Autor Wątek: Popychacz pompki paliwa - poważny problem z montażem  (Przeczytany 1187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Popychacz pompki paliwa - poważny problem z montażem
« dnia: Maj 31, 2011, 13:59:33 pm »

k18t

  • Gość
Witam!
Kupiłem nową pompkę paliwa i popychacz do silnika 1.5 i nie mogę jej zamontować, ponieważ mam wrażenie, że popychacz jest za długi, albo jego skok jest za duży. Jak kręcę wałem i popychacz się chowa, wszystko wydaje się że jest dobrze, ale gdy popychacz się wysuwa, to unosi on całą pompkę w taki sposób, że nie przylega ona do podstawki i nie można jej docisnąć ręką.

Nowa pompka to włoska Brevettato z dwoma króćcami na przewody a nowy popychacz ma 74mm

Stara pompka to polska Akor też z dwoma króćcami na przewody a stary popychacz o dziwo jest dłuższy i ma 74,25mm

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że starą pompkę jak próbuje założyć, to też nie da się jej docisnąc do podstawki tak, żeby idealnie przylegała. Podstawka do pompki bez uszczelek ma grubość 12,25mm. Uszczelki mam dwie, jedna między blok silnika a podstawkę(1mm grubości) i druga między podstawkę a pompkę (0,25mm grubości)

Sprawdzałem palcem czy krzywka na wałku nie jest wytarta, ale nie wyczułem żadnych nierówności czy progu, zaglądałem przez lusterko i widać tylko jasny pasek na krzywce w miejscu kontaktu z popychaczem.

W starej pompce powierzchnia przylegająca do podstawki jest minimalnie łukowata, czyli wygięta w taki sposób, że otwory na śruby są nagięte w stronę bloku silnika. Tak jakby ktoś za mocno dokręcił śruby.

Powiedzcie proszę co tu się nie zgadza, ile powinien mieć popychacz... bo ja nie mam pojęcia. A może wszystko jest dobrze?

« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 16:54:31 pm wysłana przez k18t »

Odp: Popychacz pompki paliwa - poważny problem z montażem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2011, 23:19:26 pm »

k18t

  • Gość
chyba już po problemie, ta dźwignia w pompce, na którą naciska popychacz w pewnym zakresie chodzi bardzo lekko i nie wiedziałem że używając dużej siły można ją wepchnąć jeszcze głębiej.

Odp: Popychacz pompki paliwa - poważny problem z montażem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2011, 23:52:01 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Wydawało mi się, zę odpisałem wcześniej, a nie ma posta :)
 własnie to chciałem zasugerować, ze pompka cięko chodzi i w rękach cięzko jest tą spręzynę wcisnąc, więc raczej wszystko jest OK
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r