Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 68232 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 04, 2016, 11:57:51 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Miesiąc temu dostałem za szkodę na polonezie ponad 4000zł i nie była to szkoda całkowita...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 04, 2016, 12:52:18 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
mp79, dobrze zakładasz, tu nie chodzi o wzbogacanie się. Koszt naprawy mojego poprzedniego Poloneza został wyceniony na, jak dobrze pamiętam, 2,5 tys. zł, jako, że według bazy ubezpieczyciela przekraczało to wartość auta, została orzeczona szkoda całkowita na kwotę 700 zł (1000 zł wartości minus 300 zł wrak) i byłem w czarnej d... Chodzi mi bardziej o możliwość zakwestionowania wartości rynkowej auta sugerowanej przez ubezpieczyciela, tak aby faktycznie być w stanie pokryć koszty naprawy lub chociaż odzyskać jakieś rozsądne pieniądze gdy naprawa jest nieopłacalna.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 04, 2016, 13:01:11 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przecież ta możliwość istnieje już teraz, tylko musi Ci się chcieć iść do sądu z ubezpieczalnią, ale to może trwać, długo, bardzo długo. A jeśli nie chce Ci się biegać po sądach, to zadowalasz się jałmużną i jak słusznie stwierdziłeś jesteś w czarnej d...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 04, 2016, 14:02:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jeżeli tego nie łykną, szkoda zdrowia - lepiej zaprowadzić wózek do majstra i mieć święty spokój.
zaklady,ktore maja mozliwosci wysadzenia kasy za naprawe zazwyczaj nie chca brac takich aut jak Polonez, bo nie duzej kasy na tym nie maja,a potencjalne klopoty z wyplata sa duze,

zawsze jednak przysluguje mozliwosc dokonania naprawy, nawet gdy ta przewyzsza szkode calkowita,

ale tu ciagle sa smieszne sumy w stylu 2.5kpln czy 4kpln, gdzie miganie sie ubezpieczalni to zwykle chamstwo w panstwie,
a zdrugiej strony koszty generowane sa zupelnie nieotrzebnie,
obczajcie taki przypadek,ze zaparkowana pod blokiem jakax Xsara czy podobny badziew za 3kpln zostaje uszkodzona - w nocy,
sprawca zglasza sie rano,a wlasciciel Xsary zamiast sie cieszyc,ze koles w ogole sie zjawil !! to wyskakuje do niego z morda, ze mu kase ma dac ,300 czy 500pln,bo on do pracy nie moze dojechac ,
a wiem,ze pracuje w korpo i ma GÓRA 2.5k na reke,
ten frajer sie na to godzi i daje mu kase !!
samochod idzie do warsztatu normalnie na OC ,a ten cham dostaje auto zastepcze na 3 tygodnie w postaci nowki sztuki dopiero co odebranego z salonu MINI ,ktorego koszt wynajmu to co najmniej 1.5k za 3 tygodnie,
cham chodzi i sie cieszy,ze mu jakis frajer samochod rozwali ,a koszty likwidac szkody na Xsarze za 3k rosnal 2x lub 3x,
a mi pozniej rosnie stawka OC w tempie geometrycznym, bo jakis cham jezdzi sobie nowym autem za ponad 100k i cieszy miche,

uwazam, ze zastpstwo za auto prywatne jest nie sluszne - skoro nie da sie wycenic wartosci uzytku prywatnego, to i placenie za wypozyczalnie nie powinno miec miejsca
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 04, 2016, 14:16:00 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
A to już nie chamstwo tylko głupota i skur.... w czystej postaci zważywszy że w samochodzie podłoga zawineła sie na butli lpg a fotel kierowcy złamany i wyrwany z podłogi oczywiście PZU za wszystko zapłaciło tyle że szkody na mieniu załatwia dział z katowic a osobowe debile z łodzi.W poloneza uderzył samochód cięższy o 1400kg na pusto a pusty nie był.Zakres uszkodzeń określili na podstawie oświadczenia sprawcy gdzie napisał że u niego była uszkodzona ramka rejestracji(co oczywiście jest kompletną bzdurą zresztą były zrobione na miejscu zdjęcia na których widać że ramka to w rzeczywistości roztrzaskany zderzak) a u mnie zderzak wyskoczył z zaczepów.Oględzin jego samochodu nie zrobili co potwierdzili na piśmie...
Cytuj (zaznaczone)
Na podstawie danych dotyczących charakteru kolizji i zakresu uszkodzeń pojazdu POLONEZ z lekarskiego punktu widzenia brak jest wystarczających podstaw do stwierdzenia, iż u poszkodowanej w trakcie krytycznego zdarzenia komunikacyjnego doszło do powstania obrażeń kręgosłupa szyjnego. Lokalizacja i zakres uszkodzeń pojazdu, wskazują na to, że w trakcie kolizji nie mogło dojść do gwałtownego oddziaływania znacznych sił bezwładności na ciało znajdującej się w tym pojeździe poszkodowanej, które ewentualnie mogłyby spowodować wystąpienie u ww. jakichkolwiek obrażeń ciała w mechanizmie pośrednim lub bezpośrednim. Mogące być wynikiem kolizji przemieszczenie poszczególnych części ciała ww. nie mogło wykraczać poza zakres fizjologicznej reakcji kompensacyjno- adaptacyjnej jej ustroju. Na podstawie analizy dokumentacji brak podstaw do orzeczenia uszczerbku na zdrowiu w związku z kolizją drogową. Zwolnienie lekarskiem medycznie nie zasadne,koszty leczenia niezasadne z powodu braku zmian pourazowych, nie wymagała specjalnych środków transportu. Nie wymagała opieki i rehabilitacji.
Lekarz Orzecznik Marcin Staszek
Specjalizacja: chirurgia ogólna, ortopedia
Nr prawa wykonywania zawodu: 1069240
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2016, 14:21:27 pm wysłana przez Grizli »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 05, 2016, 16:30:54 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Końcem miesiąca kończy mi się ubezpieczenie na Atu Plusa. Byłem dziś w biurze zajmującym się ubezpieczeniami i policzyli mi ponad 2000 zł za samo OC. Złodziejstwo w biały dzień...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 05, 2016, 17:34:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Zapytaj w TUWie, miesiąc temu płaciłem koło 400zł.

Ktoś wie w ogóle ile jest rocznie zdarzeń zgłaszanych do OC? Bo jak założyć 20 mln samochodów płacących po 400zł i 30 000 zdarzeń kosztujących 50 tys. każde, to powinni być 6,5 mld zł do przodu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 05, 2016, 17:39:54 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Toteż właśnie toczy się postępowanie w sprawie zmowy cenowej...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 05, 2016, 20:39:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Toteż właśnie toczy się postępowanie w sprawie zmowy cenowej...

Prezydentowi wierzę jak Goeringowi w sprawie Żydów.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:02:56 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ktoś wie w ogóle ile jest rocznie zdarzeń zgłaszanych do OC? Bo jak założyć 20 mln samochodów płacących po 400zł i 30 000 zdarzeń kosztujących 50 tys. każde, to powinni być 6,5 mld zł do przodu.

Dane z 2014 roku

Liczba wypłat:
z tyt. nieosobowe - 1021000szt
z tyt. osobowe - 182000szt

Wartość wypłaconych odszkodowań 4,2mld zł

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:17:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
A ile wynosiła średnia stawka?
20 mln samochodów, przy OC 400zł to by dawało 8 mld zł przychodu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:18:51 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeśli się gdzieś nie walnąłem w zerach to średnio wypada 210 zł/polisę samochodu... i wtedy byliby na 0, jeśli chcieliby na tym zarobić (w granicach zdrowego rozsądku) to średnia cena polisy mogłaby wynosić 240 zł, więc w moim przypadku haracz póki co wynosiłby 960 zł za wszystkie pojazdy... Dość tanio mając na uwadze to co już pisałem, tzn. że tylko na atu wykalkulowali mi najtańsze ubezpieczenie na kwotę 1050 zł w jakimś tam TU.
Przy obecnych cenach, o których się słyszy, wychodzi na to, że "skromny" procent towarzystw wypada w od 200 do nawet 2000%!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 21:37:03 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:32:07 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie mam nic przeciwko wysokim OC, ale dla tych którzy są sprawcami.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:20:37 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Niestety, stosowana jest odpowiedzialność zbiorowa.Zresztą, po co zarobić mniej, jeśli można więcej?  :-) Każde wytłumaczenie jest dobre, żeby ciągnąć kasę od ludzi.Co mnie obchodzi, że ktoś powoduje stłuczki? Niech jego ścigną, czemu ja mam płacić za czyjeś głupoty?

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:39:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Dlatego że jak walniesz w BMW za 300 tys. zł to ubezpieczyciel zapłaci za Ciebie  :P
Niemniej coś przeginają z wysokością tego OC.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:58:57 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Dlatego że jak walniesz w BMW za 300 tys. zł to ubezpieczyciel zapłaci za Ciebie  :P
Niemniej coś przeginają z wysokością tego OC.

Źle zrozumiałeś. Chodzi o to, że Buźka ma składkę 350zł jeżdżąc bezszkodowo, a podnoszą mu o 200zł bo jakiś ktoś wali w BMW za 300 tys zł. Normalnym byłoby podnieść składkę temu ktosiowi.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 05, 2016, 23:42:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Chociaż jeden normalny.Chyba każdy zdaje sobie sprawę z ryzyka i orientuje się, że jak walnie komuś w auto, to będzie bulił.A może inaczej.Płacąc składki przez kilkanaście lat i jeżdżąc przez ten czas bezszkodowo, chyba zasługujemy, by nawet w razie przywalenia w bmw za 300 tysięcy, ubezpieczyciel wszystko załatwił jak się należy? Może walnę w takie bmw, a może w malucha za 300 pln i co wtedy, wypłacą gościowi 300, a reszta do kieszeni? Przecież przez kilkadziesiąt lat, ubezpieczyciele zgarną taki hajs, że głowa mała.I albo w tym okresie komuś przywalę, albo nie, pewności nie ma.Takie głupie gadanie, że jak walnę w drogie auto itd. Jak walnę, to i tak tracę zniżki i sobie odbiją.Ten system jest chory, bo powinno się "premiować" bezszkodowych kierowców, którzy uczciwie płacą i nie przynoszą firmie strat, nie powodując kolizji.Jeśli na 50 kierowców, np. 30 spowodowało jakieś kolizje i  ubezpieczyciel musi wypłacić kasę, to czemu pozostałych dwudziestu, ma się do tego dokładać, płacąc większe stawki? Niech zaczną liczyć tamtym 100%, lub chociaż 80 i sobie odbija.Tak by było uczciwiej, w stosunku do tych bezszkodowych.Ja aktualnie ubezpieczam 3 samochody, w jednej firmie + ubezpieczenie budynków i ciekawe, co mi zaproponują.Do tej pory mi się to opylało, bo tragedii nie było.Za plusa 1.6 zabuliłem 306 pln, ale to było w kwietniu.Rok wcześniej, było 260-parę, ale przecież przez ten czas ze 2 razy zdrożało.Jutro chyba się popytam, co tu na dzień dzisiejszy proponują.Jak zacznę płacić po 500, to siłą rzeczy, coś trzeba będzie poświęcić i na pewno nie będzie to plus.Nie jestem takim krezusem, żeby utrzymać trzy auta.Caro trzymam na zimę i bardziej mokrą pogodę, bo jemu już nic bardziej nie zaszkodzi, a plusa szkoda.Ale jak bida przyciśnie, to nie będzie rady.I tu by się przydało czasowe wyrejestrowanie, ale z jednorazową opłatą za wydanie decyzji, bez względu, na jaki czas.Niech zrobią minimalny okres pół roku, płatne powiedzmy 100-150 i wsio.A później to już do śmierci, abo jak się ceny oc ustabilizują.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 06, 2016, 00:25:26 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ustabilizują się jak rząd wymyśli jakś nowy "konieczny" przepis rozwiązujący kwestię stawek OC (znając ich udolność to pewnie jeszcze się okaże, że najbardsiej preferencyjne OC będzie dla aut z emisją Euro6, żeby "zachęcić" do kupna nowych samochodów...) i tym oto pięknym sposobem rząd rozwiąże problem, który sam stworzył nakazując zaprzestanie wojny cenowej na rynku OC, czyli jak na prawdziwy socjalizm przystało <ok>

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 06, 2016, 01:36:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zyli jak na prawdziwy socjalizm przystało
w PRL stawki za OC byly niskie, ale to pewnie nie byl prawdziwy socjalizm ;]
bo prawdziwy socjalizm to ten w kapitalizmie, gdzie srednia oplata na szkode wynosi 210pln ,a ubezpieczelnie daza do sredniej stawki 1000pln - a nie ,czekaj  ;>
przestan wycierac sobie gębe znaczeniami, ktorych nie rozumiesz,
wiem, ze teraz taka moda, ale to raczej wsrod gimbusow, zeby odmieniac socjalizm przez przypadki, ale czas wydoroslec - zwlaszcza,ze jeszcze rok rzadow pisuarow i Polacy zaczna emigrowac nawet do Korei Północnej  <smutny>

Zapytaj w TUWie, miesiąc temu płaciłem koło 400zł.
w TUW w sierpniu za Poloneza (trucka mi licza jak osobowy) 435pln ,a w listopadzie juz 523pln za Caro+
w tym samym czasie w mBanku AXA  463pln w sierpniu i listopadzie,
w TUW za Alfe156 1.8 policzyli ~750pln ,a w mbanku 480-605pln
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 06, 2016, 01:55:19 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No, ja mam właśnie wszystko w TUWie, zobaczymy, co powiedzą.