Autor Wątek: Problem z twardym zawieszeniem  (Przeczytany 2987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z twardym zawieszeniem
« dnia: Październik 13, 2013, 23:13:47 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Witam
Mam taki dziwny problem, jakiś czas temu zostało wymienione wszystko co możliwe z przodu i z tyłu, wszystkie gumy, wahacze, stab, amorki, końcówki drążków, sworznie, drążki etc., generalnie nówka sztuka. Jazda po łagodnych wzniesieniach, dołkach, super, wszystko pracuje jak należy, natomiast problem pojawia się przy poprzecznych nierównościach, gdzie nie ma łagodnego przejścia tylko "schodek" typu progi zwalniające, tory, dziury w jezdni itd., trzęsie całą budą, wszystkie plastiki zaczynają trzeszczeć, tak jakbym jechał taczką bez amortyzacji. Co może być tego przyczyną ? Przed remontem wybierał wszystko ładnie. Czy problem mogą powodować nowe "stare" amorki z epoki czy może zbieżność ustawiona jak auto było 2 zwoje niżej ? Teraz jest generalnie seria bo myślałem że "gleba" powoduje taką jazdę i nie ustawiałem zbieżności po wymianie sprężyn na nowe. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Odp: Problem z twardym zawieszeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2013, 01:30:42 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po pierwsze sprezyny ,po drugie amory - ale amory to musialy by sie zacinac,
co to za epoka amorow ? hipolu do nich nie lales?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Problem z twardym zawieszeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2013, 08:42:36 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nowe części w zawieszeniu są sztywniejsze przez co bardziej przenoszą obciążenia na budę. Stare zawieszenie miało "większą swobodę ruchu".
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Problem z twardym zawieszeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2013, 09:38:16 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
po pierwsze sprezyny ,po drugie amory - ale amory to musialy by sie zacinac,
co to za epoka amorow ? hipolu do nich nie lales?
To stare Krosna w niebiesko-czerwonym pudełku, rok ciężko mi określić, oleju nie wlewałem.
Nowe części w zawieszeniu są sztywniejsze przez co bardziej przenoszą obciążenia na budę. Stare zawieszenie miało "większą swobodę ruchu".
Czyli po prostu czekać aż wszystko się ułoży i zmięknie ? :)

Odp: Problem z twardym zawieszeniem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2013, 20:25:50 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
Właśnie,niedawno jeszcze miałem całkiem podobnie ,sprężyny gratis nówki,ale ze 125p oznaczenia żółto-niebieskie po sąsiedzie.przyszedł chłopina jak w styczniu zmieniałem zwrotnice  reszte zawiechy i z prezentował  mi takie +amortyzatory Krosno .Ja to po sąsiedzku w ramach wymiany jonny walkera odpowiednio swojskiej produkcji i grało.Tak to na początku gorzej się jeździło, niż na tych z Caro, ale chyba się przyzwyczaiłem,albo się ułożyło po jakichś 15tyś ,czerwone pouliretany w drążkach reakcyjnych i w łącznikach stabilizatora troszku pomagają

Odp: Problem z twardym zawieszeniem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2013, 20:33:43 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Zauważyłem jeszcze że mechanik zakładając nową sprężynę nie ułożył jej dobrze na wahaczu, nie siedzi jak trzeba-kończąc się przed tym wystającym "cyckiem" tylko przechodzi nad nim i kończy się jakieś 5 cm dalej, poprawie to i zobaczymy, bo w sumie teraz zamiast leżeć cała na wahaczu to dotyka go punktowo, pokombinuje też coś z amorkami, zrobie zbieżność, kąty i zobaczymy. Odboje zostawiłem po glebie w połowie ucięte, ale to myślę raczej nie ma wpływu na jazdę.

Odp: Problem z twardym zawieszeniem
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2013, 23:11:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sumie to tak sobie skojarzylem ,ze sporo zalezy od garba ,bo na niektorych to sprawny zawias tlucze jak szalony - sprawdzilem na kilku autach roznej marki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.