Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 68131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 13, 2017, 08:19:45 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Fabia 1,9 full zniżek 433zł x 2 raty. Zwyżka w stosunku do roku ubiegłego z 519zł za cały rok dość zauważalna.

Pewnie dlatego, że auto w firmie jeździ. Pytali o średni przebieg z ostatnich 3 lat - wyszło sporo więc pewnie to też miało wpływ na stawkę.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 13, 2017, 09:57:05 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ciul który we mnie wjechał-samochód ciężarowy  TAURON roczna składka w PZU 240zł.Ktoś musi różnice pokryć a ktoś to cała reszta społeczeństwa.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 13, 2017, 11:42:46 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Panowie, albo będzie kiedyś fizyczny szturm demonstrantów na Sejm i coś się zmieni, albo będziemy się pogrążać w marazmie zapieprzania za marne grosze i płacenia horrendalnych podatków i opłat. Ten system zbyt wolno się pogrąża żeby mógł sam się zreformować w chwili kryzysu za naszego życia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 15, 2017, 12:02:10 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Poldek 96 r., samo OC, 580 zł. za cały rok. Liczone przez agenta, z centrali przysłali sporo więcej.
Teraz kwota ubezpieczenia to wypadkowa wielu czynników a nie tylko kwestia zniżki. Bardzo duże znaczenie ma wiek kierowcy. Ponadto roczne przebiegi, wielkość miasta itd. Co ciekawe, małą wagę ma pojemność silnika. Ubezpieczenie auta z silnikiem 3.0 może wyjść taniej niż 1.6, co kiedyś było nie do pomyślenia.
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 16, 2017, 08:49:28 am »

Online Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Kia Picanto 2006 rok 1.1 CRDI
Samo OC jednorazowo na rok 340 zł podrożało bo było 240zł.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 16, 2017, 16:12:02 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Gdzie?

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 16, 2017, 17:43:29 pm »

Online Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Gdzie?
Pzu zapomniałem dodać oczywiście u agentki bo co przysłali opiewało na 480.
Powiat Wyszkowski.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 16, 2017, 20:42:25 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
<wow> Nie spodziewałem się, że oni mają jeszcze takie stawki. Gratuluję agentki.  <spoko>

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 17, 2017, 07:52:49 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
czaro a to na pewno było za ubezpieczenie ? ;>
za cieniasa 700 przyszło z MTU   470zł. Boje się  jak przyjdzie z poloneza. Zero szkód przez ostatnie 15 lat.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 07:55:47 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 17, 2017, 13:01:47 pm »

Online Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
czaro a to na pewno było za ubezpieczenie ? ;>
za cieniasa 700 przyszło z MTU   470zł. Boje się  jak przyjdzie z poloneza. Zero szkód przez ostatnie 15 lat.
Tak u mnie zero szkód a wcześniej 2 lata w stecz szwagier miał tego karakańca zarejstrowanego w Starej Miłosnej i z pełnymi zniszkami płacił 420 rocznie.
Pyrałem o drugiego francuza bo ubrzpieczenie do marca to ageentka wstępnie powiedziała że oc wzrośnie o ok 150 zł a AC będzie niezmienne.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 27, 2017, 21:07:06 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Taka ciekawostka o Link 4.  :]
Kupiłem Poldka z OC w tym nieszacownym towarzystwie, po czym zmieniłem firmę, a im wysłałem rezygnację. Po kilku miesiącach przyszło wezwanie żebym zapłacił drugą ratę, więc wysłałem im jeszcze raz rezygnację - tym razem mailem.
 - Po miesiącu przyszło wezwanie od firmy windykacyjnej - żeby było śmieszniej i do mnie i do byłego właściciela co przecież jest idiotyczne.  <lol> Obydwaj zostaliśmy wezwani do zapłacenia drugiej zaległej raty ubezpieczenia za ten sam samochód. Obydwaj zadzwoniliśmy do firmy windykacyjnej, gdzie pracownik powiedział, że zajmie się tą sprawą i ją wyjaśni. A teraz właśnie dostałem druczek przelewu żebym zapłacił pierwszą ratę za 2017 rok. Bez żadnej umowy, bez żadnych wyliczeń, bez jakiejkolwiek informacji. Po prostu sam druczek z informacją, że mam to zapłacić w ciągu kilku dni. Normalnie szukają "jelenia".
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 27, 2017, 21:58:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
link4 ,czyli dobra zmiana dziala - zona Zbysia Zero nie odpusci, jak nie zaplacisz to zabiora Ci caly majatek i zlicytuja
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 27, 2017, 22:39:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
I pomyśleć, że dawniej narzekało się na PZU. A tak się ładnie te linki reklamują.Im nachalniejsze reklamy, tym gorsza firma.Wszędzie i tak jedno złodziejstwo.Czasowe wyrejestrowanie poległo w sejmie, a przy okazji parę innych rzeczy, więc jak mówią, płacz i płać.Albo oddać na złom, albo nie wiem co.Zbliża mi się godzina zero i trzeba będzie opłacić rzęcha.Ciekawe, czy coś mi urosło, od czasu ostatniej wizyty, kiedy byłem się zorientować.Była gadka o 370-ciu pln za 1,4 więc się zobaczy.Jeszcze go opłacę, przyda się, ale to chyba ostatni rok naszej znajomości, bo nie wyrobię na trzy auta.Samochód, to już powoli towar luksusowy.Słyszeliście o arcyciekawym pomyśle, by podnosić składki ludziom płacącym mandaty? Kiedy już wydaje nam się, że bardziej nas nie można wydoić, jesteśmy momentalnie sprowadzani na ziemię.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 27, 2017, 23:06:17 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wlascicielem link4 jest PZU - gdyby to byla prywatna firma, to jak niby Zero mialby tam wsadzic swoja Pati ?
z 1/3 rynku OC jest panstwowa, ale jakos nie maja zamiaru stosowac dunpingowych cen,zeby obnizyc stawki,ktore ostatnio poszybowaly do stratosfery
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 27, 2017, 23:09:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Dlatego coraz więcej ludzi rejestruje firmę w Czechach, bo tam skarbówka nie chce cię wsadzić do pudła za sam fakt że coś robisz.
Tym czasem apelacja w sprawie banku który okradł moich znajomych złożona w 2015 roku, nawet nie została jeszcze przekazana do sądu apelacyjnego. Do tego apelacja liczy 55 stron, a odpowiedź banku 1 zdanie.
Aha, poza tym wszystkimi przypadkami złodziejstwa, przypomniało mi się że kolegę ze studiów też próbował okraść pracodawca typu prezes 25 letni <lol2>, a kuzyn jego żony, sprzedał jej pięknie polakierowanego Opla Corsę ze zrypaną elektryką i silnikiem w stanie agonalnym.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 27, 2017, 23:27:22 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie myślałeś o napisaniu książki "Dzieje złodziejstwa w Polsce"? Tyle tych przypadków wspominasz, że zaczynam się zastanawiać, czy mieszkamy w tym samym kraju  :P Ale niestety, nic mnie już nie zdziwi.W tym kraju, jak głosi powiedzenie, złodziej złodzieja, złodziejem pogania.
A z tym pzu i linkiem, to nie wiedziałem. W sumie, nic dziwnego.Stworzą ludziom iluzję wyboru, a kasa i tak w jedno miejsce trafia.A w przypadku prywatnej firmy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zatrudnić kogoś z "pociotków" lub najzwyczajniej w świecie, założyć sobie własną i obsadzić żonę, córkę/syna, brata/siostrę itd.U nas, to jest normalne.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 28, 2017, 01:23:37 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Polonez Atu+ 00" 1.4
589 zł full zniżki (Hestia), AXA chciała 700 zł a PZU 1100 zł
Na dzień dzień dzisiejszy za Galanta 2.5 wołają ponad 900 zł w Hestii
PZU jest łaskawe dla motorów, rok temu za 600ccm 266 zł cholera wie ile teraz zabiorą.

Kurde tu trzeba na pierścionek zbierać a utrzymanie floty kosztuje hehe no cóż Galant poleci jako pierwszy hehe
 

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 28, 2017, 02:03:09 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak to mówią, jak kocha, to zrozumie  :P A przecież czymś się trzeba przemieszczać.Możemy sobie żartować, ale to naprawdę nie jest zabawne, bo płacenie prawie po tysiaka oc za starego poloneza, to jest koszmar.Zapłacić tyle np. za ośmioletnie auto, to już jest bardziej zrozumiałe, ale za staroć? Biorąc pod uwagę wartość poloneza w cennikach ubezpieczycieli i ewentualne "hojne" rekompensaty, to się zupełnie nie opłaca.Wyrejestrować nie wolno, bo tak, to przynajmniej można by było sobie go zostawić i postawić w garażu, żeby cieszył oczy.Z każdej strony mamy przepaść.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 28, 2017, 07:33:04 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A ja za swojego ATU GSI z 2001r właśnie zapłaciłem równo 400 zł, a w Anglii jest tak, żeby jechać danym autem to kierowca musi mieć na nie ubezpieczenie, czyli szwagier lub żona nie pojedzie twoim autem jak nie ma na niego ubezpieczenia, a my narzekamy.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 28, 2017, 11:19:25 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie myślałeś o napisaniu książki "Dzieje złodziejstwa w Polsce"? Tyle tych przypadków wspominasz, że zaczynam się zastanawiać, czy mieszkamy w tym samym kraju  :P Ale niestety, nic mnie już nie zdziwi.W tym kraju, jak głosi powiedzenie, złodziej złodzieja, złodziejem pogania.
Nie tylko w tym kraju - firmy ubezpieczeniowe wszędzie tak postępują. Jakiś czas temu znany na całym świecie filmowiec-amator Adywan z Wielkiej Brytanii kupił sobie kamerę za ciężkie pieniądze po czym ubezpieczył ją od wypadku - niestety telefonicznie. Kiedy doszło do uszkodzenia firma odmówiła wypłacenia odszkodowania twierdząc, że jego kamera ma na końcu nazwy literę E, a ubezpieczona F. Zażądali od niego nagrania rozmowy z ich agentem, a ponieważ nie miał było po sprawie. Powiedzieli mu, że jest oszustem usiłującym wyłudzić odszkodowanie.   ]:->
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap