Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===  (Przeczytany 934610 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1860 dnia: Kwiecień 01, 2012, 21:35:39 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Żeby Wam nie było za smutno w tym szczególnym dniu,to trochę druciarni "BY BUŹKA"
Kończę wreszcie moje fotele.Nie rewelacja,ale mnie to kosztowało tylko materiał i mój czas i nerwy.  :-)




Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1861 dnia: Kwiecień 01, 2012, 21:49:07 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Materiał troszkę się pomarszczył ale poza tym jest ok <spoko>

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1862 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:06:48 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bo to nie jest takie proste.Zaczynam rozumieć,dlaczego tapicerzy biorą taką kasę za tą robotę.Ale biorąc pod uwagę moją wiedzę w tym kierunku,która jest krótko mówiąc,żadna,sprzęt na którym pracuję,oraz moje umiejętności krawieckie,to jest dobrze.Jak bym nie był gołodupcem,to bym oddał zawodowcowi,a tak,to trzeba się ratować samemu.  <uoee>

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1863 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:14:10 pm »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
Bo to nie jest takie proste.Zaczynam rozumieć,dlaczego tapicerzy biorą taką kasę za tą robotę.Ale biorąc pod uwagę moją wiedzę w tym kierunku,która jest krótko mówiąc,żadna,sprzęt na którym pracuję,oraz moje umiejętności krawieckie,to jest dobrze.Jak bym nie był gołodupcem,to bym oddał zawodowcowi,a tak,to trzeba się ratować samemu.

jak się marszczy to bierzesz opalareczke i z daleka na średniej temperaturze grzejesz , ręką wygładzasz i zmarszczek niema:) a jak się boisz to na pomarszczone miejsca połóż cienką szmate i wygrzej to gorącym żelazkiem  :)

wiem to z doświadczenia:P
W poszukiwaniu.........

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1864 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:20:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No,ja jeszcze wszystkiego nie wiem.Ponaciągałem to ile się dało,ale wszystkich zmarszczek się nie usunie.To jest kwestia tego,że nawet pod odpowiednim odrysowaniu elementów wymiary będą zupełnie inne,bo materiał grokowy ma pod spodem wklejoną cieniutką gąbkę i taka podbitkę która to trzyma w kupie,żeby można było to przeszywać.Natomiast derma której używam jest cieniutka i nie ma gąbki,są oczywiście takie,ale są droższe.Tak więc po zszyciu wymiary się zmieniają ze względu na grubość materiału.Do tego dochodzi nieumiejętne odwzorowanie wymiaru i mamy potem "kurze łapki".Ale ja to robię dla siebie,a nie na pokaz.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1865 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:25:40 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Żeby Wam nie było za smutno w tym szczególnym dniu,to trochę druciarni "BY BUŹKA"
Kończę wreszcie moje fotele.Nie rewelacja,ale mnie to kosztowało tylko materiał i mój czas i nerwy.  :-)
jak na zerowe umiejętności i brak doświadczenia to wyszło Ci to bardzo ładnie i starannie. Teraz przyznaj się ile nad tym posiedziałeś>>:)
 Podziwiam Cię za wkład w tą mozolną prace:d.

w temacie posiedziałem w środku założyłem pokrowce na zagłówki z napisem CARO:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 22:50:20 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1866 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:28:39 pm »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
No,ja jeszcze wszystkiego nie wiem.Ponaciągałem to ile się dało,ale wszystkich zmarszczek się nie usunie.To jest kwestia tego,że nawet pod odpowiednim odrysowaniu elementów wymiary będą zupełnie inne,bo materiał grokowy ma pod spodem wklejoną cieniutką gąbkę i taka podbitkę która to trzyma w kupie,żeby można było to przeszywać.Natomiast derma której używam jest cieniutka i nie ma gąbki,są oczywiście takie,ale są droższe.Tak więc po zszyciu wymiary się zmieniają ze względu na grubość materiału.Do tego dochodzi nieumiejętne odwzorowanie wymiaru i mamy potem "kurze łapki".Ale ja to robię dla siebie,a nie na pokaz.


Z tego też właśnie powodu jako tapicer chcę ci wytłumaczyć jak usunąć zmarszczki na dermie skaji czy też skórze :) tak właśnie tapicerzy usuwają takie rzeczy, tylko trzeba trochę się namachać bo jak nie to robota idzie w las i będzie widać przypalenie :)
W poszukiwaniu.........

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1867 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:31:31 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
zatankowałem, umyłem.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1868 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:35:34 pm »

Offline mily24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1344
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM - Ekipa z Krakowa
Wróciłem :) piękna podroż, padnięty jestem, ale warto było, pełno we włoszech jest minimorisów nowych, smartów i oczywiście fiatów 500 i pand :) jak ogarne fotki to zarzuce :)
Daewoo Polonez '99 nowy 1.6GSI
Sweter mk2 1.8 KAMEI X1

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1869 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:41:35 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Dobra to teraz troche druciarni by Trojan, kolejny etap "doświetlenia" poldka, lampki nad kanapą już są, teraz przyszła pora żeby nastała światłość po otwarciu bagażnika  :]

Takie same tylko w innym kolorze trafią w daszki przeciwsłoneczne i będzie mega jasno w środku.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1870 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:49:27 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Tacy z was wielcy druciarze?? To popatrzcie sobie na 92 stronę tego tematu :)
Zdemontowałem koła z diesla są na giełdzie i wymontowałem akumulator.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1871 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:52:08 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Trojan, pomysł całkiem dobry. Powiedz tylko czy na żarówkach to daje coś widocznego światła po podniesieniu klapy ?
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1872 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:53:58 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
To będzie na superjasnych ledach więc na pewno będzie dobrze, jak mi cały pokój rozświetla jedna to co dopiero pare na te dwie lampki :P

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1873 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:56:26 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Sam podobnie planowałem rozwiązać oświetlenie bagażnika w następcy diesla, to z tych lampek z Poręby? :)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1874 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:59:25 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Sam podobnie planowałem rozwiązać oświetlenie bagażnika w następcy diesla, to z tych lampek z Poręby? :)
Dokładnie z tych  <lol> Również te z BMW są z tyłu:

A daszek planuje tak, tylko trzeba pomalować w kolor daszka


Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1875 dnia: Kwiecień 01, 2012, 23:40:54 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
ja tam mam na klapie 1.5gle i robie wszystkich w uja :D
Ale jak dajesz gazu to nie słyszysz pod maską zażynanej świni :d :d :d .

Zatankowałem jeszcze poloneza za 35 zł i odwiedził cargo ( ale nie było żadnych katów :) )
1.4 GLI 16V

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1876 dnia: Kwiecień 02, 2012, 08:42:21 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dobra to teraz troche druciarni by Trojan, kolejny etap "doświetlenia" poldka, lampki nad kanapą już są, teraz przyszła pora żeby nastała światłość po otwarciu bagażnika 
Ja mam tak od ładnych kilku lat tyle że na fabrycznych lampkach z bagażnika ze starych modeli i na zwykłych żarówkach. Szpilki to może nie znajdziesz ale jakieś narzędzia czy coś. Zaletą takich lampek jest możliwość włączania i wyłączania bo poco świecić w dzień że o pozostawieniu otwartego bagażnika nie wspomnę. Samo podłączenie jest banalnie proste bo w klapie wkręciłem sobie krańcówkę coś jak w drzwiach i światło zapala się tylko  po otwarciu bagażnika.  Plus jest wzięty z pod lampki a minus przez rzeczoną krańcówkę.

Wewnątrz mam jeszcze lampki w miejscach seryjnych dla borewicza (są też przewidziane miejsca w caro czy w ATU to nie wiem). Jako urozmaicenie powiem że każda zapala się po otwarciu konkretnych drzwi i też ma możliwość wyłączenia. Przydaje się toto jak dzieci się wsadza do fotelików. Dodatkowo przednie lampki są nieco zmodyfikowane że wyłącznik ma 3 pozycje - zapalanie z drzwiami, wyłączony i zapalanie na stałe (przydaje się jak trzeba czegoś poszukać w czasie jazdy w schowku albo kieszonce).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1877 dnia: Kwiecień 02, 2012, 09:10:48 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Właśnie w borkach fajnie to rozwiązali :) U siebie zrobię odpalane z konsoli przyciskiem do świateł na 2 pozycje: oświetlenie daszków/oświetlenie daszków+kanapa, i dodatkowy przycisk on/off dający masę po otwarciu drzwi na wszystkie lampki. Lampka fabryczna będzie na razie bez zmian, niezależna. W bagażniku rzeczywiście przyda się dodatkowy przycisk ale w sumie to będzie na ledach to pobór prądu na wszystkie lampki w samochodzie będzie prawie taki jak jedna żarówka w standardowej lampce więc może sobie świecić :)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1878 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:10:52 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
http://sklep.variant.pl/Pulsar_volt-_lakier_elektroprzewodzacy.html,s,pr,999,3675  używał ktoś tego? na tylnym brązie grzeją mi dwie nitki tylko :/ i chcę to naprawić a nie stać mnie żeby mi to w zakładzie zrobili
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #1879 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:23:16 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Kupiłem klocki na przód , tył zrobiony to i przód trza zrobic.