Autor Wątek: Przegrzewa się  (Przeczytany 3287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przegrzewa się
« dnia: Kwiecień 18, 2011, 10:12:40 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
 :angry:
po raz kolejny walczę z układem chłodzenia  ::) niedawno przestał mi działać wentylator , zmieniłem czujnik temperatury cieczy w chłodnicy, na jakiś z alfy romeo , ponoć dużo lepszy , parametry ma takie same jak polonezowski , pasuje i wszystko ładnie  ;D ale teraz wentylator chodzi , ale wszystko jest tak jak powinno być tylko na postoju :angry: myślałem, na początku, że wentylator chodzi w złą stronę ale wszystko jest ok, dmucha na chłodnice. natomiast jest okropnie niewydajny , jak już temperatura przekorczy 90* wentylator się włącza i praktycznie chodzi już cały czas bo nie jest w stanie zbić temperatury poniżej   :galy: a temperatura dalej rośnie  :- jak jadę powoli rośnie do 92-96* , natomiast jak jadę szybciej ( 70km/h i więcej ) to im szybciej jadę to tym większa temperatura , jadać prostą pustą drogą miałem 110* :galy: wentylator cały czas chodzi...
nie mam już siły do tego.. pompe wody zmieniałem w zeszłe wakacje ( statim ) , chłodnice po wakacjach, wtedy był też czyszczony układ chłodzenia i zalany nowy płyn.. nie wiecie co to może być ??
Czy jest możliwe, że jest to wina uszczelki pod głowicą ? strasznie olej z pod niej leci, masełka pod korkiem nie stwierdziłem , natomiast często muszę dolewać płynu do zbiorniczka ( tak raz na tydzień ) bo ucieka.. termostat wymieniałem z rok temu ( mera )

autko to polonez caro 1.6 GLE 1994r.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2011, 10:16:34 am wysłana przez Dawid91 »

Odp: Przegrzewa się
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2011, 10:19:16 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
na początku, że wentylator chodzi w złą stronę ale wszystko jest ok, dmucha na chłodnice. natomiast jest okropnie niewydajny ,
Nie jest dobrze , ma przeciągac powietrze przez chlodnice i dmuchac na silnik.

Jezeli nie zlokalizowałeś wycieków na zewnątrz silnika to istnieje prawdopodobieństwo uszczelki.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Przegrzewa się
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2011, 10:34:25 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
dzisiaj wieczorem będę próbował przełączyć wentylator żeby dmuchał odwrotnie, natomiast kilka dni jeździłem z zepsutym czujnikiem i silnik mocno się grzał, jest prawdopodobieństwo, że to zniszczyło i tak już lichą uszczelkę.. :- silnik oglądałem nigdzie wycieków płynu nie widzę, tylko oleju  :lol: na kostce pod autem plam po płynie też nie ma. natomiast wcześniej jak silnik za mocno się nagrzał, schładzałem go jadąc szybko - pędem powietrza , a teraz im szybciej jadę tym mocniej się grzeje  :galy:

Odp: Przegrzewa się
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2011, 11:46:13 am »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Bo właśnie masz wentylator źle podłączony. Ja w roverze miałem ten sam objaw, jak się włączył wentylator, to podczas jazdy rosła temperatura a nie spadała - magia swapa :) poprawiłem, teraz jest elegancko.
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Przegrzewa się
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2011, 16:12:26 pm »

kazik_fso

  • Gość
U mnie okazał się być uszkodzony termostat nie otwierał się nawet jak wentylator działał i woda się gotowała

Odp: Przegrzewa się
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2011, 08:49:43 am »

mieciur

  • Gość
Ja jakiś czas temu miałem problem z przegrzewaniem jak jechałem pod górę. Rozwiązałem to tak, że obok fabrycznego wentylatora na chłodnicy dołożyłem drugi (identyczny) a przełącznik od niego mam w kabinie. Jak tylko widze, że temperatura osiąg 90 stopni sobie go włączam i szybciutko wszystko wraca do normy.

Odp: Przegrzewa się
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2012, 22:02:03 pm »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
Mam podobny problem ,obstawiam chłodnicę ,ale chciałem sie skonsultować. Poldziu gsi przegrzewa sie w korkach i na postoju.Wentylator włącza się normalnie,mam dodatkowo przycisk w kabinie.Wentylator caly czas włączony ( w  korku,niskie obroty- przyciskiem) nie radzi sobie.Juz zeszłego lata nie bylo kolorowo ,ale bez tragedii. Wiatrak nie jest w stanie zbic temperatury ponizej 105,100 stopni ale temperatura nie rosnie powyżej 110,jest blisko tej kreski tylko .Pomaga dopiero włączenie ogrzewania i za 2 moze wiecej minut wskazowka opada lekko powyzej 90. Przegonilem go wlasnie na trasie 130 i wskazowka byla lekko powyzej 90,zjechalem pokrazyc po osiedlowych uliczkach i urosla do 100. W zimie problemów nie było,termostat puszczal kolo 80 kilku stopni i wskaźnik pokazywal lekko ponizej 90 .
Wycieków brak(no może minimalne na opaskach,raz na kilka mcy doleje pol litra)majonezu brak,chłodnica raczej cala gorąca z gdzieniegdzie przegniłym użebrowaniem ,dolny waz gorący,jeden wentylator.
Planuje wymianę chłodnicy ,y czy to moze cos innego??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2012, 22:09:50 pm wysłana przez skyer »

Odp: Przegrzewa się
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:18:27 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Wymień chłodnicę, bo z tego co piszesz to przeszzłą już swoje.
Ile lat ma pompa wody?
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Przegrzewa się
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2012, 18:26:48 pm »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
No właśnie chłodnicę zamówiłem dzisiaj. Rano sprawdzałem termostat  jeszcze i puścił płyn na duży obieg tuz przed 90 stopniami.Poranna droga do pracy jak zwykle bez niespodzianek - brak postojów.
Co do pompy wody nie mam pojęcia,auto ma 13lat , ja je mam od 4 ,jestem 2 właścicielem i pompy nie zmieniałem. Jakieś 8 mc-y temu wymieniałem mostek w alternatorze i  pompa kręciła się lekko.