Autor Wątek: OBRSO Atu 1.4 16V GTi  (Przeczytany 89332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 21, 2022, 14:34:15 pm »

Offline SzymonFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 465
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez kombi 1.6GSI
    • Szymonbud
Fajnie ze tu jeszcze zaglądasz zapraszamy na spota napiszemy wcześniej jak coś będziemy planować

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 21, 2022, 17:52:05 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Działaj Lechu działaj bo już dawno twojego ATU nie widziałem na spotach na sekcji ;-)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 22, 2022, 00:54:37 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
A czy gdzieś jest napisane że auto jeździ na takiej glebie? Ciężko pomyśleć że leży tak np tylko do zdjęć a normalnie idzie kilka centymetrów w górę i dopiero jedzie?

Wiesz, nie przyszła mi do głowy aż taka głupota, żeby auto musiało się napompować zanim ruszy z gleby na której wygląda kretyńsko. Myślałem że to mimo że kaleka, to jednak kawałek chociaż 20 na godzinę pojedzie, ale jak widać dalej nie dotarłem do dna tego co o ludziach powiedział kiedysz Tomasz Lis.

Mam nadzieję że przynajmniej do sieci elektrycznej nie trzeba podpinać żeby tym ruszyć.

Airide jest po to żeby auto było normalne na co dzień a kiedy trzeba położyło się i ładnie zapozwało dla ludzi i do zdjęć 

To dokładnie tak, jakbyś nie umiejąc grać na gitarze udawał Hendrixa albo nie umiejąc grać w piłkę, udawał Lewandowskiego, tylko że w pierwszym przypadku połamał sobie ręce, a w drugim nogi.
Coś jak Leonid Breżniew. Jak już praktycznie był trupem to mu przywiązywali sznurek do ręki żeby jeszcze "machał" do tłumów z balkonu. Tylko nie wiem, po co zabijać auto na siłę. Można by przynajmniej poczekać aż samo popęka i sprężyny wpadną pod maskę, a resory do bagażnika. Śmierć, przepraszam, gleba przynajmniej byłaby naturalna.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2022, 01:06:11 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 22, 2022, 04:16:56 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Polecam maść na ból dupy 😂
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 22, 2022, 17:39:26 pm »

Offline SzymonFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 465
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez kombi 1.6GSI
    • Szymonbud
A czy gdzieś jest napisane że auto jeździ na takiej glebie? Ciężko pomyśleć że leży tak np tylko do zdjęć a normalnie idzie kilka centymetrów w górę i dopiero jedzie?

Wiesz, nie przyszła mi do głowy aż taka głupota, żeby auto musiało się napompować zanim ruszy z gleby na której wygląda kretyńsko. Myślałem że to mimo że kaleka, to jednak kawałek chociaż 20 na godzinę pojedzie, ale jak widać dalej nie dotarłem do dna tego co o ludziach powiedział kiedysz Tomasz Lis.

Mam nadzieję że przynajmniej do sieci elektrycznej nie trzeba podpinać żeby tym ruszyć.

Airide jest po to żeby auto było normalne na co dzień a kiedy trzeba położyło się i ładnie zapozwało dla ludzi i do zdjęć 

To dokładnie tak, jakbyś nie umiejąc grać na gitarze udawał Hendrixa albo nie umiejąc grać w piłkę, udawał Lewandowskiego, tylko że w pierwszym przypadku połamał sobie ręce, a w drugim nogi.
Coś jak Leonid Breżniew. Jak już praktycznie był trupem to mu przywiązywali sznurek do ręki żeby jeszcze "machał" do tłumów z balkonu. Tylko nie wiem, po co zabijać auto na siłę. Można by przynajmniej poczekać aż samo popęka i sprężyny wpadną pod maskę, a resory do bagażnika. Śmierć, przepraszam, gleba przynajmniej byłaby naturalna.

Nawet oczytanego człowieka tu mamy brawo 👏
Nie podoba się trudno, te auto od lat ma charakter tuningowy i tak zostanie. Jak cie boli dupa to zmień forum na tematykę zdrowotna 🙂

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 22, 2022, 18:34:30 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Hmm, spodziewałem się gorzej zareagujecie. Widocznie Was nie doceniałem.

No takie jest moje zdanie i tyle. Po prostu nie rozumiem glebienia aut. Moim zdaniem po takim zabiegu samochód staje się rzeźbą ogrodową, a nie samochodem.

Natomiast jeżeli uwagi wcześniejsze były mało konstruktywne, to mam jedną konstruktywną;

Mimo że jest to rzeźba ogrodowa, to zakładam że jednak czasem porusza się po drogach i to bynajmniej nie na lawecie.
Powiedzmy że jedziesz drogą ekspresową z normalną prędkością, niech to będzie nawet tylko 100km/h i wjeżdżasz na łuk, albo że jedziesz sobie krętą drogą poza miastem. Też nie musi być szybko, dajmy na to 80km/h.

Przy tak ciężkim zglebieniu, bez odbojów, jeżeli na zakręcie rozszczelni Ci się instalacja z przodu to nie chciałbym być w pobliżu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 22, 2022, 20:02:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wiesz, nie przyszła mi do głowy aż taka głupota, żeby auto musiało się napompować zanim ruszy z gleby na której wygląda kretyńsko.
to lepiej,ze nie jezdzi na czyms takim, bo jak sie zepsuje, to przynajmniej nigdzie nie pojedzie,
spi sobie na glebie (chociaz lepiej na asfalcie lub betonie, bo wilgotna gleba wejdzie z zakamary) jak cytryna XM i musi przejsc cala procedure zanim startu, zanim sie poruszy,
nie widze nic atrakcyjnego w tym,ze auto lezy z zapadnietymi kolami, ale mozna to potraktowac nie jako glebienie, tylko jako zmiane zawieszenia na hydro/pneumat

Przy tak ciężkim zglebieniu, bez odbojów, jeżeli na zakręcie rozszczelni Ci się instalacja z przodu to nie chciałbym być w pobliżu.
nie powinien stracic przyczepnosci obu kol, gdy pusci tylko jedno, ale tym powinien martwic sie diagnosta, ktory puscil to na przegladzie i rzeczoznawca, ktory wydal opinie pozytywna takich zmian konstrukcyjnych,

uzyty sprzet wyglada w porzadku, ciekawi mnie jednak mocowanie przednich teleskopow do gornego wahacza, bo caly ciezar spoczywa teraz na mocowaniu sruba w miejscu fabrycznego amora, ktoremu daleko do takich obciazen
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 22, 2022, 20:31:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
nie powinien stracic przyczepnosci obu kol, gdy pusci tylko jedno, ale tym powinien martwic sie diagnosta, ktory puscil to na przegladzie i rzeczoznawca, ktory wydal opinie pozytywna takich zmian konstrukcyjnych,

Ok, (poza tym że w zakręcie z dwóch przednich kół naprawdę ważne jest tylko jedno).
Zwróć jednak uwagę że te felgi Murzyn style w stanie spoczynku się chowają w błotnik. Jak się rozszczelni przewód albo puści ten gumowy miech (pewnie chiński), i stanie się to na zakręcie to w najlepszym razie wystrzeli błotnik, ale może się też zdażyć tak że błotnik nie puści, koło się zablokuje i auto w niekontrolowany sposób poleci w scenerię, albo strzeli opona i też będzie mocno niewesoło. Jeżeli strzeli opona, to już jest bardzo ciężko. Przednie koło się zablokuje, to koniec. Jak to będzie zewnętrzne to nie wyprowadzisz, wypadniesz z drogi i w coś przyp... dolisz.


ale mozna to potraktowac nie jako glebienie, tylko jako zmiane zawieszenia na hydro/pneumat

Prawdziwie angielskie niedopowiedzenie. Rasowy Anglik nie powie że żołnierze nienawidzili załóg czołgów-miotaczy ognia i ich mordowali kiedy mieli okazję.
Rasowy Anglik powie coś w stylu: "Żołnierze nie za bardzo lubili kiedy przeciwnik palił ich żywcem".
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2022, 20:37:36 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 22, 2022, 21:18:20 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2863
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Weź chłopie idź się lecz. Co ty w ogóle porownujesz i co wypisujesz... Dno spoleczne z Ciebie
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 22, 2022, 21:27:09 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
banned, sorry ale przypierdoliłeś się do tego synka jak mucha do gówna
większe zagrożenie stanowi 40% społeczeństwa jeżdżący na spękanych sparciałych lub łysych oponach, niż Szymon który jest świadom tego z jakimi przeróbkami jeździ.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2022, 21:29:58 pm wysłana przez Joker »
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 22, 2022, 23:36:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
banned, sorry ale przypierdoliłeś się do tego synka jak mucha do gówna
większe zagrożenie stanowi 40% społeczeństwa jeżdżący na spękanych sparciałych lub łysych oponach, niż Szymon który jest świadom tego z jakimi przeróbkami jeździ.

Ja nie mówię o umiejętnościach kierowcy, tylko o tym wd. jakiego projektu/pomysłu został zrobiony samochód. Jeżeli krytyka jest niedozwolona, to proponuję przemianować dział na Związek Socjalistycznych Klepaczy po Plecach.
Myślę że moje umiejętności jako kierowcy są nienajgorsze, a nie podjąłbym się prowadzenia czegoś co w losowoym momencie może zablokować koło w zakręcie, bo wiem że co bym nie zrobił to będzie dzwon.

Nie przyczepiam się do wykonania, bo wykonane jest na pewno bardzo dobrze.

Weź chłopie idź się lecz. Co ty w ogóle porownujesz i co wypisujesz... Dno spoleczne z Ciebie

Żebyś tylko nie próbował kiedykolwiek uzasadnić tego co piszesz albo nawet mówisz. W szkole podstawowej był taki wymóg. Jak w tym wieku spróbujesz po raz pierwszy to jeszcze ci się coś stanie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 25, 2022, 00:37:51 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Szczerze to ja nie wiem jak tyle lat na tym forum taki troll się utrzymał ;-) Znajdź se chłopie jakieś zajęcie w życiu inne niż dopierdalanie się do inych ;-)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 25, 2022, 12:44:40 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Wiem, opuściłem się jak baranie jaja :) Cała uwaga skupiła się na kredensie, pospawam podłużnice w Atu to zawitam :)

Odp: OBRSO Atu 1.4 16V GTi
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 27, 2022, 05:04:30 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Znajdź se chłopie jakieś zajęcie w życiu inne niż dopierdalanie się do inych

Mam wiele różnych zajęć. Po prostu możesz czytasz i piszesz kilka razy wolniej niż ja, to ci się wydaje że PTK to dla mnie jakieś istotne zajęcie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E