Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 48124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #1080 dnia: Grudzień 31, 2023, 14:32:59 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nie dziś lecz wczoraj, produkt Fuji Heavy Industries czyli Subaru przeszło przegląd techniczny  <spoko>
Co prawda dalej to auto jest nieskończone na cito. Diagnosta marudził, że boczki drzwi z przodu pozdejmowane, a jeżdżę bez nich bo coś się stało z kablami od głośników i nie działają, temat do przejrzenia jak znów będę miał wolne. Ale symbolicznie dziś na noc pojadę do roboty już swoim samochodem, jednak udało się do końca roku  <lol2> Na wtorek jadę na geometrię, zostało ogarnąć detale.

Co do bilansu tego roku, zrobiłem w nim 11.000km Polonezem, co jest przebiegiem rekordowym jeśli chodzi o roczny przebieg dla tego samochodu odkąd go kupiłem w 2012 roku.

Plany na przyszły rok: ogarnąć w Subaru to czego się nie udało w tym roku, Swap w Polonezie na 1.6 16V, i... chętnie bym wrócił do motocykla jeśli pozwoliłyby na to finanse i trafił bym coś co złapie mnie za serduszko ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #1081 dnia: Styczeń 01, 2024, 17:36:44 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
Gratulacje dla Ciebie i Subaru
Ps
Cito to przysłówek wywodzący się z łaciny (łac. cito – szybko). Używamy go w znaczeniu prędko, jak najszybciej, bez zbędnej zwłoki, tak szybko jak to tylko możliwe.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #1082 dnia: Styczeń 01, 2024, 19:09:06 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Gratulacje dla Ciebie i Subaru
Ps
Cito to przysłówek wywodzący się z łaciny (łac. cito – szybko). Używamy go w znaczeniu prędko, jak najszybciej, bez zbędnej zwłoki, tak szybko jak to tylko możliwe.

Dziękuje :)

Dobrze wiedzieć, forum bawi i uczy ;) całe życie używałem tego zwrotu z przeświadczeniem, że oznacza on coś innego, coś w stylu zrobienia czegoś pilnie a jednocześnie końca na 100%

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #1083 dnia: Styczeń 01, 2024, 20:10:12 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Cito to słowo zapożyczone z medycyny.  "Zrobić te badania na cito" czyli bez kolejki, na już. W języku potocznym,  biurowym, często uzywa się skrótu ASAP czy as soon as possible czyli tak szybko jak to możliwe.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #1084 dnia: Styczeń 02, 2024, 01:37:54 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
Dobrze wiedzieć, forum bawi i uczy  całe życie używałem tego zwrotu z przeświadczeniem, że oznacza on coś innego, coś w stylu zrobienia czegoś pilnie a jednocześnie końca na 100%
Bardzo lubię związki frazeologiczne, a przy okazji etymologię. Czasami powstawanie i ewolucja słów zaskakuje.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #1085 dnia: Styczeń 02, 2024, 08:35:27 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Osobiscie z LEDow polecam tylko w swiatla cofania o ten model, jest bardzo jasno. W inne swiatla bym tego nie wrzucal bo jest za mocne:
https://allegro.pl/oferta/1-szt-p21w-ba15s-canbus-drl-wsteczne-led-13624633102

Wielkie podziękowania Sławku za podlinkowanie - przetestowałem te ledy w Octavii - kurcze, dzień do nocy. Rewelacja. Wreszcie przy cofaniu dobrze widać :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #1086 dnia: Styczeń 02, 2024, 21:29:03 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
"Zrobić te badania na cito"
  >zły przykład rehabilitacja na cito po udarze to może być np 18miesiecy...