Autor Wątek: Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex  (Przeczytany 9837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 29, 2004, 21:50:07 pm »

Mrozek

  • Gość
Ehhh... Witam po dluzszej nieobecnosci. :D
Wracajac do tematu wiecie Panocki co to takiego jak restart komputera sterujacego? :roll:  :wink:  I czy wiecie, ze taką operacje należy przeprowadzac po kazdowrazowym odcieciu zasilania od komputera (czyli np. po zdjeciu klemy na akumulatorze), oraz ze wolno wykonywac to tylko na benzynie??? O tym jak przeprowadza się restart ECM mam nadzieje ze wszyscy wiecie...  :wink:  :P bo Wasze problemy są wynikiem wlasnie zlego "nauczenia"; się jednostki sterujacej warunkow pracy silnika. Tak się sklada ze abiego mam od hohoho i jeszcze troche i w swoich trzech egzmenpalrzach nie miałem takich dziwactw i jakich piszecie, wiec bez sciemy ze "ten typ tak ma". Bo nie ma i koniec dyskusji. :twisted:
Pozdrawiam all.

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 29, 2004, 21:53:46 pm »

MIRO

  • Gość
U mnie to samo z obrotami ,można zwariować.Po za tym mam jeszcze jeden problem,a mianowici jak jest zimny i chce go odpalić,to musze długo kręcić rozrusznikiem i dodać trche gazu żeby zaskoczył.Następne już odpalania są ok,pali na rys.Ma ktoś pomysł co jest tego prztczyną.

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 29, 2004, 22:01:45 pm »

Miro

  • Gość
Mrozek ? jesteś gość,jak byś jeszcze wytłumaczył jak i gdzie sie go reseyuje to był bym ci bardzo wdzięczny !!  :lol:

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 29, 2004, 22:30:54 pm »

kowal

  • Gość
Mrozek g... prawda - odlaczylem aku na 40min, poszedlem do domu, odpalilem na benzynie i chodzil do uruchomienia sie wentylatrora _caly_ czas na benzynie i nic nie pomoglo wiec to nie prawda.

Miro: odpinasz kleme od aku na jakies 5min, poczym odpalasz auto i *bez dotykania* gazu pozwalasz mu sie nagrzac do wlaczenia wentylatora, poniewaz ECU programuje sie przy 87st C, wiec odpal go zimnego/letniego. Po wlaczeniu wentylatora zgas - proces resetu zakonczony.

Co do odpalania - to ja tez tak mialem - pompa paliwa dawala za niskie cisnienie - rano na benzynie latem odpalal za 5-7 razem na gazie od pierwszego razu... Pozniej na benzynie na postoju trzymalem gaz i obroty najpierw rosly a pozniej spadaly i silnik gasl... Podczas jazdy szarpalo nie dalo sie na benzynie jezdzic - wymienlilem pompe i pali od pierwszego razu nawet w mrozy ;)

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 29, 2004, 22:49:32 pm »

Mrozek#83

  • Gość
Cytat: "kowalma#1356"
Mrozek g... prawda - odlaczylem aku na 40min, poszedlem do domu, odpalilem na benzynie i chodzil do uruchomienia sie wentylatrora _caly_ czas na benzynie i nic nie pomoglo wiec to nie prawda.


Kowalma - nie mam zamiaru dyskutowac. W gownie prawdy nie ma i... tyle co mam Ci do napisania.
Akurat tak sie sklada wtrysk abimexa nie jest w stanie mnie niczym zaskoczyc i jestem gotow zalozyc sie o dowolna sume, ze jesli wszystkie elementy tego ukladu sa sprawne (zwlaszcza silnik krokowy) to wine za "wariowanie" obrotow w wysokie przedzialy predkosci obrotowych na biegu jalowym ponosi zle programowanie ukladu.
Jak dla mnie - koniec tematu.

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 11, 2004, 19:33:06 pm »

miro

  • Gość
Ma ktoś pomysł na kolejny mój problem.Po uruchomieniu zimnego silnika [poldek z gazem 1,6 gli], wszystko jest w jak najlepszym porządku,do momentu aż silnik się zagrzeje i wtedy,występuje problem.A mianowicie:do2000 obrmin,auto nie chce jechać,powyżej 2000 obrmin,jet w miarę znośnie i można kontynuować jazę.Wyżej wymienione obiawy nie występują na benzynie,dodam jeszcze że filtr gazowy został wymieniony.

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2004, 14:25:29 pm »

Anonymous

  • Gość
Wreszcie po 7 miesiącach walki z obrotami w Abimexie - WYGRAŁEM:):):)

Przyczyna: Uszkodzony czujnik ( potencjometr ) otwarcia przepustnicy w zespole wtryskowym!  :):):)



pozdro

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 26, 2004, 14:26:30 pm »

Anonymous

  • Gość
Wreszcie po 7 miesiącach walki z obrotami w Abimexie - WYGRAŁEM:):):)

Przyczyna: Uszkodzony czujnik ( potencjometr ) otwarcia przepustnicy w zespole wtryskowym!  :):):)



pozdro

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2004, 08:03:47 am »

Anonymous

  • Gość
Wreszcie po 7 miesiącach walki z obrotami w Abimexie - WYGRAŁEM:)

Przyczyna: Uszkodzony czujnik ( potencjometr ) otwarcia przepustnicy w zespole wtryskowym! :):):)

Dziwne zachowanie obrotów - 1.6GLi Abimex
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2004, 13:54:44 pm »

koku

  • Gość
Ja dziś wymieniłem tej czujnik położenia przepustnicy, i nic, dalej problem pozostał. Kto powie ile powinien (w mm) mić ruchu trzpień silniczka krokowego ? Gdzies kiedyś czytałem że około 5 mm.