Autor Wątek: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??  (Przeczytany 13985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« dnia: Sierpień 18, 2011, 20:14:18 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Za jakiś czas będę zmuszony kupić radio do auta. Co sądzicie o radiach firmy peiying. Opłaca się to kupować??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2011, 20:18:18 pm wysłana przez pold20 »
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2011, 20:27:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cóż,z zasady każdy uważa,że trzeba kupować firmówki,żeby chodziło bezawaryjnie,ale w praktyce różnie bywa.Ja mam radio ze Stonki "Imago" i do tej pory działa bezawaryjnie,więc kwestia,czy kupisz byle jaki szajs,czy trochę lepszy  <lol2> <lol2> Moje kosztowało 250pln,więc tak średnio,ale za podobne "w sklepie" musiałbym dać pewnie około 500pln  <lol>

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2011, 20:34:28 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
"kolega kolegi" ma radio Peiying i mówi, że śmiga, aż miło. Ja ostatnio zamontowałem u siebie tweetery tej firmy i jak na te pieniądze, które dałem to dobrze spełniają swoją rolę ;)
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2011, 20:42:18 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Ja mam wzmacniacz tej firmy 1200W i śmiga codziennie od 2 lat cacy :0 A do brata skrzyni kupiliśmy głośnik 500W Peying i również gra dobrze :) Bierz śmiało bo to nie jakiś medion czy inne badziewie..
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2011, 21:41:06 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
co ciekawe to polska firma która zleca produkcje w chinach, montowałem takie radio,  ma wejścia na usb i inne głupoty ale jak dla mnie jakość dźwięku słaba, dużo lepsza na starym blaupunkcie którego wtedy zdemontowałem mimo podbić basu na max jest on słaby absolutnie nie jest głęboki/miękki (akurat ja taki lubię), dodatkowo zdenerwowało mnie to że podczas pogłaśniania poziom przeskakuje (na początku normalnie np. 22,23,24 i nagle znów 22 - zepsuta gałka potencjometru w akurat tym radiu inne mogą być ok)

co do radia to sam mam marki PIONIER -chiński bazarex za parę złotych zastąpił radio BENZER które służyło 10 lat od nowości, ojciec kupił w 2000r. nówkę  za 50 zł wiadomo gdzie

myśle że peiying to co coś wyżej niż popularne obecnie dalco ale niżej niż coś markowego, pod względem ceny i wyposażenia tak, ale dźwięk co jest tylko kwestią gustu nie...

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:55:49 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
Ja w swoim samochodzie mam zamontowanego blaupunkta boston c30 jestem zadowolony (radio dostalem od kolegi bo mu przestało działać a że ja jestem sprytny polutowałem troche je i działa) to radyjko ma aux-a dorobiłem kabelek na jack-a i podłączam odtwarzacz mp3 i jest git

Moim zdaniem lepszym wyjściem będzie kupno używanego radia niż kupienie czegoś słabszego
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2011, 21:24:31 pm »

Offline Kris_phone_xp

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu'96 GLI Only PB WhiTe & RoSt & Omega A'92 + LPG with BLOS
Dokładnie peiying nie jest fatalny, ogólnie to robi całkiem udane produkty, które nie psują się po pierwszym dniu użytkowania. Fakt te najtańsze produkty to sprzęt, który nie jest lepszy od jakich sonji czy pjonierów, ale te drozsze produkty, np z serii alien mogą już posłuzyć do zbudowania niezłego audio, wiem że peiying ma kilka demo carów w swojej ofercie i gra to naprawde przyzwoicie, próbowałem ściągnąc jeden z takich samochodów jako dodatkową atrację na juwenaliach studenckich, ale niestety mimo że próbowałem pół roku przed to wszystkie terminy w maju i wakację mieli zarezerwowane...
"Koło jest okrągłe i ma dwa końce"hahahah

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2011, 17:31:57 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
właśnie wpadł mi w ręce kenwood 7070r już bardzo stary, obecnie mało warty ale w roku wyprodukowania kosztował bardzo dużo, podpiąłem go na próbę i... wywaliłem mojego chinola.  pomimo że niema auxa (przerobie go tak żeby miał)
i nie działa czytnik cd to na fabrycznych głośnikach poloneza wg. mnie gra wybitnie, utwierdziłem się  w przekonaniu że tylko markowy sprzęt ładnie zagra

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2011, 22:58:46 pm »

Offline Kris_phone_xp

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu'96 GLI Only PB WhiTe & RoSt & Omega A'92 + LPG with BLOS
A ja zrobię mały offtop, ma ktoś patent jak upchnąć całe radio w tej kieszeni w minusie? Bo te chinole to się nawet mieszczą, ale jak kupiłem soniaka cdx-f5700 to wystaje mi jakieś 2cm za ramkę
"Koło jest okrągłe i ma dwa końce"hahahah

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2011, 23:05:58 pm »

Offline Kris_phone_xp

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu'96 GLI Only PB WhiTe & RoSt & Omega A'92 + LPG with BLOS
kenwood 7070r
Wg specyfikacji on ma aux
"Koło jest okrągłe i ma dwa końce"hahahah

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2011, 15:29:39 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
kenwood 7070r
Wg specyfikacji on ma aux



ma aux ale z dodatkowym kablem za 20 dolarów
zrobię sobie taki kabelek za 3 zł

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2011, 23:39:38 pm »

Gustaw91

  • Gość
Peiying to jest firma, która od jakiegoś czasu wbija na nasz rynek i z tego co słyszałem i wiem to jest całkiem niezła.
Mój kumpel kiedyś miał subwoofer Peiyinga i napierdzielało aż miło było słuchać, a z radiami to jest tak że moc jest słaba, a wyglądem dogania radia wspólczesne.
Jeszcze kilka latek i dogoni pewnie nie jednego JVC.

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2011, 23:45:01 pm »

Gustaw91

  • Gość
Znaczy dogoni wyglądem i mocą  :)

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2011, 14:00:46 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Ja myślałem o radiu tej firmy z wyższej półki, to chyba nie było by takie złe.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:15:51 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Bierz i się nie zastanawiaj.Jakość do ceny nie jest zła ;) Ludzie mają takie gó**a w autach że przez gardło firma by mi nie przeszła :).Chyba że cię stać to JVC :)
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:29:46 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
myślałem też o sony ale jest o 200 zł droższe.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2011, 07:12:15 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Litości - nie porównujcie Peyinga do JVC. Jakość sprzętu jest nieporównywalna żadną miarą.

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2011, 11:46:50 am »

Chicane

  • Gość
ja uważam że radio powinno być markowe, lepiej wydać nieco więcej i mieć sprzęt który działa latami dawien dawno temu do swojego drugiego samochodu kupiłem używane radio Sony CDX111GT, zwykłe najzwyklejsze na cd tylko z wyjściem aux na panelu i rds, nawet nie ma wyjścia na wzmacniacz, obecnie to samych Polonezów 5 zaliczyło, jak miałem Zastavą wypadek to wystrzeliło do bagażnika tłukąc tylną szybę, w następnej Zastavie się zalało, brat utopił raz panel, a śladem jaki na nim czas odcisnął to lekko blokujące się guziki od 3 i 4 tego kanału pamięci radia, a poza tym nigdy nie naprawiane, a przeżyło poza wymienionymi podpięcie aku na odwrót, i awarie alternatora (ładowanie ponad 15 V) w jednym z poprzednich Polonezów,

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2011, 12:58:12 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
ale trzeba przyznać ;) ze elektronika im nowsza jest coraz bardziej delikatka, kiedyś sprzęty z archaiczna elektronika były nie do zajechania a te nowe już często niestety po okresie gwarancyjnym zaczynają szwankować i to jest fakt ;) starym kompem można było rzucać bo był jak cegła ważył tone ale nic się nie działo a dziś nowe dyski twarde są tak delikatne że niektóre nawet delikatny wstrząs i potrafi sie zwiesić bo głowica się rysuje. taka prawda ;)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2011, 13:02:42 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
potrafi sie zwiesić bo głowica się rysuje
Poczytaj o zasadzie działania dysku twardego zanim napiszesz podobne herezje. Głowica nie ma o co się porysować. W spoczynku sobie po prostu leży a podczas pracy nie ma co jej uszkodzić. Dyski owszem są coraz nowsze i delikatniejsze ale zasada ich działania jest niezmienna od czasów Winchestera a awarie są spowodowane najczęściej zmęczeniem materiału lub wadami produkcyjnymi.

Starczy tego OT.

Co do radii samochodowych to fakt jest faktem - stary soniacz na miękkiej mechanice do dziś śmiga jak złoto a nowe radia u znajomych istotnie co jakiś czas trafiają do serwisów. ChinaExport robi swoje...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 13:08:44 pm wysłana przez Excalibur#1937 »