocowany oraz czy potrafią się wszystkie światła z tyłu świecić. O dziwo dziurawy tłumik im nie przeszkadzał. Ostatnio kontrole poldków są coraz częstsze, jak kiedyś zatrzymywali mnie dwa razy do roku to teraz dwa razy w miesiącu, ale nigdy ci sami... Zależy też na kogo się trafi bo niekiedy mogą puścić bez niczego mimo niezapiętych pasów. moja rada to zachować poważną minę (choć czasami trzeba zagryzać zęby, żeby nie śmiać się z pana władzy) i spokojnie odpowiadać na pytania. bo jak to mówią jak chce się psa udeżyć to kij się znajdzie - jak chce się poldkowi dowód zabrać to też zawsze coś się znajdzie. Ale też nie przesadzajmy - zabranie dowodu to nie taka tragedia - trzeba tylko przypilnować, żeby wpisali za co jest dowód zatrzymany, a przegląd niedrogi.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2011, 20:08:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6592
  • Płeć: Mężczyzna
Ja złego słowa nie powiem bo mnie ani moim znajomym policja nic jak dotąd złego nie zrobiła, nawet przymykają oko na różne rzeczy które są niegroźne np. jazdę bez świateł albo upalanie na parkingu czy przekraczanie prędkości o taką wartość o jaką na danej drodze od niepamiętnych czasów wszyscy przekraczają- takie prawo zwyczajowe :) Znajomego ostatnio podczas sobotniego targu zatrzymali za jazdę z wyłączonymi światłami i policjant przepraszał go że "zatrzymuje za taką głupotę ale komisarz ich pilnuje".

A takie akcje jak powyżej trzeba skarżyć i tępić, nie chodzi już nawet o własny mandat tylko o dobro publiczne. Tobie tępią sprawny samochód i usiłują wyrwać pieniądze, będą innym życie zatruwać ,a tymczasem kogoś bandziory na śmierć zatłuką.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E