Autor Wątek: Zmiana tapicerki.  (Przeczytany 4335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana tapicerki.
« dnia: Czerwiec 19, 2014, 11:10:15 am »

Offline cyryl890

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLE
    • Polonez - to nie samochód, to styl życia.
Witam,
siedząc na pewnym serwisie społecznościowym otarłem się o zdjęcie Poloneza ze zmienioną tapicerką. Nie wiem jaki to materiał ale był koloru białego i wyglądało jak skóra. W opisie było napisane ze zmiana wyniosła ok. 300 zł przy własnoręcznej robociźnie.
Ktoś próbował takiego rozwiązania?
Ile potrzeba materiału do obszycia foteli i elementów drzwi oraz podsufitki?
Jakiego materiału użyć?

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2014, 11:30:52 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Pytaj kolegi Singerka, on to robił (albo jego znajomy) - niemniej jednak udzieli Ci wszystkich wskazówek.

Materiał to jakaś "eko skóra" czyli coś skajopodobnego. :)

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2014, 18:45:06 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Zgadza się.
MAteriał to skóra ekologiczna (czyli sztuczna)
Mam dostęp i mogę ją załatwić w dobrych pieniądzach.

Powiedzmy sobie szczerze - kwota około 300zł jest jak najbardziej do osiągnięcia - pod warunkiem że znakomitą większość prac wykonamy sami.
Tzn rozbierzemy fotele, rozprujemy i gotowe "wzorce" przyniesiemy do tapicera, który tylko i wyłącznie uszyje nam poszycie na nowe fotele. Zamontować i ponaciągać musimy je już sami.

Skóra ekologiczna jest do nabycia w firmie Sanwil (w Przemyślu) - kontakt na PW i wyjaśnię co i jak trzeba zrobic żeby ją taniej zanabyć.

Tapicer... no trudno - tutaj trzeba sobie radzić samemu i szukać kogoś kto nam to zrobi jeśli nie mamy maszyny do szycia.... a nie jest to bardzo trudne. (15 minutowe szkolenie i można samemu sobie to uszyć)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2014, 18:48:19 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
DOdam tylko że materiał zanabyłem w kwocie 35zł...
a 200zł zapłaciłem tapicerowi za szycie.

A oferta tej firmy jest dostępna na stronie.

http://www.sanwil.com/

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2014, 22:01:37 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
(15 minutowe szkolenie i można samemu sobie to uszyć)

dokładnie tak, kilka minut na ogarnięcie jak się obsługuje maszynę, potem polecam zrobić kilka prób wykonania danego elementu poszycia z bezwartościowych jakiś szmat, przymierzyć i potem ogień :D

Eko skóra jest trudniejsza, dlatego na pierwszą  zabawę z fotelami polecam obszyć materiałem ( obiciowy jakiś, z  pianką 2-3mm najlepiej)

Dlaczego skóra trudniejsza? W razie wpadki można fragment szwu rozpruć :D i nie ma śladu, albo jak jest fałdka w jakimś miejscu to się przeszywa 2 mm obok starego szwu, stary się pruje i jest idealnie naprężone. Nie znam nazw ściegów ale w IG są jakieś takie podwójne: szyje się raz a potem drugi raz, ale jak się robi bez pośpiechu to wychodzi OK

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2014, 00:22:53 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja swoje foteliki zeszyłem sobie sam,na zwykłej maszynie,bez żadnego szkolenia.Gdybym miał odpowiednią maszynę do takich rzeczy,to pewnie efekt by był lepszy,ale co zrobić.Nie jest to wcale trudne,kwestia dobrego przygotowania wykrojów,żeby równo się zszywało.Najtrudniejsze jest szycie tego drugiego ściegu,wiecie o co chodzi,bo wtedy trzeba materiał wywinąć na drugą stronę i już jest trudniej,szczególnie w przypadku wszelakich zakoli itp.Kilka osób,które widziały moje fotele,nawet się bardzo nie śmiało,więc chyba jest nieźle,jak na amatora,zwykłą starą maszynę i brak doświadczenia.Gdybym miał sprzęt jak trzeba,to myślę,że nie było by się czego wstydzić,a dermę szyje się znacznie lepiej,niż zwykły materiał,jak dla mnie.

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2014, 09:51:11 am »

Offline cyryl890

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLE
    • Polonez - to nie samochód, to styl życia.
Ok, dziękuję za odpowiedzi. Moja mama jest z zawodu szwaczką i potrafi zdziałać cuda, także z tym chyba nie byłoby problemu. Naciąganie ogarnąłbym i na pewno coś ciekawego wyszłoby.

Rozpruć trzeba tylko obecną tapicerkę i zdjąć czy razem z pianka pod nią?
A czy można byłoby naciągnąć na obecną tapicerkę?

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2014, 16:12:20 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Na obecną tapicerkę nie polecam bo to masa roboty cieżkiej.
Starą ściągasz, rozpruwasz na kawałki i szyjesz nową na wzór starej. Wtedy pasuje idealnie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2014, 23:01:15 pm »

Offline cyryl890

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLE
    • Polonez - to nie samochód, to styl życia.
Aha... w sumie racja :)
Dzięki za porady. W porządku jesteś !

Odp: Zmiana tapicerki.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2022, 10:28:46 am »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam, proszę o jakieś zdjęcie szytej tapicerki drzwi do Poloneza -, widziałem, czarna skaj z czerwoną nitką ?