Autor Wątek: Cieknie płyn chłodniczy  (Przeczytany 3981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cieknie płyn chłodniczy
« dnia: Luty 21, 2012, 17:58:21 pm »

Offline Rajdowiec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złombolowiec
    • Najsłabszy z możliwych Golf TSI
Witajcie,

mam taki problem, że regularnie, kropelka po kropelce cieknie mi płyn :( Zaworek nagrzewnicy wymieniony, węże wchodzące i wychodzące z niego powymieniane, pościskane cybantami. Cieknie pi razy oko na wysokości podszybia patrząc na przód auta lekko z lewej strony. To z nagrzewnicy cieknie? We wnętrzu nie zaobserwowałem żeby coś mi się lało/ciekło. Kapie spod samochodu.

Poradźcie :)

Pozdrawiam
RALLYCROSSSSSSSS

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 18:59:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A przy samej nagrzewnicy na wyjściu dobrze węże pościskane?  ;p

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2012, 19:42:31 pm »

Offline Rajdowiec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złombolowiec
    • Najsłabszy z możliwych Golf TSI
O widzisz, ale jak mam to sprawdzić bez prucia deski? Jak się mogę dostać do trej nagrzewnicy żeby to sprawdzić?
RALLYCROSSSSSSSS

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 19:46:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nic tam nie trzeba pruć  <lol2> z nagrzewnicy wychodzą dwie rurki,zasilająca i powrotna.Przechodzą przez otwory w ścianie grodziowej pod tym plastikowym podszybiem i węże są zakładane na nie na wierzchu.Może nie widzisz,bo jest to wygłuszenie i plastik z podszybia trochę przysłania.po protu dokręć opaski.jak będzie nadal kapać,to szukaj dalej.

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 20:12:31 pm »

Offline Rajdowiec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złombolowiec
    • Najsłabszy z możliwych Golf TSI
To mam jutro co robić ;)
RALLYCROSSSSSSSS

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 21:03:46 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Jest jeszcze jedna opcja. Kiedyś wywaliło mi uszczelkę głowicy na zewnątrz. Patrząc na silnik od przodu ciekło z narożnika nad rozrusznikiem. Tyle, że płyn znikał w tempie  zbiornika na kilkadziesiąt kilometrów.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 21:37:08 pm »

Offline Rajdowiec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złombolowiec
    • Najsłabszy z możliwych Golf TSI
Ale mój ani ciut ciut nie kopci na biało ... a przy wydmuchanej uszczelce chyba powinien kopcić na biało, nie?
RALLYCROSSSSSSSS

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 22:01:05 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
To zależy czy płyn dostaje się do komór spalania. U mnie się nie dostawał i przez to nie kopcił. Całość szła na zewnątrz.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2012, 14:38:53 pm »

Offline maciekkk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • 83 tyś :)))
    • Caro 1.6 CE 97'
przy OHV ile wchodzi plyny chlodzacego?? chlodnica aluminiowa.

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2012, 14:45:27 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Mi weszło cztery z groszami po płukaniu nagrzewnicy i spuszczeniu żurku z bloku silnika. Swoją drogą odkop cudowny i pytanie zadane w bardzo odpowiednim temacie...
LOW & SLOW

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2012, 14:47:55 pm »

Offline maciekkk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • 83 tyś :)))
    • Caro 1.6 CE 97'
szukalem i nie znalazlem ;) a nowego tematu nie bd zakladal nie potrzebnie jak przy dwoch postach w starym temacie mozna sie dowiedziec :PP

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2012, 16:15:39 pm »

merkantyl

  • Gość
jestem nowy na tym forum ale widzę że to jest kopalnia wiedzy na temat polonezów :] nie wiem czy był już kiedyś poruszany ten temat, sądzę że tak ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi więc piszę tutaj, mianowicie mam problem z nagrzewnicą bo cieknie mi płyn chłodniczy do środka w samochodzie obok nóg kierowcy :/ doradzono mi zmienić nagrzewnicę i pewnie tak trzeba będzie zrobić. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was wymieniał nagrzewnicę w polonezie Caro ? jestem w tym temacie całkiem zielony i chciałbym się dowiedzieć ile orientacyjnie by kosztowała używana nagrzewnica wraz z robocizną? i jaką ewentualnie byście polecili? na allegro widziałem nowe w okolicach 150zł ale nie chce mi się za bardzo tyle kasy wydawać:/

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2012, 16:20:20 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
jestem nowy na tym forum ale widzę że to jest kopalnia wiedzy na temat polonezów :] nie wiem czy był już kiedyś poruszany ten temat, sądzę że tak ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi więc piszę tutaj, mianowicie mam problem z nagrzewnicą bo cieknie mi płyn chłodniczy do środka w samochodzie obok nóg kierowcy :/ doradzono mi zmienić nagrzewnicę i pewnie tak trzeba będzie zrobić. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was wymieniał nagrzewnicę w polonezie Caro ? jestem w tym temacie całkiem zielony i chciałbym się dowiedzieć ile orientacyjnie by kosztowała używana nagrzewnica wraz z robocizną? i jaką ewentualnie byście polecili? na allegro widziałem nowe w okolicach 150zł ale nie chce mi się za bardzo tyle kasy wydawać:/

czyli masz caro co ma już zaworek nagrzewnicy na podszybiu....
używaną nagrzewnice możesz u chłopaków kupić ( ogłaszają się na forum) , a nie na jakimś szrocie bo może być taka sama jak twoja. A co do robocizny to nie mam pojęcia, rzut cenowy jest zależny od regionu i upodobania mechaników. Ja zmieniałem ale w plusie to zwalałem całą deskę i obudowę nagrzewnicy i działałem, wyjąłem grzejnik stary i włożyłem nowy, lecz w Plusie jest trochę inaczej niż w minusie.


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2012, 16:49:10 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
W Plusie to 3-4h roboty. W minusie nie robiłem ale wszyscy twierdzą że łatwiej :)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Cieknie płyn chłodniczy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2012, 17:03:19 pm »

merkantyl

  • Gość
dzięki wielkie, nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi :) jak znajdę jakąś nagrzewnicę w przystępnej dla mnie cenie to będzie się trzeba za to wziąć  :-)