Autor Wątek: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo  (Przeczytany 11580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« dnia: Lipiec 13, 2011, 14:24:17 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Rozważam kupno subwoofer'a do ~300zł, warunek to zmieszczenie się w kwocie razem z wzmacniaczem, może być wbudowany.
Oczywiście teraz odpada za ~500-600zł, tyle po prostu nie chcę/mogę wydać.
Czy da radę kupić coś sensownego do tych ~300zł?
Manta i tego pokroju wynalazki odpadają, tuby tak samo, jedynie skrzynka.
Jeśli nie ma nic takiego na rynku to pozostanę przy samych głośnikach lub pomyśle w przyszłości ale nie chce aby całe audio dobiło do wartości auta ;].
Muzyka to głównie techno, trance, D'n'B, muzyka szybka z częstym basem(miło by było gdyby był wstanie głęboko "walnąć"), żaden hh i rap.
np. TAKIE coś jest dobre?
Ostatecznie podpiąłbym samą skrzynie do radia(Kenwood KDC-3047) a może kiedyś wzmak, jak radzicie?

A teraz taka pomniejsza kwestia, mam zamienione kanały L/P z przodu, które kabelki w kostce ISO zamienić miejscami aby grało tak jak trzeba?
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2011, 22:36:39 pm wysłana przez Mifumi »
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2011, 15:43:11 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
kup zestaw blaupunkta, skrzynie zamknieta, oraz wzmaka gta260, używane lub nowe lecz starsze modele, są po prostu tańsze. Taki zestaw naprawdę mocno będzie grać.

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2011, 16:00:33 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
A ja Ci polecę abyś najpierw zrobił 16stki w drzwiach. Jak to Ci nie wystarczy wtedy będziesz myślał nad subem :)
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2011, 16:18:12 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
17stki mam w półce, na przód mam w planach wstawić 13stki, ale się zastanawiam nad sensem tego, prawdopodobnie przełożę te 17stki z tyłu na przód, szału nie ma(Pioneer TS-G1712I z Auchan za ~130zł) ale grają w miarę ok, a 13stki wstawiłbym tej samej firmy podobnej serii, tylko model mniejszy.
Podliczając radio 300zł, głośniki Przód + Tył to tak z 250zł, kupując Woofer + Wzmak za ~500zł to już prawie jak auto :D
Dlatego wolałbym polecieć lekko po kosztach ale jestem świadomy że cudów nie ma.

Jedyne co wiem to że jestem skazany na to radio i na te 17stki raczej też(kwestia gdzie będą), a co do reszty to mam czas na przemyślenie sprawy.

Miło by było gdyby wyszło tak napisałem(13stki + 17stki + Woofer). Ale się zobaczy jak fundusze pozwolą, na razie wolę się dowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 16:31:57 pm wysłana przez Mifumi »
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2011, 23:36:06 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
A ja Ci polecę abyś najpierw zrobił 16stki w drzwiach. Jak to Ci nie wystarczy wtedy będziesz myślał nad subem :)
żadna 16 nie zagra jak dobry sub...

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:15:02 am »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
ja mam glosnik alpharda za 90 pln, skrzynke zrobilem sam ze starej szafy. nie zajmuje prawie wcale miejsca :) a efekt niejednego juz zdziwil. do tego uzywany wzmak i w 300 sie miescisz a zostaje na piwo.

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2011, 13:04:37 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
A ja Ci polecę abyś najpierw zrobił 16stki w drzwiach. Jak to Ci nie wystarczy wtedy będziesz myślał nad subem :)
żadna 16 nie zagra jak dobry sub...

To wiadomo, ale po założeniu 16 może się okazać, że to wystarczy i suba nie będzie potrzba ;)
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2011, 11:43:26 am »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Jak już przy skrzynkach jesteśmy... Robił ktoś skrzynkę na kształt wnęki za nadkolem? Chodzi o przestrzeń od nadkola w stronę lampy w Caro.
LOW & SLOW

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2011, 12:54:52 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Ktoś kiedyś takie coś tworzył, nawet zdjęcie widziałem, chyba nawet tutaj na forum to było, chociaż 100% pewności nie mam.

Jak ktoś ma jeszcze coś do dodania w mojej kwestii to śmiało.
Oraz ta pierdoła z tymi kanałami z przodu, bez pewności nie chce się bawić tym.
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2011, 16:37:51 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
mówię kup zestaw blaupunkta.

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2011, 21:09:19 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
A ja Ci polecę abyś najpierw zrobił 16stki w drzwiach. Jak to Ci nie wystarczy wtedy będziesz myślał nad subem :)
żadna 16 nie zagra jak dobry sub...

Odseparowane 16,5cm w PROFI wygłuszonych drzwiach zagrają lepiej, niż jakieś gówno z przodu z niskobudżetowym subem z tyłu. Zaczyna się od przodu i wygłuszenia, a nie od "dupy strony".
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Subwoofer - niskobudżetowo, czy tak się da?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2011, 20:30:04 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
A ja Ci polecę abyś najpierw zrobił 16stki w drzwiach. Jak to Ci nie wystarczy wtedy będziesz myślał nad subem :)
To to to...


żadna 16 nie zagra jak dobry sub...
niestety drzwi poldka to trudna kwestia ale do opanowania wiec troche prawdy w tym jest ale....wszystko zalezy od tego czego sie oczekuje... wiec:


Odseparowane 16,5cm w PROFI wygłuszonych drzwiach zagrają lepiej, niż jakieś gówno z przodu z niskobudżetowym subem z tyłu. Zaczyna się od przodu i wygłuszenia, a nie od "dupy strony".

Zacznj od tego i nie kombinuj z jakimś blauszitem...



Jak już przy skrzynkach jesteśmy... Robił ktoś skrzynkę na kształt wnęki za nadkolem? Chodzi o przestrzeń od nadkola w stronę lampy w Caro.


Typowa zabudowa boczku z zywicy nic trudnego i faq na temat tego typu rzeczy znajdziesz na KAZDYM normalnym forum CA...
  • Jef
  • Czaku

Odp: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2011, 22:47:01 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Odświeżam temat który wraca z racji przypływu kilku nadprogramowych złotówek.

Mam już głośniki przód + tył, grają przyzwoicie, basy są ok. ale od pewnej głośności bas z miękkiego robi się strasznie "tępy"
Więc za bas będzie odpowiadać w głównym stopniu sub a głośniki pozostawię jako lekkie wspomaganie.

Kwota na całość czyli na sub + wzmak + kable + co tam trzeba - 600zł(najlepiej gdy przesyłka wliczona, tia)
Tak jak pisałem "Muzyka to głównie techno, trance, D'n'B, muzyka szybka z częstym basem(miło by było gdyby był wstanie głęboko "walnąć")" + musi być miękki.
Przechodząc do sedna, co do sub'a, może być jako całość lub głośnik + obudowa MDF(czyli tak -50zł do kwoty na zakup i zrobienie obudowy).

Czym się różni tak konkretnie http://allegro.pl/pioneer-ts-w309s4-nowosc-tania-wysylka-fv-i1861053353.html od http://allegro.pl/pioneer-ts-w309d4-subwoofer-nowosc-tania-wysylka-i1861053338.html
Co można powiedzieć na temat np. http://allegro.pl/jbl-gt5-12-compressioncabinet-mdf-1100w-wroclaw-i1856714362.html
Tego http://allegro.pl/magnat-xpress-12-xpress12-400w-gratis-sklep-i1854816910.html - przekonuje ceną oraz niby pasmem od 20hz
To http://allegro.pl/infinity-ref-1260w-ref-1260-30cm-1200w-promocja-i1869766388.html

O ile jako tako orientuje się w samej wartości "Pasmo przenoszenia"(szukam jak najniżej - w domyśle najgłębszy bas) to reszta danych jest dla mnie czarną magią, a już tym bardziej nawet nie próbuje wskazywać jakiegokolwiek wzmacniacza.
W sumie obstawiałbym na te Pioneer'y, tylko który i czy warto?

Byłem w sklepie z Car Audio, dochodzę do wniosku że głośniki 30cm to ekhem, są większe niż mi się wydawało.
Zaproponowano mi dokładnie taki sam zestaw(jedyna skrzynia zamknięta w sklepie) jak tutaj http://allegro.pl/blaupunkt-gtb-1200-sc-wzmacniacz-gt-2se-kable-i1849112853.html
Z tym że w sklepie stacjonarnym oczywiście drożej(przebicie o 20%).
Zagra to dobrze tak jak trzeba, i czy to się mieści pod pułkami?
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2011, 15:54:33 pm wysłana przez Mifumi »
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2011, 23:38:35 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Zobacz co ten sprzedający napisał o tym pionierze. Pasmo przenoszenia 20-220Hz, a zaraz pod spodem najniższa częstotliwość 40 Hz. Co tu dużo gadać -jedno wyklucza drugie. Dużo rzeczy tam o nim napisanych to bełkot sprzedawcy z targu. Głośnik może dobry może zły, ale na pewno jego właściwości nie są opisane na tej aukcji wiarygodnie. No i wygląda jak z odpustu.

Odp: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2011, 21:44:21 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Najwiecej hałasu odda pionek 309, da sie go zmusić do "stosunkowego nie mulenia"... Nie pamietam czy jest 30cm głębokości bagaja ale jesli tak to co za klopot zmiesic 30cm i skrzynie self made?

Budzet masz deczko mały na nowe tajle... Ale za 600zł da sie kupic tego TS-w i jakis piec do niego ale uzywany...
  • Jef
  • Czaku

Odp: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2011, 22:34:24 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
http://www.youtube.com/watch?v=vSNdIoljT8Q
To kiedyś moją skrzynia taka do domu ale napędzało go balupunkt gt 480 dawał rade, potem wsadziłem to w mniejsza skrzynie i grało naprawdę fajnie :)

Odp: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 14, 2011, 17:43:20 pm »

Offline KubaPsk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 515
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU+ '98r. 1.6GLI
Panowie, żeby nie zakładać tematu ja zapytam, gdzie w Atu lepiej włożyć skrzynkę basową tj, czy pod plecami pasażerów z tyłu czy w tej wnęce między nadkolem a lampą ?? i czy lepiej ściętą z tyłu czy prostokątną ??
Trzy genialne stwierdzenia które idealnie do siebie pasują :D
Basta - "Nic się nie ryj"
Zoltan#1930 - "Będzie dobrze"
Stingerek - "Dogadamy się" :D

Odp: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 14, 2011, 17:53:14 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ścięta jest genialna - wspaniale gra w ATU i jak ją przytulisz do oparcia fotela jest super.

Również polecam skrzynie blaupunkt serii GT - są genialne.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 14, 2011, 21:32:53 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Również polecam skrzynie blaupunkt serii GT - są genialne.
Popieram w tej cenie super grają.

Odp: Subwoofer - już tak nie niskobudżetowo
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2012, 14:29:02 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Odkopie. Zastanawiam się nad kupnem subwoofera a że teraz jest w czym wybierać to nie mam pojęcia co by było dobre po taki wzmacniacz http://allegro.pl/wzmacniacz-car-audio-blow-zr450a-1000w-i2668583228.html Moglibyście mi jakiś polecić w rozsądnych pieniądzach (konkretne modele). Nie znam się za bardzo na tych mocach, a znając życie ja będę kupował na oko to mi będzie pierdziało nie grało.Z góry dzięki za odp.