Autor Wątek: Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex  (Przeczytany 9838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« dnia: Grudzień 30, 2003, 22:35:41 pm »

kowal

  • Gość
Mam taki problem - w sumie tylko lekko denrwujacy ;)

Pacjent: 1.6 Abimex, 117kkm przebiegu, LPG MG MotorGas

Objawy: Przychodze do zimnego auta - odpalam chodzi sobie troche na benzynce pozniej przelaczam LPG, obroty ustalaja sie na ok 1500 (czaly czas postoj - chodzi automatyczne ssanie) - ruszam, do wyjazdy z parkingu mam ok 50m i obroty wskakuja mi na 2000. I tak bede mial ciagle nawet temp 90c - jak sie nie zrobi jednego myku to nawet 100km potrafi tak byc ;)
otoz musze sie zatrzymac i pozwolic obrotom zejsc na 1000 - od tego momentu zawsze mi zbija obroty prawidlowo.
W ciagu dnia nawet jak stoi 3-4h wiec w tym zimnie zdazy wystaygnac jest ok, jak postoi dluzej cza mu znow terapie stosowac ;)

Przy wypieciu czujnika predkosci z linki wszystko jest pieknie tylko przy hamowaniu silnikiem slawna kontrolka check engine sie swieci...

Silnik krokowy wymieniany w marcu, czujnik temperatury w bloku, sonda lambda. pompa paliwa

Te same obijawy na LPG i NoPb i byly przed zalozeniem lpg.

Spalanie w normie - LPG na odcinku 500km 400km trasa 100 miasto 8.9l lpg (komp ustaiony na jaze w trybie ekonomiczny), miasto ~12

Diagnoza: Ma ktos pomysly? moze szukac slbej masy przy czujniku prektosci albo co?

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2003, 23:26:07 pm »

Szyba#1554

  • Gość
przypuszczam ze bedzie to termostat filtru powietrza ale glowy nie dam uciac koszt okolo 45 zl ja wlasnie musze to wymienic ale ciagle zwlekam bo brak kasy

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2003, 09:23:41 am »

Tebodin#1426

  • Gość
Ja mam abimex 1.5 (95r)i mam dokladnie to samo, ale tylko na paliwie. Jak jezdze na gazie to obroty sa w porzo. Niestety jak nie mialem gazu stosowalem dokladnie te sama terapie co Ty i to jedyne co pomagalo. Mam go od nowosci wiec to taka mala wada tych modeli. Poza tym u mnie silnik pracuje bez zarzutu, nic w nim nie robilem i ma przejechane 140kkm (wlasnie wczoraj peklo). Ale jedno mnie interesuje: gdzie ty masz sonde lambda bo u mnie jej ni ma!?!?! Kiedys pytalem na forum jak jest u mnie ustalana mieszanka bo nie ma sondy, ale nikt nie odpowiedzial na to pytanie :roll: .

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2003, 13:30:47 pm »

kowal

  • Gość
Tebodin#1426: AFAIR sonda lambda jest w kolektorze wylotowym po stronie pasazera.

Cytat: "Szyba#1554"
przypuszczam ze bedzie to termostat filtru powietrza ale glowy nie dam uciac koszt okolo 45 zl ja wlasnie musze to wymienic ale ciagle zwlekam bo brak kasy


Tak, ale co ty na to ze jak odepne z linki czujnik predkosci to wszystko jest oka? I gdzie ten termostat? Bo to chyba nei ten sam co otwiera obieg plynu na chlodnice

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2003, 15:16:20 pm »

Patryk#153

  • Gość
Tebodlin u Ciebie skład mieszanki ustalany jest przez potencjometr. Jest to fajna wersja bo masz wtrysk bez durnej sondy i kata:)
U mnie też tak jest z tymi obrotami, to normalka w abimexie, czasem nawet wjeżdżając z trasy do mista potrafi tak zrobic i tez trzeba się zatrzymać. I na LPG gdyż mam z centralką i na benzynie.
Przy odpiętym czujniku prędkości komp nie dostaje informacji o prędkości auta i wydaje mu się że stoi i dlatego nie wycina takich numerów.

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2003, 15:18:43 pm »

Patryk#153

  • Gość
a termostat powietrza to raczej wątpie żeby miał z tym cos wspólnego. Termostat powietrza jest w miejscu w którym wchodzi rura dolotowa w taka prostokatna obudowę a następnie do puszki. Ja mam wyrzucone wszystko z tej puszki i zaizolowane szczelnie i wszystko jest ok nawet przy duzych mrozach. a auto mi sie bardzo szybko nagrzewa.

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2003, 18:15:25 pm »

Anonymous

  • Gość
A ja miałem coś takiego i okazało się , że termostat powietrza był uszkodzony dawal cały czas cieple powietrze. Wypieprzyłem go i obroty od razu spadły, ale nie jest to jeszcze tak idealnie jak w  drugim moi poldku z silnikier Rowera tam praca silnika to finezja , a obroty spadają od razu jak zdejmuje noge z gazu.

pozdrawiam
jackyx

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2004, 17:54:31 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Patryk#153"
a termostat powietrza to raczej wątpie żeby miał z tym cos wspólnego. Termostat powietrza jest w miejscu w którym wchodzi rura dolotowa w taka prostokatna obudowę a następnie do puszki. Ja mam wyrzucone wszystko z tej puszki i zaizolowane szczelnie i wszystko jest ok nawet przy duzych mrozach. a auto mi sie bardzo szybko nagrzewa.


Ja tam mam zablokowane w pozycji wlot zimnego powietrza - zrobil to gazownik bo inaczej gasl na niskich obrotach. Ten maly "tunning" zrobiony ok miesiac temu - a z obrotami nic sie nie zmienilo - wiec to nie to

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2004, 23:53:22 pm »

jdg

  • Gość
Ech a ja mam problem z obrotami Abimexa w drugą stronę. Jak odpalę to stoją ok. 1500 po ruszeniu z miejsca i przejechaniu parudziesięciu metrów wskakują na 2000 a po paruset metrach jazdy przy zatrzymywaniu spadają do ~400 i silnik prawie albo całkiem gaśnie.
Po nagrzaniu wszystko jest  OK - w czasie jazdy luzem trzymają się ok 1200 a po zatrzymaniu ok 800.
Co to może być   :?:  :idea:

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2004, 00:05:19 am »

Piotrek_

  • Gość
Silnik krokowy do poczyszczenia ;)

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2004, 11:55:07 am »

Tebodin#1426

  • Gość
U mnie jest tak jak pisze jdg#1274 na gazie. Jak jade na zimnym silniku na gazie to nie trzyma obrotow, ale jak jade na biegu to przyspiesza bez problemow, czuc szarpanie przy zmianach biegow bo chce gasnac. Jak tylko wlacze luz obroty od razu spadaja i gasnie. Ciezko jest go potem zapalic. Czasem jest tez tak ze nierowno chodzi na gazie, zupelnie nie wiem dlaczego; ma temperature prawidlowa, a obroty nierowne. Na tym samym tankowaniu potrafi gasnac i dobrze chodzic :oops: . Wiem ze to cos z instalacja gazowa, mam najprostrza instalke bediniego, bo na benie chodzi bez zarzutu.

Sorry ze powtora ale wyskoczyl komunikat ze bledne wyslanie .... :mrgreen:

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2004, 15:11:36 pm »

Anonymous

  • Gość
Witam!
Dołączam się do narzekania na wariujące obroty... silnik 1,6 GLI Abimex, LPG (z kompem). Zapalam na benzynie, ruszam, przełącza się na gaz i przyspieszam.. dojazd do skrzyżowania i jebudu!!! oborty 2 - 2,5 tysiąca i dopiero zaczynają wolniutko spadać... jak się silnik nagrzeje to jest OK... Podobnie w czasie jazdy na zimnym w momencie wysprzęglania widać jak obroty lecą do góry i spadają w momencie puszczania sprzęgła... Termostat przy filtrze powietrza wymieniony równo rok temu, instalacja z lipca.. generalnie wszystko w pożądku bo dbam i wymieniam jak należy... to o czym zapomniałem???? Pomocy!

Student - Caro z klapą "kombi"

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2004, 16:03:50 pm »

kowal

  • Gość
Nie mam pojecia - jak bede mial torche kasy to jade do gostka co mi wszesniej robil z kompem - tera siedze u niego do bolu ;)

Jak testowalismy wczesniej to wymienili mi wszystkie czujniki,silnik krokowy, kompa, pamiec i dalej to samo - teraz mam pozakladane moje czujniki....

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2004, 21:37:58 pm »

Levis

  • Gość
A u mnie nawet do 4 tys. dochodzi (Netoman się strasznie smial z tego nad Zegrzem). Ale wszystko się uspkaja po nagrzaniu silnika i po krotkim postoju. Z tego wniose: ten typ tak ma. Przeszkadza Wam to bardzo?

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2004, 21:45:34 pm »

kowal

  • Gość
Mnie denerwuje :D pozatym jak jade z gorki na luzie to po to zeby obroty mialy 900-1000rpm a nie 2 bo wtedy nie jade na koszt panstwa :P

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2004, 21:48:15 pm »

Wafel

  • Gość
Twój silnik to się wprost bajecznie zachowywał. Działą spokojnie i w miare cicho i nagle wchodzi sam na oborty,. że by z nich po chwili zejść - i dlatego ja sie ciesze że mam gaŹnik :)

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2004, 08:27:02 am »

Anonymous

  • Gość
Nie chodzi o to czy przeszkadza czy nie... po prostu lubię wiedzieć.... a poza tym zawsze musi być jakaś przyczyna!

Student - Caro z klapą "kombi"

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2004, 12:10:08 pm »

Anonymous

  • Gość
Witam wszystkich :)

U mnie jest to samo, obroty trzymaja 2000 i basta. Myk ze zgaszeniem silnika na kilks sekund pomaga, ale mnie to bardzo denerwuje.
Zauwazyłem jednak,że jak załącze ogrzewanie tylnej szyby obroty spadają do 1200 i po pewnym czasie normują sie na poziomie 900, jednak nie zawsze to działa.
Może cos nie tak jest z napięciem, może regulator napięcia, z tego co wiem to silnik krokowy jest bardzo czuły na wahnięcia pradu??????
Walcze z tym juz 3 miesiąc.

pozdro

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 29, 2004, 14:56:24 pm »

Anonymous

  • Gość
u mnie pomógła wymiana weżyka do czujnika podcisnienia w kolektorze dolotowym, wczesniej na benzynie nawet zaswiecał sie chek engine miał 400 obr, a na gazie gasł , po wyminie wezyka jest spoko załozyłem go na opaskach dociskowych, stary wezyk niby był ok ale gdzies powietrze zassysało lewe

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 29, 2004, 16:02:52 pm »

RATMAN#1809

  • Gość
To w Abimexach nie było tak zrobione specjalnie ??? bo ja jeszcze inaczej dzialajacego nie spotkalem...... :P