Autor Wątek: Łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni do Rovera  (Przeczytany 2811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni do Rovera
« dnia: Październik 26, 2013, 19:07:19 pm »

Offline pumex

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 132
    • Polonez Caro '96
Mam skrzynię do Rovera, która szumi na luzie (szum ustaje po wciśnięciu sprzęgła) i ma spory luz na wałku sprzęgłowym. Z tego co udało mi się znaleźć w sieci, zwykle ten szum jest spowodowany właśnie luzem na tym łożysku.
Pytanie: czy łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni do silnika rovera jest takie samo jak w skrzyni do OHV? Jak wygląda wymiana tego łożyska?

Odp: Łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni do Rovera
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2013, 21:15:11 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Edit. Nie ogarnalem w końcu czy potrzebujesz wymienić łożysko wyciskowe czy trzymające wałek sprzęglowy. Jedno i drugie jest takie samo.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2013, 21:16:50 pm wysłana przez Kleofas »

Odp: Łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni do Rovera
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2013, 21:19:09 pm »

Offline pumex

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 132
    • Polonez Caro '96
Chcę wymienić łożysko trzymające wałek sprzęgłowy w środku skrzyni.
Dużo jest z tym roboty? Jak się za to zabrać?

Odp: Łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni do Rovera
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2013, 21:25:50 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jak jesteś kumaty to spokojnie ogarniesz, odpowiednie klucze w łapki i do roboty. aha łożyko jest inne i trzeba więcej się napracować ale da radę. Jak jeszcze sam tego nie robiłeś to polecam pomoc  kogoś obeznanego z problemem , wtedy łatwiej.

Odp: Łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni do Rovera
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2013, 22:24:11 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2083
Jak jesteś kumaty to spokojnie ogarniesz, odpowiednie klucze w łapki i do roboty. aha łożyko jest inne i trzeba więcej się napracować ale da radę. Jak jeszcze sam tego nie robiłeś to polecam pomoc  kogoś obeznanego z problemem , wtedy łatwiej.
Wydaje mi się, że łożyska są identyczne. Jedyna różnica to łożysko podpierające wałek w wale korbowym silnika. Aby wymienić to łożysko trzeba rozebrać całą skrzynię, bo wałek sprzęgłowy wychodzi jako ostatni. Same wałki mają po tyle samo zębów i w OHV i rover . Różnica jest jedynie w długości wałka i długości obudowy sprzęgła.

Odp: Łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni do Rovera
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2013, 08:03:39 am »

Offline pumex

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 132
    • Polonez Caro '96
Dzięki za odpowiedzi. Skoro trzeba rozebrac całą skrzynię, to chyba poszukam do pomocy kogoś kto już to kiedyś robił :)