Autor Wątek: [teza] jakość prac lakierniczych zależy w 99% od jakość użytych materiałów  (Przeczytany 1540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Gadałem ze znajomym, który w swojej karierze miał też warsztat blacharsko-lakierniczy i według niego 99% sukcesu przy lakierowaniu to właściwe materiały, które produkuje tylko kilka firm  na świecie.

Dowodem na to że facet wie o czym mówi jest pospawany u niego i polakierowany ponad 7-8 lat temu Ogórek (VW T2), który zaraz po zakupie wyglądał jak totalna ruina, a lakierniczo cieszy sie ciągle dobrym zdrowiem, mimo, że cały ten czas przestał pod chmurką.

Czy ktoś z Kolegów ma  jakieś doświadczenia w tym temacie? Jakąś przesłanką potwierdzającą postawioną tezę jest dosyć powszechny 2-3 letni okres trwałości typowych napraw lakierniczych w używanych samochodach.

Odp: [teza] jakość prac lakierniczych zależy w 99% od jakość użytych materiałów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2012, 13:57:18 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
jakość materiałow ma znaczenie ale nie w tylu procentach. bo przygotowanie auta do malowania oraz malowanie zależy w dużym stopniu od checi, umiejętności i osprzętu lakiernika

Odp: [teza] jakość prac lakierniczych zależy w 99% od jakość użytych materiałów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2012, 15:39:29 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
@myszradaom: nie znam to było w kontekście jakiegoś przeciętnie wyposażenia warsztatu i przeciętnej kultury technicznej w nim panującej. I w takich warunkach maja ponoć decydować materiały, przy takim samym nakładzie chęci i umiejętności.

Mnie intryguje na ile prawdziwa jest teza o tylko 5-6 w skali świata producentach godnych uwagi materiałów lakierniczych

Odp: [teza] jakość prac lakierniczych zależy w 99% od jakość użytych materiałów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2012, 15:49:22 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Ja tak jak kolega myszaradom twierdze. Sam lakieruje i jakoś czy marka nie ma tyle tu do gadania.
Za efekt końcowy odpowiada kilka czynników. Najwazniejszym jest człowiek, jego checi i praktyka.
Nawet na drogich materiałach z super sprzetem wystarczy partacz od samego początku żeby auto kwitło juz po pierwszej zimie, natomiast na tanim sprzecie i taniej chemi gosć z sercem do pracy jest w stanie wyczarować naprewdę ładne dzieło.
Z założenia nieprzepłacam za markową chemię wiedzac ze cos niereklamowanego jest równie dobre.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: [teza] jakość prac lakierniczych zależy w 99% od jakość użytych materiałów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2012, 19:57:51 pm »

Offline Grzesiek

  • elektryk wysokich napięć
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSO Podlasie
    • Caro R4 Turbo EMU Black 500+
    • 12.09 Performance
Nie porównuj Du Pont'a czy Standoxa do ekonomika z Novola :P albo Nobilesu <rotfl>
To prawda, że materiały do duża część sukcesu lakiernika, ale nie tylko.
Duże znaczenie mają również posiadane narzędzia, ale przede wszystkim to, jak wygląda proces renowacji pojazdu (elementu).
banned napisał: spędziłem tyle a tyle dni, budując coś co działało źle, ale za to mogłem się pochwalić na forum
>>500.6KM/562.7Nm https://youtu.be/pUEHL-NOYAI
Polonez R4T 100-200km/h w 5,5s
1/4 ET: 12.384s@195.12 km/h 13,192s @189,8km/h 13,015s @177,4km/h
Polonez? Tylko w Turbo.