Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 66737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 15, 2016, 18:03:46 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
11.08.2016 Link 4 zapłaciłem 326zł (OC+NW), propozycja przedłużenia również z Link 4 przyszło 355zł.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 15, 2016, 18:10:25 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
29 kwietnia 15 maja i 15 czerwca 2016

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 15, 2016, 18:57:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sumie to nalezaloby dodac jeszcze gdzie zarejestrowane sa auta,bo w takim stolcu jest ze dwa razy drozej niz u mnie ,a na jakims podkarpaciu to pewne ze dwa razy taniej,
no i porownanie do poprzedniego roku sporo by dalo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 15, 2016, 21:42:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
wiec zostalem w TUW za te 435pln 
Ja z TUW uciekłem zaraz po tym jak kupiłem atówkę, tzn. jak się OC skończyło, bo wcześniej okazało się, że chcąc wypowiedzieć im umowę tak czy inaczej muszę wykupić tą dziwną kartę członkowską czy jak to się tam nazywało. Ale też zastanawiało mnie to, że cena OC była dziwnie niska jak na mój wiek i staż za kółkiem... Potem się okazało, że nie oferują czegoś takiego jak ochrona zniżek, (chyba) co najwyżej NNW i to właśnie był główny powód, przez który zawinąłem się od nich w podskokach, że polisa była bez żadnych dodatkowych opcji...
w sumie to nalezaloby dodac jeszcze gdzie zarejestrowane sa auta,bo w takim stolcu jest ze dwa razy drozej niz u mnie ,a na jakims podkarpaciu to pewne ze dwa razy taniej,
Poniekąd tak, bo jeśli przychodzi przedłużenie umowy to przychodzi ono z centrali, czyli najczęściej Wwa, gdzie najprawdopodobniej kalkulują składkę na warszawskie warunki. Dlatego najlepiej iść do jakiejś małej agencji ubezpieczeniowej, gdzie ma się do wyboru kilka firm, a  agent wypełnia wszystkie kwestionariusze potrzebne do wyliczenia OC adekwatnie do warunków panujących w danym obszarze kraju. Bo potem są takie kwiatki jak mam u siebie, że atu i kombi ubezpieczone w PZU, składka za atu ~700 (przedłużenie z centrali) a za kombi ~460 zł (kupno polisy u lokalnego agenta)...

A korzystając z faktu, że wątek toczy się o OC, to mam takie pytanie: Otóż jakiś czas temu miałem możliwość kupna od znajomego ko(sz)marka problem polegał na tym, że owy komarek był zarejestrowany, ale nie miał ważnego OC, więc znajomy stwierdził, że komarka sprzedać może, ale nic na papierze bo wolałby uniknąć szumu związanego z UFG. Z tego co ogarnąłem temat, jeśli kupiłbym od gościa tego komarka wraz z papierami i wykupił OC w ten sam dzień to mi z tego powodu nic by się nie stało, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że UFG przypomniałby sobie w/w znajomym? Ma ktoś jakieś doświadczenia na tym polu? Wiadomo, motorek bez papierów jest mi nie potrzebny, a z drugiej strony nie chciałbym, żeby ktoś miał dodatkowy problem.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 16, 2016, 00:47:36 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Potem się okazało, że nie oferują czegoś takiego jak ochrona zniżek
to jest absurd, wiec nie wszyscy beda takie dziwactwa oferowac,
ile placisz za ta ochrone, bo moze na jedno wyjdzie, gdy w TUWie po stluczce zabiora 20% na jeden rok (a moze i 10%) - wiem ze mialem kiepsko,bo wszystkie auta byly w TUW i poszla zwyzka po wszystkich ,wiec prawie 200pln kosztowala mnie zwyzka,
ale juz od dawna to nie ma znaczenia,bo kazdy ubezpieczyciel moze sobie sprawdzic szkodowosc wlasciciela kilku aut

ale jakie jest prawdopodobieństwo, że UFG przypomniałby sobie w/w znajomym?
takie samo jak bez ruchow, bo w systemie to wisi jako nieubezpieczony pojazd
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 16, 2016, 08:18:22 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Poniekąd tak, bo jeśli przychodzi przedłużenie umowy to przychodzi ono z centrali, czyli najczęściej Wwa, gdzie najprawdopodobniej kalkulują składkę na warszawskie warunki.

Kalkulują na adres garażowania / zamieszkania. Różnice wynikają z tego, że brokerzy mogą dać od siebie rabat, byle tylko dostać prowizję od podpisanej umowy.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 16, 2016, 11:00:25 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Za ochronę zniżek płacę 16 złotych, więc nie dużo, jedyny haczyk jest taki, że w razie kolizji przez następne 2 lata nie będę mógł wykupić tej ochrony na samochód, którym taką szkode bym spowodował.
Utek, nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa, ale coś musi być na rzeczy skoro wszystkie przedłużenia OC przysyłane z centrali są wręcz absurdalnie zawyżone.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 16, 2016, 12:37:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
czyli placisz 16pln + roznica w cenie OC ,bo pisales ,ze bylo sporo nizsze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 16, 2016, 14:09:13 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Sporo, niesporo wtedy TUW chciał chyba 395 a PZU 486 już z ochroną zniżek i nnw, więc podstawa wychodziła jakieś 440 także różnica nie powalająca przymajmniej za samo OC.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 16, 2016, 14:57:17 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Oc powinno być na kierowcę nie na samochód i byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 16, 2016, 17:24:52 pm »

Offline LeszekR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 521
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1980 - 58kkm Polonez 1989 - 63kkm BoroTruck 1989 - 68kkm Polonez 1996- 69kkm
Oc powinno być na kierowcę nie na samochód i byłoby to najlepsze rozwiązanie.

DOKŁADNIE! !!
Borewicz   1980
BoroTruck 1989
Akwarium  1989
Caro          1996

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 17, 2016, 02:21:12 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jako punkt odniesienia przekalkulowalem sobie skladke na Caro+ w mbanku - wyskoczyla tylko AXA  do wyboru i kwota to 401pln,
za Trucka policzyliby mi 448pln ,czyli drozej niz zaplacilem w TUW,
a teraz ciekawostka : cena jest ta sama nie zaleznie od tego,czy Trucko oznacze jako osobowy czy ciezarowy,
wieksza ciekawostka to jakis chory algorytm wysokosci kwoty w zaleznosci od roku zakupu auta ,bo na tych samych parametrach roku zakupu (lipny rok 2010) Truck ma nizsza stawke niz Caro,
a np. Alfa156 kupiona w tym roku kosztuje ponad stowe drozej niz kupiona 4 latat temu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 17, 2016, 13:11:04 pm »

Offline Fasola

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 16V
To ja we wrzesniu 2015r za caro 1.6 placilem 335zl na caly rok w axie, w lutym 2016 za caro 1.4 placilem 346zl w axie a teraz w sierpniu za atu 1.6 w axie wyliczyli mi 1200zl... najtaniej gdzie udalo mi sie znalesc to tuw za 696zl....
Miasto wloclawek, znizka 60% i zwyzka za wiek, zadnej szkody nigdy nie mialem...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 17, 2016, 19:52:46 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
PZU - 786 zł, Proama - 827 zł, AXA - czekam aż oddzwonią. A teraz uwaga: Benefia - 2260 zł, Alianz 2170 zł. Przez 19 lat za kółkiem miałem jedną stłuczkę w 2014 roku. W Proama babka powiedziała, że im starszy samochód tym drożej.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:01:19 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
W Proama babka powiedziała, że im starszy samochód tym drożej.
A im nowszy tym kierowca bardziej bezmyślny zajęty wszystkim tylko nie patrzeniem na drogę.Przeciez wszystkie 3 literkowe cuda go ocala.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 17, 2016, 23:42:17 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Oc powinno być na kierowcę nie na samochód i byłoby to najlepsze rozwiązanie.
Powodzenia, zwłaszcza, że co któryś poseł ma albo udziały albo prowadzi ubezpieczalnie... W kraju pewnie jest ok. 20-25 mln. ludzi z prawem jazdy, z czego rzeczywiście go używających jest pewnie ok. 12-16 mln., a zarejestrowanych pojazdów jest ponad 20 mln., więc jak widać taka ustawa żadnemu politykowi nie jest na rękę bo jak zmusić ludzi do płacenia OC skoro pomimo posiadania uprawnień do kierowania pojazdami nie korzystają z nich? A tak jak jest teraz tłuszczy wmawia się, że jeśli samochód istnieje fizycznie to zawsze może spowodować szkodę, nawet stojąc w garażu,czy będąc w częściach... A konieczności ciągłości OC to już w ogóle nie ogarniam. Reasumując, żaden polityk związany z ubezpieczeniami nie zagłosuje na prawo, które naraziłoby go na straty. A społeczeństwo, jak te barany, się na to godzi w końcu to dla ich "dobra i bezpieczeństwa".

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 18, 2016, 00:29:40 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
OC na kierowce byloby korzystne dla zainteresowanych, ale trzeba obiektywnie przyznac, ze byliby tez i tacy co na tym traca np. jest jedno auto w rodzinie, wiec maz i zona (czy inni partnerzy) placiliby podwojnie,
no albo by nie placili wcale,bo nastepnym problemem byloby kontrolowanie ubezpieczen,
obowiazkowe ubezpieczenie od posiadania prawa jazdy nie tylko brzmi glupio, ale byloby po prostu nieuczciwe,
nagle okazaloby sie, ze OC wlasciwie stalo sie dobrowolne, bo kary jakies niebotyczne za zlapanie na goracym uczynku tez nie mogly by byc,
malo placacych to niskie wplywy, wiec stawki by mocno urosly,
a moze by nie urosly,bo przeciez wyplaty odszkodowan nie dotyczylyby nie ubezpieczonych,
no wlasnie wypadki - dzisiaj sprawe zalatwia UFG, wiec poszkodowany nie ma za duzego problemu ,ale przy wlasciwie dobrowolnosci OC istnienie UFG nie byloby racjonalne - ubezpieczyciele przy mocno zmniejszonych wplywach nie mieliby motywacji do łożenia na taka instytucje,
moze bylaby jakas gwarancja pomocy przez firme oferujaca OC, ale pewnie nie tak skutecznie (bo przeciez prywatnie przez sąd),
w sytuacji,gdyby stuknelo sie dwoch nieubezpieczonych ktos mialby problem,

dlatego w swiecie cywilizowanym funcjonuje ubezpieczenie na pojazd,a nie na kierowce (mimo ze to dane kierowcy decyduja o stawce najbardziej i stad odczuwamy myslowy dyskomfort ),
najlepsza opcja bylaby mozliwosc czasowego wyrejestrowania pojazdu i zawieszenia placenia na niego OC,
przy odpowiednio rozwinietym systemie ewidencji taka opcje mozna sprawnie wprowadzic bez  żalu ( takie powiedzonko,bo przeciez ubezpieczalnie mialyby zal)
ale nie liczcie na taki sprawnie dzialajacy system,
wiem kto zostal jakims tam wicedyrektorem w ministerstwie cyfryzacji - 40letni ministrant (teraz juz raczej po 50 i pewnie dalej ministrant) , przez ostatnia dekade naczelnik urzedu stanu cywilnego wepchniety na ta posade przez biskupa ,wczesniej sprzedawca komputerow,
prywatnie maz katechetki,
nie napisalem, ze prywatnie ministrant, bo wyglada na to,ze to funkcja publiczna,a nie prywatna sprawa ;]
brakuje juz pisuarom najblizszych kolesi na obsadzanie stolkow, skoro wyciagaja zasluzonych ministrantow z malego miasteczka na stolki wicedyrektorow w ministerstwie - a dlaczego cyfryzacji ? bo to przeciez informatyka , wiec ma kompetencje, w koncu 15lat temu sprzedawal komputery,
dzialaly te komputery, moj pierwszy komp w 1998 roku byl kupionu u niego :| 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 03, 2016, 10:47:37 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
OC to jest jakaś masakra w tym roku  ;-| .Na mitsubishi cantera auto w papierach jako pojazd specjalny  3 miesiące temu policzyli mi 573 zł wczoraj zapłaciłem pierwszą ratę 621 zł no kurxx za pojazdy powyżej 25 lat płaciłem 120 zł teraz 270 za ten sam pojazd 2 lata temu bez zniżki wiekowej płaciłem 343 rozumiem podnieść ale nie tak,w tym roku na wszystkich ubezpieczeniach wydymali  mnie na ponad 1000 zł więcej nuż w ubiegłym aż boje się listu za jumpera,OHV na przyszły rok.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:05:20 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zmień firmę. Nie w każdej są doliczenia z powodu wieku i innych powodów.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:15:45 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
OC to jest jakaś masakra w tym roku  ;-|
Po nowym roku ma być jeszcze gorzej...
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...