Autor Wątek: Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!  (Przeczytany 5796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« dnia: Grudzień 24, 2004, 01:25:21 am »

Waluś

  • Gość
Witam

Miałem przed Polonezem FIata Ritmo. Kole? co od niego kupowałem auto powiedział że sa  tarcze takie same jak od Poldka i że pasuja klocki od Poldka. I co najciekawsze nie miałem żadnych problemów z tymi hamulcami typu ?ci?ganie w czasie hamowania czy zapiekaj?ce się tłoczki. I lepiej hamował. Fakt faktem że Ritmo ważyło jakie? 850 kg ( tak pisało w dowodzie rej.). Być może trzeba by pomy?lec o zmianie zacisków na te z Ritmo. Jakie tam były to dokładnie nie nie wiem, czy były takie same jak w Poldku. Ale skoro pasowały i tarcze i klocki to może by pasowały do Poldka.

Co wy o tym myslicie??

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2004, 01:47:44 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
jak dobrze pamiętam to zaciski , klocki , tarcze s? takie same w pandzie jak w DF-ie czyli również w poldku do momentu aż lukasy się nie pojawiły---------ale mogę się mylić bo dobrze nie pamiętam  :!:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2004, 08:30:09 am »

adamdial#498

  • Gość
a mioże zaciski od fiata Tipo by podeszły??

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2004, 09:49:42 am »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "adamdial#498"
a mioże zaciski od fiata Tipo by podeszły??

Te podstawowe s? Lucaso-podobne, pewnie od tarcz wentylowanych trochę się różniły. Moim zdaniem zabawa z Ritmo nie ma sensu. Jeżeli już co? zmieniany w starych zwalniaczach to zróbmy to porz?dnie i wymieńmy na system Lucasa, lub Łady (tarcze 251mm, zaciski dwutłoczkowe).

Pozdrawiam

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2004, 14:28:41 pm »

Chudson

  • Gość
Panda i Marabella ma jeszcze chyba te same heble co poldek.
Ale lucasy lepiej zahamuja polda niż  wentylowane z ritmo.  Niewiem jak się maj? te z łady w porównaniu do lucasa ale powinny być tańsze na szrocie

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2004, 15:01:33 pm »

boczek#1851

  • Gość
Cytat: "adamdial#498"
a mioże zaciski od fiata Tipo by podeszły??

Hamulce Lucasa w Poldku to przecież Fiat Tipo (słabsze wersje) z przodu oraz Volvo (chyba) 440 z tyłu. Nie wiem jakie zmiany poci?gnęła za sob? adaptacja hamulca przedniego do Poloneza, ale zasadniczo to pewnie to samo.

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2004, 18:45:29 pm »

poltec#762

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Panda i Marabella ma jeszcze chyba te same heble co poldek.

Panda ile waży 700kg???
Cytuj (zaznaczone)
Ale lucasy lepiej zahamuja polda niż wentylowane z ritmo.
:lol:
Wiesz co ty zrobiłe?  :kotz: mnie tym stwierdzeniem
Czy ty widziałe? ritmo 125 TC??? :twisted:
Wogóle wiesz co to za samochód???  :eek7:

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2004, 20:00:19 pm »

Guciu1801

  • Gość
uwielbiam gadac o hamulcach :) zawsze wychodza jakies wasnie :) a tak na powaznie, ritmo 125 TC o ile sie orientuje, to jakas sportowa wersja tego malego autka z konkretnym silnikiem pod macha.. oczywiscie Twin Camem. Mysle ze heble z 125 TC sa lepsze od lucasow.. kuzwa... 70 metrow do zatrzymania na lukasach.. porazka, az sie wierzyc nie chce. a ktos wie ile potrzeba  przy starym ukladzie?

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2004, 23:44:22 pm »

Piotrek_

  • Gość
Przecież Cie odwoziłem po spocie :P

Poltec, nie gadaj, że lucas do dupy, bo je?li się porz?dnie zrobi heble i używa normalnych tarcz i klockow (czyt: tarcze państwowe, a klocki min lucas), to nawet fiatowskie(prehistoria) potrafi? dobrze wyhamować furę.

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2004, 00:05:08 am »

Guciu1801

  • Gość
no tak :) w sumie nie mam zastrzezen do starych hampli w tym momencie :)

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2004, 01:28:12 am »

boczek#1851

  • Gość
ja mam 2 poldki jeden ma stare hamulce drugi lukasa i te lukasa to niebo a ziemia o wiele lepsze wiec nie pleccie glupot ze lukas jest do bani bo sa rewelacyjne tak tylko mówia ci co nie maja lukasów!!!!

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2004, 01:36:40 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja mam lucasy i nie narzekam , a jak miałem w DF-ie te stare hankle to wsumie też nie narzekałem , a jak jeżdziłem natomiast poldem ze starymi hanklami to wiecznie zapiekały się (dobrze ze to nie moje auto było)
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2004, 02:01:40 am »

Piotrek_

  • Gość
nie mialbym zastrzezen do lucasow(sam zaniedlugo montuje zaciski od traczyska+tarcze 260mm), gdyby nie... pedały! :P swojego czasu pojzdzilem sobie troche carowka z lucaskami i o ile hamowalo toto calkiem niezle, to noga lezaca na hamulcu bywala przytraskiwana przez sprzeglo :/

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2004, 02:07:40 am »

Crashtest#1600

  • Gość
nawiercane tarcze Brembo do Poldka kosztuja 238 zl. szt. + klocki , stac was na to?

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 25, 2004, 02:14:21 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Piotrek#389"
nie mialbym zastrzezen do lucasow(sam zaniedlugo montuje zaciski od traczyska+tarcze 260mm), gdyby nie... pedały! :P swojego czasu pojzdzilem sobie troche carowka z lucaskami i o ile hamowalo toto calkiem niezle, to noga lezaca na hamulcu bywala przytraskiwana przez sprzeglo :/


ja mam lukasy z tymże mam stare serwo i pompę oraz pedały(jeszcze ze starego układu hamulcowego) i hamuj? w miarę dobrze , nielicz?c pedału lec?cego prawie do dechy (zreszt? wiesz Piter bo sam to kiedy? zauważyłe? u mnie na spontanie)
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 25, 2004, 09:56:52 am »

Piotrek_

  • Gość
Crash, ja ostatnio kupowałem tarcze za 56zł/o?. klocki lucas na przod - 35zł, tył około 30 - nie lucasy, ale inne(taryfiarze mi polecili). Do tego porz?dne czyszczenie zacisków, polerka tłoczków, nowe gumy i płyn i musi dzialac. Warto przy okazji solidnie wyczyscic szczotka druciana zaciski, jarzma i prowadniki. smarem grafitowym albo lepiej miedzianym przesmarowac: styk zacisku z prowadnikiem, styk prowadnika z jarzmem, styk jarzma z podstaw? klocka ham., styk tloczek-zacisk. oczywi?cie w ilosciach niezbednego minimum, zeby na tarcze i klocki smar nie kapal! Dziala u mnie bez zarzutu.

Sterciu widzialem i taka konfiguracja mi najbardziej odpowiada ;)

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 25, 2004, 11:47:15 am »

Guciu1801

  • Gość
no to prawda.. pedaly w lukasie wymagaja przyzwyczajenia. Jak jechalem wojowym roverkiem, to mialem problem, zeby sie nie pomylic ;)

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2004, 14:39:52 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Jeł?i my?lisz że nawiercenie tarcz poprawi ci hamulce to sie mylisz. Kumpel ostatni z tego robił magisterkę i mówi że nie warto. najprostszym sposobem jest zwiększenie tarczy - wtedu efekt jest nawe na najtańszych klockach.

[ Dodano: 2004-12-25, 14:41 ]
BTw jakie tarcze ma ritmo? 227?
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 25, 2004, 19:40:30 pm »

elltry#683(niezalogowany)

  • Gość
Cytat: "Guciu#1801"
no to prawda.. pedaly w lukasie wymagaja przyzwyczajenia. Jak jechalem wojowym roverkiem, to mialem problem, zeby sie nie pomylic ;)


Czym roznia sie pedaly lukasowskie od starego typu??

Zaciski hamulcowe z Fiata Ritmo!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 25, 2004, 20:44:40 pm »

Piotrek_

  • Gość
maj? inne dzwignie - ktoras jest tak powyginana, ze w trakcie hamowania latwo mozna sobie przytrasnac palce u stop ;)