Autor Wątek: problem lewarek skrzyni biegów  (Przeczytany 8096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem lewarek skrzyni biegów
« dnia: Luty 11, 2012, 12:49:42 pm »

wieniek

  • Gość
witam wszystkich forumowiczów.
 Jestem posiadaczem poloneza atu plusa i mam dwa problemy. Pierwszy dotyczy lewarka skrzyni biegów zaczął  on się obracać  na  łączeniu. Więc wymieniłem komplet plastikowo-gumowych elementów zmontowałem
lecz to nic nie pomogło dalej lewarek się obraca ( lecz trzyma się dobrze na miejscu). Nasuwa się z tym moje pytanie. Co jest zjeb***. Drugie pytanie morze dla poniektórych problem jest błahy. Postanowiłem przy okazji  wymienić płyn w wspomaganiu (wspomaganie typu JKC) . Jak spuścić płyn z układu ? Bo nigdzie nie mogę  dojrzeć żadnego korka spustowego. 
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2012, 14:01:07 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Nie ma korka spustowego. Po prostu rozpinasz przewód w miarę najniżej i kręcisz pompą (najlepiej ręcznie). Co do lewarka - on ma się kręcić. Jedynym elementem ograniczającym ten ruch jest druga osłona gumowa (ta montowana na tunelu). Podkreślam słowo "ograniczającym".
Pomóżmy Jackowi!

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2012, 18:16:49 pm »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
Dokładnie, to ma się obracać, dopiero jak Ci wajcha nie połączona ze skrzynia zostaje w ręku, to wtedy jest problem.

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2012, 11:48:39 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
nie kręcisz pompą tylko kierownicą w skrajne połozenia z lewa do prawo aż plyn zostanie całkowicie wypchniety
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2012, 23:07:37 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
hejka tez mam problem z tym lewarkiem i tez mam dwa pytania

1. jaki to jest ten zestaw naprawczy czy to to http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-lewarka-zmiany-biegow-polonez-i2287712828.html ?
2. Czy jest to duży problem z wymianą i jak to mniej wiecej przebiega?

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2012, 23:35:19 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Problem jest ze zdemontowaniem lewarka i późniejszym wciśnięciem plastiku/ zabezpieczenia przed wyskoczeniem na miejsce. Ile k... ch.... i p... usłyszał mój samochód przy demontażu lewarka to nie sniło się fizjologom. Generalnie potrzebne są płaski śrubokręt (i to nie jeden) i duuużo cierpliwości. Lewarek jest nakładany na metalowy pręt i od dołu blokowany tym plastikowym gównem z ząbkami. Musisz zdemontować konsolę środkową (taki urok plusa) śrubki masz pod przyciskiem od awaryjnych i zegarkiem, musisz wyjąć panel nawiewów i radio, reszta to chyba zatrzaski ale nie jestem pewien, nie pamiętam już ;). Później walczysz z lewarkiem, jak mu się przyjrzysz to będziesz wiedział o co z nim chodzi ;)

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2012, 23:39:05 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
oki super ale zestaw dobry znalazłem tak?  <mysli>

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2012, 23:43:37 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Tak, to właśnie znajduję się na tym pręcie na którym jest montowana cała reszta lewarka.

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2012, 09:53:21 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja zawsze siadam na środku i ciągnę do siebie. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie zeszło.

Wg mnie łatwiej jest to najpierw poukładać w dźwigni i potem nacisnąć złożone na skrzynię na jakieś WD czy smar.
Do zrobienia w 10 minut. W Plusie najdłużej trwa zdjęcie mieszka z tego wszystkiego.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:33:00 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
mały śrubokręt krzyżak w sensie bączek(krótki), w plusie śrubki odkręca się wkładając łapę najpierw od jednej potem od drugiej strony tunelu, ja akurat się trochę poharatałem ale ile zaoszczędziłem czasu na zdejmowaniu tej czarnej ramki, najpierw trzeba namacać śruby paluchem, lewarek zdejmujemy przez ściągnięcie tulejki sprężystej plastikowej w dół małym śrubokrętem płaskim, zakładamy wkładając wszystko do środka poza skrzynią i całość nabijamy na drążek w skrzyni, albo ręką albo gumowym młotkiem

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2012, 12:32:27 pm »

Offline prevent

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • fsopomorze.pl
    • 3 x POLONEZ: MR'78; MR'89; MR'89 Truck i DF '90
Nic na siłę, wszystko młotkiem <spoko> Pierścień zabezpieczający wyciągniesz małym płaskim, a jeszcze lepiej jakimś szpikulcem. Ma on cztery nacięcia i najlepiej wbić się w jedno z nich i wyciągnąć pierścień w dół w stronę skrzyni, po czym ściągasz drążek bez problemu. Montaż też bez nadmiaru siły. Pakujesz cały zestaw plastików i gumek do dźwigni, zamykasz to pierścieniem i wciskasz na posmarowany wazelinką drążek wystający ze skrzyni aż poczujesz, że wskoczył na swoje miejsce i nie da się go zdjąć do góry.

Odp: problem lewarek skrzyni biegów
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2012, 21:01:41 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
oki dzieki Wam wszystkim  sprawdze która metoda jest dobra , wymienię i dam jescze znać