Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1574111 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8160 dnia: Maj 10, 2018, 10:23:36 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja pier... skąd oni biorą te metody z pianką budowlaną, jakby to miało cokolwiek dawać  <rotfl2> To już bardziej fachowe jest włókno szklane, przynajmniej nie chłonie wilgoci jak gąbka. Remont profesjonalny niczym akwarium z tego filmiku na YT w stylu "typowy mirek - kup tanio, sprzedaj drogo, zepsuj".
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8161 dnia: Maj 10, 2018, 16:44:37 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Cokolwiek jak najbardziej daje, bo ubytek wypełnia szczelnie, nawet pomimo nieprecyzyjnego dawkowania; nadmiar usuwasz w kilka sekund zwykłym nożem, a później zamazujesz byle czym, bo wszystko się trzyma porów pianki. Naprawianie blacharki pianką wcale nie świadczy o niewiedzy na temat istnienia czegoś takiego jak włókno szklane. Czasami chodzi po prostu o to, żeby zarobić, zbytnio się nie narobiwszy. Swoją drogą, nie wiem, czego chcesz od włókna szklanego, ale z drugiej strony zastanawiam się, na ile dałoby zastąpić je tkaniną poliestrową, jakiej odpadów mam u siebie na pęczki. Z żywicą raczej ładnie by się połączyła, bo skład chemiczny niby ten sam. ;-)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8162 dnia: Maj 10, 2018, 18:06:46 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Wcześniej miał ładną (po zdjęciach) przejściówkę na tip-topach ale poszła już dalej, mam nadzieje tylko że nie była w takim stanie jak to... Zapewne chodziło o to, żeby auto jako tako wyglądało. Wiecie, poszpanować na mieście... Bo z tego co wiem to auto było mocno skorodowane, a i możliwe że miało już kilka przygód bo klapa bagażnika jest średnio spasowana a zderzak i pas z tyłu pogięty i pognity od dołu, czego nie widać na zdjęciach. Jeszcze jakby to robił dla siebie to w jakimś sensie rozumiem, ale jeżeli już sprzedaje to fajnie by było jakby powiedział co jest do roboty a nie ukrywał, bo prędzej czy później to wyjdzie i może mieć problemy. A tak z innej beczki to jeszcze miesiąc temu wrzucił zdj jak jest zdemontowany most z dumnym podpisem "nie sprzedam, będę robił" <lol>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8163 dnia: Maj 10, 2018, 19:23:12 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak to mniej więcej widzę: https://www.youtube.com/watch?v=hVYB994BM7E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8164 dnia: Maj 10, 2018, 20:57:56 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Tragedia, dlatego między innymi cieszę się, że te auta poszły w górę i swoje się cenią bo takie przypadki to już przypadki a nie reguła jak 10-15 lat temu.

Nawiasem mówiąc, obserwuję od pewnego czasu zjawisko ,,gruzizmu". Coraz więcej zaczynam poznawać ludzi, którzy zamiast mieć 1-2 samochody w naprawdę fajnym, dobrym stanie, wolą mieć 8-10 w stanie kompletnej ruiny , ledwo na chodzie, byleby tylko ,,pobujać się trochę". Kolejny ( po wzroście cen aut produkcji wschodniej ) znak czasów.  <mysli>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8165 dnia: Maj 12, 2018, 12:33:22 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://olx.pl/oferta/polonez-atu-plus-CID5-IDuakir.html
Byłem, widziałem. W środku kurnik, od zewnątrz trochę lepiej, ale szału też nie ma. Blacha całkiem zdrowa, widać, że był zakonserwowany i w miarę dbany. Pod maską boszomul, ale pracuje całkiem ładnie. Nie widać było jakiś mocnych ingerencji C&G Sp.z o.o. Oc do września, przeglądu brak, opony trochę lysawe. Generalnie dobry wybór na dawce części, gdybym nie załadował się w  uruchomienie klimy i nie zaczął zabawy z 1.8 to bym go wziął, właśnie w tym celu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8166 dnia: Maj 12, 2018, 14:08:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Kurnik najłatwiej ogarnąć, cena atrakcyjna więc bym nie narzekał nawet na zdechłe szczury.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8167 dnia: Maj 12, 2018, 16:14:24 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
To, że blacha nie rozsypywała się w oczach, to nie znaczy, że nic nie było do roboty :p Sierpy były przegnite, zapewne końcówki progów też do roboty, czy toś więcej ciężko powiedzieć, bo właściwie to oglądałem go przejazdem, patrząc tylko na to co było najważniejsze.
Swoją drogą to tymi zdechłymi szczurami przypomniałeś mi jednego całkiem fajnego Trucka, który blacharsko był na prawdę spoko. Największym jego problemem były właśnie szczury... a dokładnie ich łajno. Powaga auto było zasrane od góry do dołu. Szkoda, że wtedy byłem bez grosza, bo był w na prawdę godnym stanie i poza wykupem ze złomu niewiele trzeba było dołożyć, żeby zarejestrować go na zabytek/unikat.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8168 dnia: Maj 12, 2018, 16:21:15 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Największym jego problemem były właśnie szczury... a dokładnie ich łajno.
Z mojego wyjąłem kilogramy orzeszków, ale wiewiórki jeszcze nie znalazłem :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8169 dnia: Maj 13, 2018, 00:07:01 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przeklejam z ryjbooka:

Cytuj (zaznaczone)
Polonez Caro 1.6 GLE LPG HAK
Radom
800 zł

Witam. Sprzedam jak w tytule Poloneza Caro. Rok 1993. Auto sprawne. Duzo czesci wymiemionych. Kola zimowe na aucie, letnie gratis. OC do połowy sierpnia. Przegląd do 20 maja. Progi zdrowe. Podłoga pod nogami kierowcy naprawiona. Reperaturki przednich błotnikow wstawione. Korozja dołów drzwi. Dziadkowe zaprawki w paru miejscach. Telefon 536829893. Ogłoszenie aktualne kilka dni. Cena nie podlega negocjacji. Trochę nowych części w gratisie.





Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8170 dnia: Maj 13, 2018, 06:19:57 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Gdzie montuje się tego typu filtr? Przed wężem, przed pistoletem?

http://allegro.pl/filtr-powietrza-odwadniacz-odolejacz-1-4-magnum-i7225669693.html
 

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8171 dnia: Maj 13, 2018, 08:28:30 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Najlepiej na wyjściu kompresora.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8172 dnia: Maj 13, 2018, 08:47:32 am »

Offline tiptok

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+
Tak jak radzą wyżej, na wyjściu kompresora, jednak dobrą praktyką jest też by odwadniacz nie był zaraz za kompresorem. Warto połączyć go przewodem o długości około 3 metrów przymocowanego do ściany na kształt odwróconej litery U. Wtedy można uzyskać lepszą wydajność takiego filtra. Pod pistolet można stosować dodatkowy odwadniacz, rozmiarów kieliszka wódki ale w połączeniu z reduktorem pod pistolet robi nam się już ograniczona możliwość manewrowania pistoletem np. podczas malowania progów.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2018, 08:49:54 am wysłana przez tiptok »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8173 dnia: Maj 13, 2018, 10:10:37 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
ok, dzięki. Przy malowaniu z kompresora ten pierwszy filtr raczej obowiązkowy? W takim razie czy jest sens stosować taki:

http://allegro.pl/filtr-odwadniacz-do-narzedzi-1-4-ze-spustem-i6687975291.html

przed samym pistoletem? Stosować oba, czy tylko jeden? Chodzi o malowanie elementów z 50l euroteca

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8174 dnia: Maj 13, 2018, 11:00:33 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie kupuj filtrów no name. Z tego co wiem to polecane sa filtry Rectusa.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8175 dnia: Maj 13, 2018, 11:43:45 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Przeklejam z ryjbooka:

Cytuj (zaznaczone)
Polonez Caro 1.6 GLE LPG HAK
Radom
800 zł

Witam. Sprzedam jak w tytule Poloneza Caro. Rok 1993. Auto sprawne. Duzo czesci wymiemionych. Kola zimowe na aucie, letnie gratis. OC do połowy sierpnia. Przegląd do 20 maja. Progi zdrowe. Podłoga pod nogami kierowcy naprawiona. Reperaturki przednich błotnikow wstawione. Korozja dołów drzwi. Dziadkowe zaprawki w paru miejscach. Telefon 536829893. Ogłoszenie aktualne kilka dni. Cena nie podlega negocjacji. Trochę nowych części w gratisie.






Fajne caro '94. Nie mogę sobie przpomnieć, kiedy w ogóle poldka w takim kolorze ostatni raz na żywo widziałem; w moim mieście pamiętam tylko jednego takiego, jeszcze w ubiegłym tysiącleciu. Ciekawe, jakie będą jego dalsze losy - złom, czy OC i dalej jazda.

Przy malowaniu z kompresora ten pierwszy filtr raczej obowiązkowy?
Mam trochę pneumatyki u siebie i nigdy żadnej wody nie znalazłem w tych odstojnikach, choć przy malowaniu bezpośrednio ze sprężarki może być inaczej. Z doświadczenia powiem, iż warto na "trasie" sprężarka - pistolet umieścić jakikolwiek zbiornik z zaworkiem umożliwiającym spuszczanie kondensatu, chociaż mnie zdarzyło się malować pistoletem podłączonym bezpośrednio do wypożyczonej sprężarki 50 l, i nie pluło wodą. Pewnie chodzi o małe powierzchnie, więc osuszacz bym sobie darował, a jeżeli już, to najlepiej wstawić go tuż przed samym pistoletem, no ale to nie jest stacjonarne narzędzie, więc wiadomo...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8176 dnia: Maj 13, 2018, 12:23:35 pm »

Offline tiptok

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+
, dzięki. Przy malowaniu z kompresora ten pierwszy filtr raczej obowiązkowy? W takim razie czy jest sens stosować taki:

http://allegro.pl/filtr-odwadniacz-do-narzedzi-1-4-ze-spustem-i6687975291.html

przed samym pistoletem? Stosować oba, czy tylko jeden? Chodzi o malowanie elementów z 50l euroteca

Nie wiem jaki masz pistolet ale generalnie przy takiej sprężarce będzie pracowała długo co wiąże się z dużą ilością wody która nie zdąży się skroplić w zbiorniku (zakładam, ze nie masz żadnej instalacji sprężonego powietrza). Dlatego na Twoim miejscu pierwszy filtr zamontowałbym obowiązkowo we wspomniany wcześniej sposób a ten pod pistolet to kwestia Twojego wyboru ale wolałbym go zamontować, koszt wyjdzie napewno mniejszy niż późniejsze ewentualne poprawki wad lakierniczych.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8177 dnia: Maj 13, 2018, 15:23:26 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Grocki za tysiąc auto gratis :) https://sprzedajemy.pl/kultowy-polonez-caro-gli-lpg-wloskie-sopot-2-6bea9f-nr55652584


Hehe, auto znane mi z Sopotu. Jeden z ostatnich "daily" Polodków w moim mieście. Niestety stan taki sobie.

Ten Polonez już jest w Łodzi  :d Koledzy przyholowali go z Sopotu do Łodzi na lince, innym Caro 1.6 GLi  :d  Stan całego auta kiepski, ale za to udało się zejść jeszcze z ceny.

Jako ciekawostkę podam, ponoć właściciel kupił sobie zamiast niego... Plusa Gsi w gazie :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8178 dnia: Maj 13, 2018, 21:03:20 pm »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8179 dnia: Maj 13, 2018, 21:24:02 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Nie wiem jaki masz pistolet ale generalnie przy takiej sprężarce będzie pracowała długo co wiąże się z dużą ilością wody która nie zdąży się skroplić w zbiorniku (zakładam, ze nie masz żadnej instalacji sprężonego powietrza). Dlatego na Twoim miejscu pierwszy filtr zamontowałbym obowiązkowo we wspomniany wcześniej sposób a ten pod pistolet to kwestia Twojego wyboru ale wolałbym go zamontować, koszt wyjdzie napewno mniejszy niż późniejsze ewentualne poprawki wad lakierniczych.

 <ok> i tak zrobię