Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1559786 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8580 dnia: Październik 06, 2018, 20:07:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2018, 20:28:57 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8581 dnia: Październik 07, 2018, 07:04:41 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pasagon na sprzedaż. Ile tego właściwie wyprodukowano?
https://www.otomoto.pl/oferta/lublin-pasagon-furgon-3-5t-ID6Bl2ri.html
W mojej okolicy jeżdżą u Bodzia, ale wszystkie z przodem ostatniego wypustu lublina, więc przynajmniej w miarę wyglądają. Gdzieś mi mignęła naklejka PASAGON na masce, ale większość jej nie ma. Różnią się od lublinów natomiast podwoziem. Ile wyprodukowano - nie mam pojęcia, ale raczej ilość ta nie jest powodem do dumy; one od początku sprzedawały się jak zepsute pralki... Gdyby Bodzio nie łyknął sporej puli tych pojazdów, podejrzewam, że nawet połowy tego by nie sprzedali. Gwoździem do trumny był ten przód, bo mechanicznie samochód jest nie do zarżnięcia pod każdym względem. Oczywiście, ten z silnikiem andoria, bo pasagon miał już chyba tylko z iveco albo jakiś inny "nowoczesny".

https://www.olx.pl/oferta/nowe-elektryczne-szyby-polonez-CID5-IDvKkjv.html#b326b482e3 Nic tylko kupować i kręcić filmy na youtuba <lol2>
Najlepiej kupić i zamontować do jakiegoś zgniłego złoma stojącego w krzakach - żeby nie było, że niedoinwestowany.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8582 dnia: Październik 07, 2018, 11:49:45 am »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Fotki tych ele szyb pochodzą z jednego ze sklepów z częściami, który ostatni taki komplecik sprzedał około 4 lat temu. Tak więc delikatnie powątpiewam, czy osoba z olxa w ogóle posiada taki zestaw, a jeśli posiada to nie rozumiem, czemu umieszcza jakieś stuletnie zdjęcia ze sklepu zamiast zrobić ładne fotki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8583 dnia: Październik 07, 2018, 18:58:55 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Pasagon na sprzedaż. Ile tego właściwie wyprodukowano?
https://www.otomoto.pl/oferta/lublin-pasagon-furgon-3-5t-ID6Bl2ri.html

w okolicach miejsca, w którym są wystawiane [dawne FSC] do niedawna pracowałem i jeździły cztery sztuki: bordowy, żółty, niebieski i biały
Złombol '23, team Carozela

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8584 dnia: Październik 07, 2018, 22:07:43 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Bodzio kupił nie pamiętam ale albo 100 albo 120 sztuk, do tego kilka sztuk dla prywatnych małych odbiorców + te z fabryki. Nie znam danych ale sądząc po wynikach sprzedaży obstawiałbym, że więcej jak 150 to raczej nie zrobili a może i nawet 150 nie wyprodukowali...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8585 dnia: Październik 13, 2018, 21:08:20 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
https://www.olx.pl/oferta/fso-polonez-caro-1-5-CID5-IDx2SsG.html#7a200dea1f

Ulep ze 115C pod maską. Wygląda na składaka po przegniciu/rozbiciu 125p. Jak cena się skurczy to będzie ciekawa propozycja.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8586 dnia: Październik 15, 2018, 20:02:21 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Ulep ze 115C pod maską. Wygląda na składaka po przegniciu/rozbiciu 125p. Jak cena się skurczy to będzie ciekawa propozycja.

tył z jednej strony wygląda jak wąski z drugiej zaś jak szeroki

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8587 dnia: Październik 15, 2018, 22:39:50 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8588 dnia: Październik 21, 2018, 15:45:12 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8589 dnia: Październik 29, 2018, 10:44:06 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8590 dnia: Październik 29, 2018, 13:01:25 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zastanawiam się, po jaką cholerę ktoś takiego poldka przeznaczył do rozbiórki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8591 dnia: Październik 29, 2018, 20:07:58 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Bo kupił Gulfa, a Poldka nikt nie chciał...

W tej chwili trwa era masowego wymierania Plusów. Jakby ktoś kiedyś chciał mieć, to trzeba teraz kupować za grosze, zanim trafią na złom i ceny pójdą w górę dziesięciokrotnie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8592 dnia: Październik 29, 2018, 20:33:22 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zastanawiam się,
Nasz forumowy kolega, który go sprzedaje raczej rzadko tu zagląda, ale jak zaglądnie to może Ci to wyjaśni :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8593 dnia: Październik 29, 2018, 21:33:25 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
15 lat temu kupowałem auta których nikt nie chciał a dzisiaj okazało się że pewnych aut już nie ma na rynku, o cenach nie mówiąc. 10 lat temu koledzy z Forum 125p opluwali ogłoszenia gdzie były MR'y w bdb stanie wystawione za więcej niż 3 tysiące złotych. Dzisiaj często ci sami koledzy zastanawiają się nad padaczkami za 10-15 tysięcy do kpl. remontu. Teraz mają okazję wrzucić kolejne 20 tys. w remont i...jeździć MR'em po remoncie:). Więc nie mówcie hop tylko kupujcie złom za wczasu, póki jest dostępny i jeszcze tani. Abo stan idealny jeżeli macie takie możliwości gdyż w przyszłości jak by nie liczyć zawsze wyjdzie sporo drożej i pewnie gorzej <lol2>
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2018, 21:36:48 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8594 dnia: Październik 29, 2018, 21:47:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak, u nas jest taka metoda, że coś jest "poszukiwane" jak już tego niema, albo zostało bardzo mało.A tak, to "panie, toć to kupa złomu, komu to potrzebne"? Nic tak nie działa na naszą wyobraźnię, jak wizja dobrego zarobku na czymkolwiek, więc póki coś nie jest drogie (czytaj: w cenie złomu) to jest olewane, ale jak nagle się okaże, że można na tym coś "przyjanuszować" to znajdują się chętni na takie złomy.Skąd nagle polonezy się w komisach znalazły? Oczywiście, nigdy to nie będzie taka wartość (tak myślę) jak klasyki zagraniczne, ale póki są ludzie, którzy chcą wyłożyć konkretny pieniądz za taki towar, to będą i tacy, którzy taki towar dostarczą.Prędzej czy później, nastanie taki dzień, że polonezów zostanie w tym kraju kilkaset, albo kilkadziesiąt, taka kolej rzeczy.Zostaną autami do podziwiania, a nie do jeżdżenia, nawet z powodu braku jakichkolwiek części zamiennych.Producent nie istnieje, a nawet, gdyby istniał, to pewnie mieli by wywalone na części do polka.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8595 dnia: Październik 29, 2018, 21:59:54 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W sobotę jechałem z wioski i nadwozie 125p akurat, jako jedno z kilku, w całości wystawało ponad ogrodzenie stacji demontażu, w pobliżu której się przejeżdża, a dzisiaj zajeżdżałem z chłopakami po węgiel, gdzie obok jest skup złomu i na ogromnej górze zdeformowanych nadwozi oraz złomostwa wszelakiego, też jeden poczciwy fiacior się znalazł. Fanami polskiej myśli technicznej nie są, ale świadomość w narodzie jest, bo też się zdziwili, że coś takiego wylądowało na złomie.
No, ciekawe ile właściciel dostał od złomiarza za takiego fiata, jak mniemam, w miarę jeszcze kompletnego, a może i na chodzie...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8596 dnia: Październik 29, 2018, 22:05:53 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Tak, u nas jest taka metoda, że coś jest "poszukiwane" jak już tego niema, albo zostało bardzo mało.A tak, to "panie, toć to kupa złomu, komu to potrzebne"? (...) więc póki coś nie jest drogie (czytaj: w cenie złomu) to jest olewane,

Człeniu, tak działa świat. Nie wiem co Cię w tym dziwi.  Uwielbiam te Twoje spsusty ekonomiczno-społeczne z których nic nie wynika. Zawsze jakiś lament, zawsze januszowanie i zawsze jest to bez sensu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8597 dnia: Październik 29, 2018, 22:10:50 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Coś musi być na rzeczy z tymi komisami. Na trasie Siedlce-Wwa jest duży komis i zaraz przy wejściu i budce sprzedawcy stoi białe caro. Muszę się kiedyś pofatygować i je oblookać.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8598 dnia: Październik 29, 2018, 22:47:11 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dzisiaj często ci sami koledzy zastanawiają się nad padaczkami za 10-15 tysięcy do kpl. remontu
Mam wrażenie, że takiemu stanowi rzeczy są winni właśnie ci koledzy. Tzn. na forum wyśmiewali, ale jednocześnie woleli dopłacić za ładny egzemplarz, ktoś przyuważył, że ogłoszenia samochodów w wyższej cenie szybciej znikają i zaczęła się lawina cenowa... Podobnie jak Pan "MotoBieda" uważam, że trzeba być dobrze kopniętym w dekiel żeby płacić za kanta w bdb/db stanie więcej niż 5 koła - chodzi mi oczywiście o "późniejsze" egzemplarze. Póki co trwa moda na klasyka i każdy strucel jest "ratowany", ale minie jeszcze jakiś czas i ponownie te samochody zaczną być "niechciane", a co za tym idzie schodzić z ceny.

A tak wgl to ciekawe szesnastki:
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-caro-polonez-caro-pakiet-orciari-ID6Brqz3.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-atu-polonez-atu-1-4-rover-pierwszy-wlasciciel-ID6ADffm.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2018, 23:41:40 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8599 dnia: Październik 29, 2018, 23:01:20 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Coś musi być na rzeczy z tymi komisami. Na trasie Siedlce-Wwa jest duży komis i zaraz przy wejściu i budce sprzedawcy stoi białe caro. Muszę się kiedyś pofatygować i je oblookać.

Oglądałem je. Mi powiedzieli cenę 5 kilo złotych. Auto ewidentnie podziadkowe, dużo czarnych mazideł wszędzie, trochę jakichś braków w konfekcji i typowych grzybo udoskonaleń. Miał trochę rdzy gdzieś na progach, ale generalnie bardzo zdrowy. Jeśli komuś zależy na białym wąskim caro w dobrym stanie i z niedużym przebiegiem to nawet te 5 tysięcy było do przełknięcia, chociaż myślę, że spokojnie do zbicia - to było ich pierwsze hasło jak wszedłem z ulicy.