Autor Wątek: Zacinający się pedał gazu  (Przeczytany 3268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zacinający się pedał gazu
« dnia: Styczeń 28, 2012, 23:25:35 pm »

wkexe

  • Gość
Witam, jestem posiadaczem Caro Plusa 1,6 GLi na boshu w gazie oczywiście :), problem mam następujący: jak auto się zagrzeje, to zacina się pedał gazu, zacina się na różnych pozycjach, na trasie to mam normalny tempomat :), byłem u mechanika i zaglądał do linki i stwierdził, że chodzi luźno i dobrze, pedał również się nie zacina, co może jeszcze wpływać na zacinanie się pedału gazu? I dzieje się to tylko i wyłącznie jak jest ciepły, jak jest zimny to gaz działa dobrze. Jak się zatnie to wystarczy podbić go nogą i jest ok. Zauważyłem również, że jak szybko "wcisnę" gaz i szybko puszczę to również się nie zacina, myślałem, żeby jakąś ekstra sprężynę założyć, macie jakieś pomysły? Mechanik powiedział, że to być może coś przy przepustnicy ale nie chciał mnie wpuszczać w koszty więc nic nie robił. Od czego zacząć? Myślałem kupić tę sprężynę przy przepustnicy ze szrotu i zamontować ją na miejsce tej co mam obecnie.

Odp: Zacinający się pedał gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2012, 23:59:17 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
przetrzyj papierem ściernym i nasmaruj ośkę na której jest pedał gazu, miałem tak samo - tylko na ciepłym się zacinał, po naprawie jak ręką odjął.

Odp: Zacinający się pedał gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:11:22 pm »

wkexe

  • Gość
Ok, jak tylko się ociepli i będę w domu to tak zrobię i napiszę jak poszło :)
Dziękuję ślicznie za odpowiedź i pozdrawiam :)

Odp: Zacinający się pedał gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2012, 19:15:30 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Mozna też naciągnąć sprezyne przy przepustnicy i ogólnie ją przeczyścić.

Odp: Zacinający się pedał gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2012, 15:11:54 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
U mnie zacinał się przy niecałej połowie gazu bo dziadek dalej chyba nie deptał.Większa sprężyna i przesmarowanie na pokrywie zaworów w moim Abimexie pomogła ;)
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/