Autor Wątek: zbiornik paliwa  (Przeczytany 1959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zbiornik paliwa
« dnia: Luty 07, 2006, 09:57:43 am »

cichociemny

  • Gość
jak wyczyscic zbiornik paliwa w ?rodku z tych osadow i tych innych badziewi ktore sie kryja w srodku.jak sie zaglada przez otwor od pompy to jest czysty ale jak wylalem paliwo z niego to byly w nim paprochy i podejrzewam ze mogly byc one przyczyn? zatarcia pompki bo paliwo bylo caly czas i nie pozwalalem zeby rezerwa sie zapalala.wiec wracajac do tematu slyszalem kiedys ze mozna wlac troche bezyny i wrzucic garsc papiakow i mieszac i mieszac i mieszac........az sie wymiesza.jednak ja wolalbym zrobic jakos bardziej profesionalnie,moze przy uzyciu jakiegos srodka chemicznego?

nie mam pojecia wiec dlatego pytam.

zbiornik paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2006, 10:13:24 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Powiem jak ja czyscilem zbiornik paliwa w motocyklu. Tylko musisz miec zbiornik wyjety z auta. Wsypujesz troche zlomu do srodka - jakies sruby, gwozdzie itp. i wstrzasasz dopuki nie usuniesz rdzy, jest to bardzo szkuteczne - tylko strasznie meczace. Mozesz tez uzyc odrdzewiacza :D , ale do tego tez proponowal bym, Ci wyjac ziornik z auta.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

zbiornik paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2006, 10:43:54 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Maciej - a jakby potrz?sać całym autem? :mrgreen:
a poważnie - jak ju wyczy?cisz to zmień stację - z tego co widzę masz dosyć młodego poldka więc aż dziw bierze że tak szybko nazbierało się tye syfu :?
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

zbiornik paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2006, 10:53:05 am »

Meggido

  • Gość
Tak z tym złomem, to bym nie polecał... Oryginalne zbiorniki s? pokryte warstw? bodajrze cyny, w starych był to ołów. Szkoda tego zdzierać...

zbiornik paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2006, 11:12:07 am »

Kołcz_1906

  • Gość
A próbowali?cie jakoego? domestosu albo kreta?????nie wiem jak to dziala i czy nie uszkodzi zbiornika, ale jak kto? jest odważny to moze spróbować.

zbiornik paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2006, 11:17:42 am »

cichociemny

  • Gość
zbiornik mam wyci?gniety.

a co myslicie o wyplukaniu tego podchlorynem sodu(mocniejszy od domestosa itp) a potem przeplukaniu duza iloscia bierzacej wody i to pod cisnieniem(np karcher albo woz strazacki)?tylko nie wiem czy nie bedzie to grozne dla metalu i nie wejdzie z nim w reakcje i czy pozniej z tego powodu moze nie byc jeszcze gorszych komplikacji?

zbiornik paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2006, 11:50:50 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Witam, fajnie widzieć na forum kogo? z mojej okolicy,

w kwestii zbiornika to ja osobi?cie przepłukiwałem niewielk? ilo?ci? benzyny,
następnie wod? ze szlaufa, a na konieć soczkiem jagodowym (czyt. denaturatem),

syf znikn?ł (moja bestia to rocznik 1990)

Pozdr :smile:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

zbiornik paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2006, 18:11:51 pm »

Russell

  • Gość
heheeh. BARTEK,  przepłukiwałe? zbiornik benzyn?????   w mysl zasasy ogien zwalczaj ogniem?  :twisted: .   kurcze, ja tam jakies chemikalia wlewałem. tez czysciło, ale nie pamiętam co to było niestety. ale cos na bazie rozpuszczalnika.... tak czy siak nic nie zepsułem