GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > LPG

Mikser domowej roboty

(1/5) > >>

Buźka:
Witam.Ostatnio w przypływie głupoty stworzyłem takie coś "miksero podobne"  ;-|  średnica wynosi coś koło 55mm


Pytanie moje brzmi czy to ma prawo działać i czy zwężka gazowa jest niezbędna,bo chodziło mi o wyeliminowanie tejże,gdyż miałem wrażenie,że przez to gorzej muli silnik  <smutny>
po zamontowaniu tego wynalazku okazało się,że totalnie zubożyło mieszankę i silnik łapał jeszcze gorszego muła.Pomogło odkręcenie śrubki o 4 obroty,ale nadal nie było czym jechać.Czy jest możliwe w ogóle ustawienie dawki na takim "przelocie" czy taki badziew nadawałby się jedynie do silnika powyżej 2.0 litra?
Wiem,że to jest doskonały przykład druciarstwa na najwyższym poziomie,ale to było tak w ramach eksperymentu  <lol2> więc proszę po mnie nie jechać.W samochodzie jest nadal orginalny mikser,a to sobie leży.Poza tym, nawet gdyby działało,to pewnie by chlał 100/100  <blee>

BARTEK1925:
Brak przewężenia spowoduje brak podciśnienia i niemożność odpowiedniego zassania gazu przez silnik.
Pomyśl o blosie, fajna opcja dla tego silnika.

Buźka:
O blosie myślałem,ale to raczej drogi bajer. Pold20 dostał taki na złomie za bodajże 140pln,a o nowych lepiej nie pisać.Jak założyłem tą instalację,to palił na prawdę niedużo i chodził przyzwoicie,ale potem coś się skopciło w tej centralce od gazu,że nie otwierało silniczka krokowego na wężu gazowym i musiałem dać śrubkę.Po ostatnich obliczeniach wyszło mi około12 litrów LPG w jeździe "bardzo mieszanej" W starym poldku na silniku 1,6 gaźnik z mostem 4,3 wychodziło 9l/100 sprawdzone na trasie do Krakowa i po mieście

manieko58:
ja sobie sam dorobiłem siedzi bezpośrednio na przepustnicy i ma przelot 41mm

jimo#1921:

--- Cytat: manieko58 w Październik 09, 2011, 12:11:47 pm ---ja sobie sam dorobiłem siedzi bezpośrednio na przepustnicy i ma przelot 41mm
--- Koniec cytatu ---

Jak ze składem mieszanki na wolnych obrotach vs. wysokich pod obciążeniem?
Masz śrubę czy krokowca? Hamowałeś auto na lpg teraz na zlocie czy na benzynie tylko?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej