Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #420 dnia: Listopad 22, 2016, 19:36:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież ktoś musi dowodzić takim śmietnikiem. Może gazu do palnika im nie szkoda, ale zniszczenie części którą ktoś chciał kupić to już działanie na szkodę.

Co do tych przepisów o demontażu- trzeba jakoś udowodnić demontaż, bo inaczej by ludzie wycinali tabliczki i porzucali auta na ulicy.
Ale przecież w dzisiejszych czasach to nie byłby problem, wprowadzić przepis że trzeba z demontażu zrobić nagranie z właścicielem, numerami i całym przebiegiem prac- urzędnik by mógł wrzucać w program, obejrzeć na przyspieszeniu kilkadziesiąt x kontrolnie, czy wóz rozebrano i koniec. Tylko kto z nich by na to wpadł, skoro najukochańszy przywódca nie ma nawet konta w banku, a poprzednik skończył kontakt z rzeczywistością na wspinaniu się na kominy w latach 80. po czym poszedł w politykę, czyli rozmawianie k.... z k........
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 19:40:16 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #421 dnia: Listopad 22, 2016, 19:37:47 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Ale przełączników do grzania dupy, to nigdy nie znalazłem, choć cztery sztuki plusowych do szyb, mi się udało trafić.Wyciągnąłem dosłownie ze śmietnika, bo leżały z całą konsolą na kupie wykładzin i plastików.Niestety, kostek nie było.Jak na złość, akurat tego nie odcięli, jak innych.Ostatnio dorwałem ten kwadratowy z wiatraczkiem, od lublina, do nagrzewnicy z tyłu.Mam już dwa  :-)
Hehe słabe znaleziska :) Ja znalazłem trucka którego próbuję wyciągnąć ze szponów złomu i zarejestrować na żółte :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #422 dnia: Listopad 22, 2016, 19:46:35 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ale przecież w dzisiejszych czasach to nie byłby problem, wprowadzić przepis że trzeba z demontażu zrobić nagranie z właścicielem, numerami i całym przebiegiem prac- urzędnik by mógł wrzucać w program, obejrzeć na przyspieszeniu kilkadziesiąt x kontrolnie, czy wóz rozebrano i koniec.

A ja się zastanawiałem jaki inteligent wymyślił obowiązek monitoringu transportów, a tu czytam o jeszcze ciekawszych pomysłach. Do tego chipy w śmieciach, waga w sedesie i nagrywanie demontażu auta. Rozumiem ze samodzielna wymianę oleju również należałoby rejestrować, coby zużyty nie trafiał do kanalizacji.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #423 dnia: Listopad 22, 2016, 20:24:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak tak, niektórzy tutaj zaczynają odpływać na szerokie wody.Jakie monitoringi i nagrywanie demontażu? Tu się rozchodzi o to, żeby właśnie można było sobie samemu rozebrać auto, choćby na części, dla siebie, czy komuś opier*olić, a nie zawozić za grosze na szroty i później iść i kupować u nich swoje własne części ze 100% przebiciem.Porzucanie aut, to inna kwestia, bo przecież i dzisiaj tak robią.Jedyna różnica taka, że jak wytną vin, to nikt nie dojdzie, czyje to, ale umówmy się, gdyby można było wyrejestrować, to czy ktoś by porzucał? Przecież by sobie sprzedał na byle jakim złomie, w dogodnym dla siebie terminie i nikogo by to nie obchodziło.Ktoś powie, że wtedy państwo nie zarobi, wiec wprowadzić opłatę przy takim wyrejestrowywaniu, oczywiście nie jakieś kosmiczne stawki, ale zawsze to by był wpływ, jeśli by im za mało było.Zostawić oczywiście do wyboru opcję z oddaniem do stacji demontażu, ale dobrowolnie, a nie pod przymusem.Każdy by wtedy wybrał to, co mu się lepiej opyla.A te wraki z ulic, gdyby ewentualnie stały takie bez tablic i z wyciętym vin-em, to powinni od razu na lawetę i na szrot.Niech się właściciel martwi, skoro stoi i nie można w żadem sposób ustalić posiadacza, to jedyna opcja.Ale jak piszę, raczej by wtedy każdy coś z tym zrobił, a nie stawiał po krzakach, czy parkingach, skoro musiał by zapłacić za takie wyrejestrowanie, to słabo by się opylał taki interes.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #424 dnia: Listopad 22, 2016, 21:43:57 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A w takich Niemczech można sobie auto wyrejestrować i postawić na ogródku, po czym jak przyjdzie nam ochota na używanie go zarejestrować z powrotem i jeździć. W USA można każde auto wyciągnąć ze złomu i normalnie zarejestrować. Polskie przepisy są takie jakie są, bo mają na celu ułatwienie życia właścicielom złomowisk, a nie użytkownikom samochodów.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #425 dnia: Listopad 22, 2016, 22:03:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Parafrazując cytat z Krzyżaków "dziki kraj, dzikie obyczaje" Ciekawi mnie, co by było, gdyby nagle w usa wprowadzili takie same restrykcje, jak u nas, że nic nigdzie nie wolno, oczywiście w niektórych dziedzinach życia, bo np. oni mogą sobie trzymać w domu pukawki w ilości dowolnej, a my nie.Czym by jeździła ta biedota typu meksyki i inni, bo oni się lubują w starych autach.Jak piszesz, ze złomu się wyciąga i się jeździ.U nas, nie do pomyślenia,Jak tu kolega wyżej pisze, próbuje traka ze szrotu wyciągnąć.I słowo "próbuje" jest tu najwłaściwsze,bo jest to droga przez mękę, przynajmniej z tego, co wyczytałem na necie, opisane na przykładzie gościa, który uratował 125 kombi.Dopiął swego, ale to była przeprawa jak przez puszczę amazońską.Amerykańce sobie starocie z 70-tych lat kupują, z silnikami po 10 litrów, a u nas trzeba na gaz przerabiać, żeby taniej było, albo ropniakami jeżdżą.
Ciekawe, dlaczego w temacie wyrejestrowywania aut, nie można podać, jako argumentu "dostosowania d przepisów unijnych" jak to oni zawsze przy każdej okazji gadają.Szwaby chyba póki co, są w uni i co, im wolno? Takiego prawa pewnie nie ma, ale zakazu zapewne też nie.Złomiarze sobie wylobbowali i ludzie na tym cierpią, zresztą, jak zawsze.Jedni bogacą się kosztem drugich, zawsze tak było.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #426 dnia: Listopad 22, 2016, 22:36:01 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Szwaby chyba póki co, są w uni i co, im wolno?
Szwaby przede wszystkim przed podpisywaniem Traktatu Lizbońskiego wynegocjowały sobie zapis w ich umowie ratyfikacyjnej, że będą sobie wybierać jakie dyrektywy unijne u nich będą, a jakie nie będą obowiązywać. No ale zdaje się "czasowe wyrejestrowanie" lub całkowite wyrejestrowanie i możliwość ponownej rejestracji pojazdów jeszcze chyba żadną dyrektywą związane nie jest. No ale nasi rządzący nie byli by wystarczającymi dupowłazami (jedni dla UE, drudzy dla USA), gdyby nie zrobili 150 albo i 200% planu i doj***li takimi przepisami, żeby ludziom odechciało się żyć (w Polsce). Kiedyś gdzieś usłyszałem takie fajne zdanie (chyba Cejrowski je wypowiedział), że miarą wolności w danym kraju jest swoboda obywateli w dostępie do broni palnej. U nas już od ponad 70 lat zabija się kulturę posiadania broni, dodatkowo sprawiając, że jesteśmy najbardziej bezbronnym krajem w środkowej Europie, także nie ma się co dziwić, że jest u nas jak jest. Zapewne jakby w Polsce każdy miał swobodny dostęp do jakiejkolwiek pukawki, to politycy także wykazywali by się większą roztropnością przy tworzonym prawie. A tak, to chcąc obalić ten burdel na kółkach z Wiejskiej można skończyć co najwyżej jak nieodżałowany dr Brunon Kwiecień...
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 23:02:21 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #427 dnia: Listopad 22, 2016, 22:53:42 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Jak tu kolega wyżej pisze, próbuje traka ze szrotu wyciągnąć.I słowo "próbuje" jest tu najwłaściwsze,bo jest to droga przez mękę, przynajmniej z tego, co wyczytałem na necie, opisane na przykładzie gościa, który uratował 125 kombi.Dopiął swego, ale to była przeprawa jak przez puszczę amazońską.
Niestety tak jest, nikt nic nie wie, każda pytana osoba ma inne zdanie czy to właściciel złomu, czy rzeczoznawca czy pani w wydziale komunikacji, każdy woli na wszelki wypadek powiedzieć że się nie da, ale ja nie odpuszcze, jak narazie poldek odpalony, przestawiony w bezpieczne miejsce, zmienione zamki i stacyjka no i zobaczymy co dalej.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #428 dnia: Listopad 22, 2016, 23:04:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kiedyś gdzieś usłyszałem takie fajne zdanie (chyba Cejrowski je wypowiedział), że miarą wolności w danym kraju jest swoboda obywateli w dostępie do broni palnej. U nas już od ponad 70 lat zabija się kulturę posiadania broni także nie ma się co dziwić, że jest u nas jak jest. Zapewne jakby w Polsce każdy miał swobodny dostęp do jakiejkolwiek broni palnej, to politycy także wykazywali by się większą roztropnością przy tworzonym prawie. A tak, to chcąc obalić ten burdel na kółkach z Wiejskiej można skończyć co najwyżej jak nieodżałowany dr Brunon Kwiecień...
Dostępu do broni, to nigdy nie dostaniemy, bo wystarczy spojrzeć, co się dzieje.Broni palnej nie mamy, a i tak się zabijają.Tyle tylko, że bandyta broń bez problemu dostanie i może mnie zabić, a ja nie mam się czym bronić, a nawet, gdybym miał legalnie posiadaną pukawkę, to w razie odstrzelenia/zranienia takiego jegomościa, idę w pasiaki i niema zmiłuj.Chore prawo, stworzone dla złodziei, cwaniaków i wszelakiej maści bandytów, a nie dla uczciwych ludzi.Czytałem trochę na temat pozwoleń na broń itd. i wszystko niby ok. można dostać, ale to też droga przez mękę, trochę gotówki trzeba mieć i nawet, jak już dostaniemy, to nie jest powiedziane, że nam później nie zabiorą, z jakiegoś powodu.Dziwi mnie bardzo, że jak byłem w MON-ie, to jakoś nikt mnie nie pytał, czy nie jestem jakiś popierdo*ony, tylko dali mi kałacha do łapy i kazali strzelać.A przecież mogłem spokojnie odstrzelić z 10 osób,zanim by mnie powstrzymali.Więc jak to jest,ze teraz nagle muszę przechodzić przez całą serię procedur, choć przecież płacę ze swojej kieszeni.W woju nawet specjalnie nic nie objaśniali, tylko kazali wycelować i strzelać, a prawa użycia broni, uczyliśmy się dopiero wtedy, gdy mieliśmy mieć warty.Jak ktoś jest pojeba*y, to może kogoś zabić czymkolwiek, broń mu tego specjalnie nie ułatwi, ale gdyby mia ja ten drugi (ofiara) to być może skończyło by się inaczej.Posłowie zapewne w większości sami maja w domu pukawki, a nam nie pozwalają.Przecież wśród nich, jest spory odsetek leśnych dziad(k)ów zwanych myśliwymi, a i broń "osobistą" zapewne posiadają.
Niestety tak jest, nikt nic nie wie, każda pytana osoba ma inne zdanie czy to właściciel złomu, czy rzeczoznawca czy pani w wydziale komunikacji, każdy woli na wszelki wypadek powiedzieć że się nie da, ale ja nie odpuszcze, jak narazie poldek odpalony, przestawiony w bezpieczne miejsce, zmienione zamki i stacyjka no i zobaczymy co dalej.
Znalazłem ten artykuł o tym fiacie, jeśli jeszcze tego nie widziałeś.W sumie, gość pisał to samo, ze wszyscy wszędzie byli na nie, bo się nie da, bo nie wolno itd.
http://klasyczny.com/czy-da-sie-zarejestrowac-zezlomowany-samochod/

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #429 dnia: Listopad 22, 2016, 23:15:58 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Znalazłem ten artykuł o tym fiacie, jeśli jeszcze tego nie widziałeś.W sumie, gość pisał to samo, ze wszyscy wszędzie byli na nie, bo się nie da, bo nie wolno itd.
http://klasyczny.com/czy-da-sie-zarejestrowac-zezlomowany-samochod/
Tak znam tylko ja mam trochę prostszą drogę bo od razu ma iść na żółte tablice a nie białe, ponieważ nie mam zamiaru płacić złodziejom normalnego OC (ale wałki z oc to już chyba dyskusja na oddzielny temat) tylko dlatego że postanowiłem uratować w pełni sprawne auto w dość rzadkiej wersji którego ktoś się pozbył za 300zł...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #430 dnia: Listopad 22, 2016, 23:30:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Normalka, ludzie mają trociny we łbach i z góry zakładają, że tego nikt nie kupi.Nawet, gdyby ogłosił, to cena by była x2 tego, co mu na złomie dali,a w tym przypadku, o pewnie więcej, bo przecież za 6 stówek, to nie honor sprzedać rodakowi, żeby się cieszył.Przecież czy wyzłomuje, czy sprzeda, to tak samo musi zgłosić w Wk i ubezpieczalni, więc co za różnica? Ja widywałem na złomach piękne polonezy, bez grama rdzy, ale co z tego, jak nie można iść do właściciela, wyłożyć pieniędzy na stół i powiedzieć "biorę go" bo powie, że mu nie wolno sprzedać? Spotkałem tylko raz w życiu jednego gościa, który mi uczciwie powiedział, że może mi sprzedać całe auto, "Ale wie pan, ze pan tego nie zarejestruje?" Ale był taki skłonny pewnie dlatego, ze był już w połowie drogi do odsprzedaży tego złomu komuś innemu i mu to pewnie wisiało.Wtedy, to chodziło o całego żuka, bo stał taki w miarę ładny.Życie by było piękne, gdyby była normalnie taka możliwość.Ch*j tam, nawet nie mówię o możliwości zarejestrowania takiego auta, ale o samej możliwości odkupienia go ze złomu, choćby jako dawcę blacharki, gdyby coś było akurat zdrowiutkie.Sami złomiarze też by na tym zyskali, bo zamiast całe auto w kontener, czy go rozbierać z nadzieją, że ktoś coś kupi, to by się szybko tego pozbyli w całości za godziwą sumę i wszyscy by byli zadowoleni.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #431 dnia: Listopad 22, 2016, 23:34:51 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
ale o samej możliwości odkupienia go ze złomu, choćby jako dawcę blacharki, gdyby coś było akurat zdrowiutkie
Akurat z tym problemu nie było, gość powiedział że spoko, jak tak bardzo chcesz to sprzedam ci tego traka tylko przeciętego na pół i bez numerów :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #432 dnia: Listopad 22, 2016, 23:39:20 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Co się dzieje? Czy ktoś Cię kiedyś napadł z siekierą, tulipanem, nożem czy słynną krakowską maczetą? To jest margines... Jakbyś chciał kogoś odj***ć to od wielkiej biedy da się zwykłą wiatrówką, nawet na CO2 ( znam przypadek, że człowiek zginął od strzału w głowę z pistoletu CO2 - z tym, że ten to sam sobie palnął w łeb)... W Polsce po zniesieniu reglamentacji do broni palnej z pewnością doszłoby do jakiś "dziwnych" sytuacji z udziałem pukawek, bo ww kultura posiadania/użytkowania broni jest na niskim poziomie, bo dużo ludzi (zwłaszcza '89 i w dół) jedyny kontakt z bronią miało w grach komputerowych i filmach... W Rosji np. z bronią oswaja się ludzi już od najmłodszych lat także u nich na lekcjach PO uczy się pełnej obsługi i serwisu Kałasza, a nie tak jak u nas, że resuscytacja 2/30, ewentualnie "w razie zagrożenia spier*** i wezwać odpowiednie służby/szukać schronienia"... Niemniej po dokonaniu się tej selekcji naturalnej codzienność z pewnością wiele by nie odbiegała od tego co jest teraz. Czechów też straszono, że po depenalizacji narkotyków zaleje ich fala narkomani, byłem jakiś czas temu w owym kraju i walających się zwłok zaćpanych nastolatków, drobnej przestępczości, której celem jest zdobycie środków na dalsze pozostanie w narkotykowym cugu i brudnych strzykawek z igłami zakażonymi HIV i WZW typu C na każdym rogu nie stwierdziłem, więc strach jak zwykle ma wielkie oczy :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #433 dnia: Listopad 22, 2016, 23:49:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Akurat z tym problemu nie było, gość powiedział że spoko, jak tak bardzo chcesz to sprzedam ci tego traka tylko przeciętego na pół i bez numerów :)
Jak na pół, to rzeczywiście jeszcze nieźle, bo jak ja kiedyś kuzyna pytałem, to mówił, że w sumie, to im nie wolno.Całego, to kategorycznie, ale jako, że rodzina, to może by załatwił, żeby w trzech częściach jakoś poszło.Tak więc, nie za ciekawie to jest, bo się po złomach boją,  bo nie wiadomo, z kim się rozmawia i można wtopić.U nas to tak wygląda, że dopóki płacimy oc, to w sumie auto może stać pod oknem i niszczeć, nikogo to nie obchodzi.Oczywiście nie mówię o miastach, bo tam macie trochę inne przepisy i zaraz by się ktoś takim wrakiem zainteresował, mimo, że zarejestrowany i opłacony.
Co się dzieje? Czy ktoś Cię kiedyś napadł z siekierą, tulipanem, nożem czy słynną krakowską maczetą?
Ja wiem, to się zdarza sporadycznie.Chodzi o to, że przeciwnicy broni twierdzą, że po zmianie prawa o dostępie do broni, ludzie by się zaczęli masakrować, jak w usa, a to gówno prawda, bo i teraz, jak ktoś chce, to bez problemu może drugiego zabić, czymkolwiek, a ten drugi nie ma się jak obronić i tyle.ja bym sobie chętnie postrzelał, ale nie do ludzi, tylko do celu, czy np. takich rzutek, żeby poćwiczyć celność i refleks.Są strzelnice, ale jak zgodnie twierdzą ludzie na necie, nie jest to zbyt tania zabawa.No i nie są wszędzie.Organizują pikniki strzeleckie, gdzie każdy może sobie popróbować, ale to też głównie w dużych miastach.W warszawie, to często, z tego co widziałem.Nie ma to jak w południowych stanach usa, wyjdą w pola i napierda*ają z czego popadnie i jest ok.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #434 dnia: Listopad 23, 2016, 14:05:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
No ale nasi rządzący nie byli by wystarczającymi dupowłazami (jedni dla UE, drudzy dla USA), gdyby nie zrobili 150 albo i 200% planu i doj***li takimi przepisami
to nie ma nic wspolnego z UE, mozliwosc wyrejestrowania lezy w gestii oslow z wiejskiej,
przypuscmy, ze startuje do sejmu m.in. z haslem ze wprowadze mozliwosc czasowego wyrejstrowania pojazdow ,co jest obietnica  jak najbardziej do spelnienia,
jakie otrzymuje poparcie ?
a jak obiecam,ze dam na kazdego bachora 500pln miesiecznie, co jest abstrakcja ?


Kiedyś gdzieś usłyszałem takie fajne zdanie (chyba Cejrowski je wypowiedział), że miarą wolności w danym kraju jest swoboda obywateli w dostępie do broni palnej.
ani to fajne, ani prawdziwe - to zadna wolnosc, co najwyzej miara anarchii
ale Cejrowski jest idiota,klamca i hipokryta, wiec jedeyne mądre zdania moze wypowiadac cytujac jakas lewicowa gazete ;>


Zapewne jakby w Polsce każdy miał swobodny dostęp do jakiejkolwiek pukawki, to politycy także wykazywali by się większą roztropnością przy tworzonym prawie. A tak, to chcąc obalić ten burdel na kółkach z Wiejskiej można skończyć co najwyżej jak nieodżałowany dr Brunon Kwiecień...
zapewne nie, wystarczy spojrzec na USA i widac,ze naparzaja sie miedzy soba zamiast wziac sie za swoich pasozytow,
jedyna roznica,ze co jakis czas murzynek odstrzeli kilku psow lub odwrotnie,
w kazdym razie, statystycznie jakies 10 razy latwiej jest dostac kulke na ulicy niz u nas


Są strzelnice, ale jak zgodnie twierdzą ludzie na necie, nie jest to zbyt tania zabawa.No i nie są wszędzie.Organizują pikniki strzeleckie, gdzie każdy może sobie popróbować, ale to też głównie w dużych miastach.W warszawie, to często, z tego co widziałem.Nie ma to jak w południowych stanach usa, wyjdą w pola i napierda*ają z czego popadnie i jest ok.
to moze sprawdz ceny na strzelnicach, zamiast polegac na informacjach od jakichs mośków, ktorzy nigdy nie byli,
masz 50pln w kieszeni to juz mozesz isc postrzelac,
cena amunicji na strzelnicy nie odbiega zbyt mocno od ceny detalicznej ,a mozesz ostrzelac kilka rodzajow broni ,na zakup ktorych na pewno nie bedzie Cie stac ,

u nas tez strzelaja  na polach - widzialem w telewizji, bo malym bachorom dawali pistolety do lapy i zdjeli jakiegos rolnika z ciagnika - a do telewizji to trafilo,bo nie ma winnych, mimo znanych personaliów uczestnikow i organizatorow dzikiej strzelnicy,
no i druga sprawa oststnio walkowana, gdzie 21letni mysliwy ;] zdjal rowerzyste jadacego po asfaltowej drodze - no i tez to wypadek, wiec przeciez nic sie nie stalo (mimo paragrafu o nieumyslnym spowodowaniu smierci jakos nikt nie ma zamiaru go zastosowac)

nadal uwazasz,ze strzelanie w plenerze to taka troche glosniejsza wersja paintbola ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #435 dnia: Listopad 23, 2016, 15:29:25 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
zapewne nie, wystarczy spojrzec na USA i widac,ze naparzaja sie miedzy soba zamiast wziac sie za swoich pasozytow,
jedyna roznica,ze co jakis czas murzynek odstrzeli kilku psow lub odwrotnie,
w kazdym razie, statystycznie jakies 10 razy latwiej jest dostac kulke na ulicy niz u nas
Równie dobrze mógłbyś napisać o tym, ze statystycznie na tygrysówce siedzą osoby, które mają po kilka głów na kącie... Podawanie za przykład negatywnych skutków dostępu do broni środowiska, gdzie przestępczość jest znacznie wyższa niż w innych środowiskach danego kraju wręcz cuchnie hipokryzją, zwłaszcza, że broń o której mówisz raczej nie pochodzi z legalnego źródła, gdyż w wielu stanach USA osoba karana (np. za rozbój z użyciem broni palnej) nie może posiadać własnej broni, a rzadko się zdarza, żeby policja odstrzeliła praworządnego obywatela dla sportu.
ale Cejrowski jest idiota,klamca i hipokryta, wiec jedeyne mądre zdania moze wypowiadac cytujac jakas lewicowa gazete 
Z Cejrowskim można się zgadzać lub nie, ale nie można mu odmówić tego, że ma pewne punkty odniesienia w stosunku do polskiego kurwidołka. Tak swoją drogą to przecież obietnica 500 zł na bachora to praktycznie wzorowe zachowanie lewicy, więc czemu Ty to tak krytykujesz :P
A co do dupowłazów unijnych, to Ja to wiem, Ty to wiesz i każdy zainteresowany tematem to wie, ale statystyczny Janusz z Grażynką, którzy są obieżyświatami zza szkiełka będzie wiedział to czym go nafaszeruje TV, więc jeśli coś jest sprzedawane bydłu jako "dostosowanie się do norm unijnych" to bydło będzie wierzyć w to, że "tak musi być, bo w końcu Unia daje pieniążki, więc Unia jest dobra i trzeba się jej słuchać"...
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 15:41:28 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #436 dnia: Listopad 23, 2016, 16:27:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zwłaszcza, że broń o której mówisz raczej nie pochodzi z legalnego źródła, gdyż w wielu stanach USA osoba karana (np. za rozbój z użyciem broni palnej) nie może posiadać własnej broni
ale ma swobodny dostep do calego arsenalu, bo to jest powszechny towar - ogladalem program w ktorym mowili,ze w U$S odbywa sie kilka targow (takich bazarkow) broni dziennie, co daje kilka tysiecy rocznie,
nawet jezeli by pilnowali (a maja to gdzies), by osoaba karana nie mogla kupic, to kupi mu mataka,ojciec,dziewczyna ,a moze i dzieciak (pelnoletni) ?

Tak swoją drogą to przecież obietnica 500 zł na bachora to praktycznie wzorowe zachowanie lewicy, więc czemu Ty to tak krytykujesz :P
O'RLY
to zapewne podasz mi przyklad choc jednej partii lewicowej, ktora to proponowala ;]
nie ? a to szkoda <lol>

"tak musi być, bo w końcu Unia daje pieniążki, więc Unia jest dobra i trzeba się jej słuchać"...
teraz to jest raczej przekaz,ze jest zla i nie mozna sie jej sluchac  - ale na pewno jest glupia,skoro jeszcze daje pieniazki,
licze,ze w koncu odetni wszystko, tylko szybko ,
to wszystko musi pasc,zeby moglo sie odrodzic - inaczej pisuary beda nas wykrwawiac powoli,a to znacznie bardziej boli

swoja droga to moze byc niezly tekst, gdy ktos pyta co widzisz w tym Polonezie,
odpowiedz: Nie ma na niego akcyzy  ]:->
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #437 dnia: Listopad 23, 2016, 16:53:37 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
to zapewne podasz mi przyklad choc jednej partii lewicowej, ktora to proponowala
Hmmm... W prawdzie nie bezpośrednio, ale ten brodaty od "Razem" chciał wprowadzić 75% podatek "najbogatszym" (tylko kto jest tym najbogatszym, ktoś kogo dochód podlega opodatkowaniu? Przy obecnej wysokości KWO, powodzenia ;) ), żeby móc zwiększyć zakres świadczeń socjalnych dla "najbiedniejszych", więc chyba jednak coś było na rzeczy.
teraz to jest raczej przekaz,ze jest zla i nie mozna sie jej sluchac  - ale na pewno jest glupia,skoro jeszcze daje pieniazki,
Agnostyczne życzenia, w prawdzie w tech chwili unia nie jest już traktowana jako jedyne źródło szczęścia i dobrobytu (jak to miało miejsce jeszcze za czasów Donalda czy Kopacz na metr wgłąb), ale dalej jest pretendentem do tego tytułu, choć trzeba uczciwie przyznać, że prowadzenie przejął Kapitan Ameryka, który da nam miłość, wolność, równość, braterstwo i demokrację, o której śnili tylko mieszkańcy bliskiego wschodu.
nawet jezeli by pilnowali (a maja to gdzies)
A skąd wiesz, że mają to gdzieś? Zaskoczę Cię, tam każda broń musi widnieć w odpowiednim rejestrze inaczej jest traktowana jako nielegalna, także każdy kto kupuje/sprzedaje broń, ma obowiązek zgłoszenia tego faktu na najbliższym posterunku i ludzie to robią, głównie dla własnego świętego spokoju. Za to np. posiadanie broni z zatartymi numerami jest przestępstwem federalnym i są za to ładne wyroki. Także wbrew pozorom rejestry broni są tam dość szczelne. A to, że ktoś takiemu gangsta z getta kupi broń... podejrzewam, że na to też mają jakieś paragrafy, wszak nawet u nas dając powadzić samochód komuś bez uprawnień (lub z zatrzymanymi uprawnieniami) podlegasz karze.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #438 dnia: Listopad 23, 2016, 20:15:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Hmmm... W prawdzie nie bezpośrednio, ale ten brodaty od "Razem" chciał wprowadzić 75% podatek "najbogatszym" (tylko kto jest tym najbogatszym, ktoś kogo dochód podlega opodatkowaniu? Przy obecnej wysokości KWO, powodzenia ;) ), żeby móc zwiększyć zakres świadczeń socjalnych dla "najbiedniejszych", więc chyba jednak coś było na rzeczy.
no sorki,ale to zupelnie co innego, bo ta niby wieksza pomoc socjalna nie zostala nijak ukierunkowana,
a o te 75% to bym sie nie martwil, ani Ja ani Ty zapewne bysmy sie nie zalapali, a nawet po zsumowaniu dochodow naszych rodzin pewnie ciagle bysmy sie nie zalapali,
jak mowi III zasada socjologii Newtona : nie martw sie o kogos, kto na pewno nie martwi sie o Ciebie

zreszta to pusty postulat, znacznie lepszy miala Polska Partia Komunistyczna , ktora chciala ograniczyc zarobki do 1000pln dziennie - nie chodzi o efekty ekonomiczne, zrozum ten przekaz psychologiczny i sie nie wq.. tzn. zdenerwuj

A skąd wiesz, że mają to gdzieś?
po skutkach,
przy tak swobodnej i ogromnej dystrybucji broni nic nie bedzie skuteczne,
no moze biometryczne zabezpieczenie przed uzyciem, ale to piesn przyszlosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #439 dnia: Listopad 23, 2016, 21:45:19 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
no sorki,ale to zupelnie co innego, bo ta niby wieksza pomoc socjalna nie zostala nijak ukierunkowana,
a o te 75% to bym sie nie martwil, ani Ja ani Ty zapewne bysmy sie nie zalapali, a nawet po zsumowaniu dochodow naszych rodzin pewnie ciagle bysmy sie nie zalapali,
jak mowi III zasada socjologii Newtona : nie martw sie o kogos, kto na pewno nie martwi sie o Ciebie

zreszta to pusty postulat, znacznie lepszy miala Polska Partia Komunistyczna , ktora chciala ograniczyc zarobki do 1000pln dziennie - nie chodzi o efekty ekonomiczne, zrozum ten przekaz psychologiczny i sie nie wq.. tzn. zdenerwuj
Tak... więc mówisz, że ziemia jest płaska? Naprawdę ciekawe jak neokomuchy (zakładając, że doszli by do władzy) musieliby się daleko posunąć, żebyś skończył takie głupoty głosić... Choć jak teraz myślę to zapewne miałbyś jedną z pierwszych czerwonych książeczek, więc jako wzorowy towarzysz o nic martwić byś się nie musiał...
po skutkach,
przy tak swobodnej i ogromnej dystrybucji broni nic nie bedzie skuteczne,
no moze biometryczne zabezpieczenie przed uzyciem, ale to piesn przyszlosci
Ale jakie są konkretne skutki? To że jest tam więcej zgonów do których przyczyniła się broń palna to średni argument, bo równie dobrze praprzodkowie mogli nie wychodzić z jaskiń, gdyż na zewnątrz czaiło się niebezpieczeństwo w postaci chociażby wielkich drapieżników. A że od czasu do czasu słychać o tym, że ktoś chciał zagrać w counter strika w szkole czy gejowskim klubie, też nie powinno dziwić bo są to miejsca tzw. "FREEGUN", więc ci którzy chcą narozrabiać wiedzą, że tam i tak nie muszą obawiać się o rychłą odpowiedź ze strony kogoś z zebranych "na sali".