Autor Wątek: wentylator na wlacznik  (Przeczytany 8935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 04, 2012, 20:09:02 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zaraz popatrzę,jak to mam u siebie

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 04, 2012, 20:15:10 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Zrobienie takiej kontrolki (przynajmniej w minusie) to 5 minut roboty, kawałek kabla i konektorek do wtyczki zegarów, zaciskamy jeden koniec kabla w styku 85 przekaźnika wenta a drugi koniec do wtyczki do kontrolki niskiego poziomu płynu, ważne żeby dać diode led zamiast żarówki bo jak jest żarówka to się robi choinka.

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2012, 20:34:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No,ale ja robiłem na przekaźniku,bo nie jestem aż tak kumaty jak niektórzy tu i musiałem sobie radzić,bo się robiła choinka.Mam jednak do tego dany zwykły przekaźnik od świateł 541.Z przekaźnika wenta z wyjścia 87 wypuściłem przewód na sterowanie drugiego przekaźnika na wyjście 86,na wyjścia 85 i 30 idzie masa,a wyjście 87 jest na kontrolkę.Bardzo proste.Nie dałem diody,bo na tamtą chwilę nie znałem takiego zastosowana i tyle.Na tym działa,więc nie będę nic zmieniał.
Przekaźnik z lewej to ten do kontrolki,było akurat puste miejsce.

Widok od spodu.Niebieski przewód razem z kawałkiem pomarańczowego to masa,czerwony z czarnym idący z tego fioletowego,to sterowanie z drugiego przekaźnika,a czerwony to masa na kontrolkę.


Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2012, 00:31:56 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
o i Twoje rozwiazanie Buzka zastosuje o ile mam taki przekaznik, bo z alarmu mi zostal jeden, ale nie wiem czy to ten i czy moze byc bo on nie ma ktorejs nozki - 87 albo 87a.

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2012, 00:38:07 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak ma 87a to jest ten tak zwany zwierno-rozwierny.Podłączasz go tak samo,z tym,że masę na kontrolkę podłączasz do 87a,ale tam,gdzie styk załącza po podaniu napięcia na sterowanie.Styk 87 jest załączony na wyłączonym przekaźniku i świeciło by ci cały czas.

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2012, 08:53:40 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Słuchajcie... Podepnę się... Parę dni temu zrobiłem z kolegą instalację do wentylatora na przycisk. Wentylator włączany tylko i wyłącznie przyciskiem, bez włącznika termicznego. Zrobiliśmy to na przekaźniku 545. Sytuacja taka, że obecnie przekaźnik stale pobiera prąd, jakieś 0.1A. W czym tkwi błąd, skoro instalacja działa poprawnie, tj. przycisk włącza i wyłącza wentylator, oraz nie grzeje się ? Zarzuci ktoś schematem jak to powinno być wszystko podłączone zgodnie ze sztuką ? :)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2012, 10:04:34 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2012, 16:34:29 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
u mnie juz wszystko gra i buczy ;) zrobilem tak jak ma buzka (dzieki za wytlumaczenie jak dla idioty ;p bo o takie prosilem ;)) przekezanik taki jak mialem od alarmu nie moze byc bo odwrotnie to dziala, jak zalacza wentylator to lampka nie swieci jak gasnie to sie zaswieca, czyli nie fajnie ;) dla mnie temat wyczerpany, dzieki za pomoc ;)

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2012, 16:57:19 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No bo to pewnie miałeś zwierno-rozwierny,a tam właśnie tak jest,że są dwa styki 87 i 87a i jeden jest zwarty ,a jak włączasz przekaźnik to zworka dopiero dotyka do tego drugiego i jak podłączyłeś pod ten zwarty,to po włączeniu wenta odłączało od niego masę i kontrolka gasła.Trzeba było podłączyć pod ten drugi i wtedy działało by prawidłowo.No ale,najlepiej dać typowy od świateł.można tez ten żółty,jak do wenta,tylko on ma wspólną nóżkę na zasilanie obwodu i jednego bieguna cewki.

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2012, 22:01:09 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
dalem taki ktory ma wszystkie nozki i podlaczylem tak jak zaprezentowales u sb. a tamten wlasnie nie ma nozki 87 i klops. ale tam .. wszycho gra i jest cacy ;)

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 05, 2012, 22:10:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Aha,no to fajnie,lubię komuś pomóc,nawet w tak błahej sprawie  :-) :-) Najważniejsze ze działa,a to jest bardzo przydatny patent.W plusach jest trochę mało kontrolek,w porównaniu z minusami,ale co zrobić.Ja to nawet myślałem,żeby wkomponować jeszcze kilka np. w obrotomierzu i liczniku kilometrów,jak w niektórych zachodnich autach,ale trzeba by wyciąć takie ideogramy z innych zegarów,niekoniecznie z poldka.Ale żeby to potem zrobić ładnie i żeby wyglądało po ludzku,to by było ciężko,wiec pomysł upadł.Jedyny sposób,to zrobienie takich tarcz na zamówienie,na których już by były fabrycznie wydrukowane odpowiednie ideogramy.kwestia podświetlenia,bo tam miejsca mało,ale są różne diody dostępne,wiec nie problem.
A może ktoś by się kiedyś o coś takiego pokusił?   :-)

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2012, 09:02:15 am »

Offline MichalFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro + 1.6GLI
A może ktoś by się kiedyś o coś takiego pokusił?
Dałeś mi do myślenia. Fajnie by wyglądało.
Polonez lepszy niż myślisz!!!

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 06, 2012, 12:45:45 pm »

piciek

  • Gość
A może ktoś by się kiedyś o coś takiego pokusił?
mam w planach, ale dopiero jak będę montował tempomat.

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 06, 2012, 12:56:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A w nowym Honkerze jest licznik z elektronicznym wyświetlaczem,z tego co widziałem.Który to zaadaptuje?  <lol2> <lol2>

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 06, 2012, 12:58:11 pm »

piciek

  • Gość
ja mam zrobione tak:


fioletowy z wolnej nogi 87 z przekaźnika na 85 drugiego przekaźnika
87 z drugiego przekaźnika na wskaźnik w desce 9na zdjęciu brązowy)

30 - masa (na zdjeciu czarny)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2012, 13:03:40 pm wysłana przez SilverArrow »

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 09, 2012, 22:03:27 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
U siebie rozdzieliłem sterowanie na 2 wiatraki, w obu przypadkach miga kontrolka na zegarach oraz kontrolki:

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 13, 2012, 17:33:24 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
U mnie nadal nie dziala wentyl, mam na krotko na kable dodatkowe, czym jest to stereowane w c+? masa czy plusem?  bo klopotliwe to spinanie kabli na krotko i pilnowanie temp
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 13, 2012, 18:11:00 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Rany,ludzie.Ile można to wałkować?Z czujnika na chłodnicy do przekaźnika w skrzynce idzie MINUS.Wpinasz się włącznikiem w ten kabel,albo dajesz inną masę do tej nóżki przez włącznik i ma grać.Taka to filozofia?

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 13, 2012, 18:13:57 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
chce by to dzialalo samo tak jak wczesniej, bez zadnych dodatkowych wlacznikow. tylko nie mam pojecia jak to ogarnac, Nie znam sie na tym
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: wentylator na wlacznik
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 13, 2012, 18:16:18 pm »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
Ja sobie zrobiłem 2 niezależny wiatrak na krótko z aku nawet bez przekaźnika tylko na normalny przełącznik z diodą która sie świeci jak wiatrak pracuje. Zajeło mi to 10 minut z wkręceniem wiatraka i polutowaniem. I naprawde to też się sprawdza bez problemu :d