Autor Wątek: podatek od starych samochodów  (Przeczytany 4823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

podatek od starych samochodów
« dnia: Wrzesień 14, 2014, 22:17:09 pm »

Offline korzen

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://www.remonty-pruszkow.pl
    • Polonez Truck ST 1.6 '98r ; Polonez Truck Roy 1.6 '98r po swapie na 1.8D ; Polonez Truck ST 1.6 '92; Polonez Truck DC 1.9 92/00; Daewoo Lanos 1.5 8v '98
    • korzeń & korzeń strona główna
Co o tym sądzicie? :http://wgospodarce.pl/opinie/16091-dlaczego-wole-zlom-na-wlascicieli-starszych-aut-nalozone-zostana-kary
Jeśli to wprowadzą, to jak się przed tym bronić?
Rejestrować jako zabytek? Musi być orygimalny,  więc jak?
Może powołać stowarzyszenie / związek miłośników starych samochodów, konkurencyjne dla automobilklubów, i zrzeszające większość klubów miłośników poszczególnych marek.

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2014, 01:03:51 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
temat walkuja co jakis czas,ale mimo szczerych checi prezesow wieswagenow to nie maja jak takiej glupoty przepchnac,bo stoi w sprzecznosci praktycznie ze wszystkimi istniejacymi przepisami odnosnie rejestracji -  a kazdy rzad, ktory by wprowadzil takie cos nie przekroczylby progu wyborczego w nastepnych wyborach ,albo i wczesniej poszedlby w pizdu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:20:52 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ostatnio było o tym głośno. Nawet w telewizji był materiał reporterski....


Tyle że wyemitowano go 1.04  <rotfl2>
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2014, 14:37:00 pm »

Offline slonik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Co pewien czas o tym słychać. Różnie to nazywają, podatek ekologiczny itp. Nasze społeczeństwo jest niestety za biedne żeby mogło sobie pozwolić na jeżdżenie 3 letnimi audicami. Lobby importerów prężnie pracuje nad swoimi interesami :)  Według mnie nie ma co się przejmować.

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:55:43 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Nawet gdybym mógł sobie pozwolić, to bym tego dziadostwa nie kupił.
Niedługo dojdzie do tego że będziemy czytać o wypadkach spowodowanych przez "błąd radaru pokładowego spowodowany wadliwym updatem pobranym automatycznie"
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:14:48 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Temat powraca co kilka lat, kiedyś się przejmowałem, teraz mniej ;) U nas każdy rząd który by to wprowadził strzeliłby sobie w kolano. Zresztą dla mnie i tak nowe samochody są przekombinowane ;)

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2014, 17:20:27 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
W UE nie ma zapisu, który eliminowałby z ruchu samochodu powiedzmy starsze niż 15-to letnie. Są badania techniczne, które mają stwierdzić, czy dane auto się nadaje do dalszej eksploatacji, czy nie. Zwykle to konieczność drogich napraw powoduje, że właściciel staroci przesiada się na trochę młodszy egzemplarz w lepszym stanie. Nie widzę szans na wprowadzenie zapisu o konieczności złomowania starych samochodów mimo dobrego stanu technicznego. Raz, że to sprzeczne z prawem UE, a dwa,że (tak jak mówicie) rząd który to wprowadza nie przechodzi progu wyborczego w następnych wyborach.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2014, 16:49:42 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Dotychczasowe posunięcia Unii zawsze wycelowane były w aktualną produkcję, a nie w pozbywanie się staroci, więc myślę że tak będzie dalej. Niektóre pomysły są zresztą zupełnie niezłe i wymuszają na producentach wprowadzanie pozytywnych zmian.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2014, 14:53:44 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2014, 14:59:37 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Na euro 1 się zaczyna, za parę lat polecą dalej. No cóż wzieli w łapę od producentów aut za likwidację z dróg porządnych aut. Najlepsze jest opiniotwórcze nazywanie starych aut wrakami. Niech się wezmą za stan techniczny a nie wiek auta jak chcą zlikwidować wraki.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: podatek od starych samochodów
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2014, 22:22:12 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Co do pomysłu-to na razie projekt, a nie wprowadzane prawo. Poza tym, nie da się zakazać, bo stary- został legalnie zarejestrowany, dopuszczony do ruchu i można nim jeździć-prawo nie działa wstecz. Mogą próbować, na wzór niemców dawać jakieś opłaty za niespełnianie norm czy coś.
Trochę mnie pocieszyłeś, mam nadzieje, że ten chory projekt odejdzie do historii jako niezrealizowany. W niemczech efekty był taki, ze pozbyto się stosunkowo nowych aut ( typu golf czwórka ) by kupić stricte nowe, akurat aut typu golf czwórka ani trochę nie jest mi szkoda, ale klasyków, czy generalnie tego co wyprodukowana w latach 80 i części lat  90 już tak...

A mnie szkoda nawet tych niemieckich kilkunastoletnich aut.... to zwykłe marnotrawstwo, jak auto jest sprawne niech jeździ, nie każdego stac na nówkę czy kilkulatka (osoby starsze, studenci, młode małżeństwa, osoby budujące dom, osoby w trudnej sytuacji zdrowotnej/finansowej). Poza tym te "ekologiczne" auta przecież nie rosną na drzewie i tez trzeba je wyprodukować a produkcja = zanieczyszczenie tak samo utylizacja jeżdżących.
ok walka ze złomem na drogach jest słuszna jeśli chodzi o bezpieczeństwo ale to czy auto ma taką normę euro czy taką a jest w pełni sprawne i niczego mu nie brakuje jest bez sensu... próba sztucznego napędzania rynku. Zaczną karać za to że człowiek dba o auto i jeździ jednym i tym samym przez 15 czy 25 lat ?  ;-| A niby taką cudowną wolność wywalczono.... może jeszcze niech "przydział" na auto przywrócą...


http://www.youtube.com/watch?v=gxapp0LJ44M

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."