Autor Wątek: regulacja zaworów hydraulicznych  (Przeczytany 13635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: regulacja zaworów hydraulicznych
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2019, 23:43:33 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Masz słabą pamięć, albo zacytuj bo nic sobie nie przypominam czegoś takiego.
Hipokryta ? Zapoznaj się lepiej z definicją tego słowa bo nijak nie umiem jej tutaj do siebie dopasować.
przypomnij sobie co zrobiles danego dnia w roku 2018  post #2142

Co do Kitajca to słaba szpila z Twojej strony. Chyba zaczynasz się starzeć, albo przez święta wypadłeś z formy.  <mruga>
jaka szpila, przeciez kitajec to chinczyk po rosyjsku,a nawet po rusku ;]

Jak znasz sposób jak odpalić GSI bez kolektora ssącego
rzeczywiscie to GSI, a ja myslalem ze to z GLI sie tak piescisz, bo przy GSI to trzeba byc niezlym hardkorem, zeby tyle razy sciagac i zakladac kolektor - pewnie juz z zamknietymi oczami to robisz,
jezeli masz zamiar robic jeszcze kilka cykli to przykrec go na dwie lub trzy najlepiej dostepne sruby, zeby ulatwic sobie i przyspieszyc robote
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: regulacja zaworów hydraulicznych
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2019, 09:02:46 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
przypomnij sobie co zrobiles danego dnia w roku 2018  post #2142

Znalazłem i jakoś nie widzę tam żadnego szczekania na Doktora Chrisa ani Ciebie. Po prostu przyznałem koledze racje, bo faktycznie czasem mógłbyś wyluzować.
Co do hipokryty to dalej tam nie widzę związku z definicją tego słowa.  <co>

jaka szpila, przeciez kitajec to chinczyk po rosyjsku,a nawet po rusku ;]

Oboje wiemy, że to nie jest pochlebne powiedzenie, po drugie nie jesteśmy u "ruskich". ;]

bo przy GSI to trzeba byc niezlym hardkorem, zeby tyle razy sciagac i zakladac kolektor - pewnie juz z zamknietymi oczami to robisz,

Żebyś wiedział.  <lol> Pierwszy raz ok 2,5 godziny ściągałem ten kolektor kombinując z każdej możliwej strony (od dołu, góry), teraz robię to w pół godziny z demontażem osprzętu dookoła.
Jednak Marcel Szy Kejnowski z FSO Pomorze się mylił, że małe Koreańskie rączki lub drobne ręce dziewczyny są w stanie odkręcić ten kolektor. Definitywnie temu zaprzeczam.  :P

W odkręcaniu ssącego mam już taką wprawę, że mógłbym robić w ASO Daewoo-FSO (gdyby jeszcze istniało), z tym, że mógłbym tylko rozkręcać a ktoś bardziej doświadczony naprawiać, bo przy mnie żadne auto z ASO by na czas nie wyjechało.  <lol2>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: regulacja zaworów hydraulicznych
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2019, 10:47:39 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
A tak się cieszyłem, że coś MERYTORYCZNEGO przeczytam w temacie regulacji hydrozaworów...  <uoee>
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: regulacja zaworów hydraulicznych
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2019, 10:55:21 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
A tak się cieszyłem, że coś MERYTORYCZNEGO przeczytam w temacie regulacji hydrozaworów...  <uoee>

No wybacz, sam nie lubię OFF Topicu, ale nie pozwolę siebie bezpodstawnie od hipokrytów wyzywać.

Ja powiedziałem co chciałem, więc z mojej strony koniec OFF Topa. Napisze rezultaty po wyregulowaniu zaworów Waszymi metodami, ale to dopiero w tygodniu (mam ważniejsza robótkę przez weekend). :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: regulacja zaworów hydraulicznych
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2019, 23:32:51 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Znalazłem i jakoś nie widzę tam żadnego szczekania na Doktora Chrisa ani Ciebie. Po prostu przyznałem koledze racje, bo faktycznie czasem mógłbyś wyluzować.
Co do hipokryty to dalej tam nie widzę związku z definicją tego słowa. 
A ja skumałem co KGB miał na myśli :p <lol2>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 23:38:07 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: regulacja zaworów hydraulicznych
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2019, 22:34:41 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Zaraz ten temat będzie można przenieść do działu "Humor" pt. "Jak nie naprawiać samochodu" czyli dalsza heca z zaworami.  <lol2>

W sobotę zdjąłem pokrywę, wszystkie śruby regulacyjne wkręciłem do oporu, aż zawory się podparły. Zostawiłem do dzisiejszego popołudnia. 5 hydroszklanek ładnie siadło, więc na nich skasowałem luz do zera i następnie wkręciłem 2,5 obrotu. Pozostałe trzy pomimo takiego czasu ciągle były twarde, więc ustawiłem na tylko na zero, bez wkręcania (bo i tak by się zawory podparły). Ładnie skręciłem i dupa... zaś klepie.   <rotfl2>

W ogóle od czasu wymiany uszczelki dalej nie odzyskał mocy mimo kompresji od 13 do 13,50 Bara, dalej chodzi tak sobie.
Zaczynam się zastanawiać czy wałka nie do mordowałem, bo wyciągając stare hydro jedna szklanka nie była wypukła a wklęsła (wsadziłem hydro z drugiego silnika by było ładne a akurat takie miałem przygotowane tj. wyczyszczone), więc może w przeciągu 250km wałek faktycznie się dogolił jak to Altowiolista kiedyś pisał. Spytacie dlaczego nie wymieniłem od razu wałka ? Z lenistwa połączonego z brakiem czasu aby jechać do zakładu spuścić czynnik z klimy (chłodnica klimy mi zasłania).

No nic, czas chyba nadchodzi poskładać drugą OHV'kę skoro nowy wałeczek czeka na szafce. Ale spokojnie, ja tego nie będę robić, wiem nie od dziś, że talentu do mechaniki nie mam.  :P A jak to nie pomoże to chyba faktycznie czas zacząć myśleć o swapie.  :d
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: regulacja zaworów hydraulicznych
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 15, 2019, 23:06:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie rób dziadostwa, rób OHV-kę, tylko po ludzku i bez druta, bo sam widzisz już doświadczony tymi "naprawami", że pozorna oszczędność mści się potem podczas eksploatacji, lub tuż po poskładaniu auta  :] Było chociaż pomierzyć krzywki na wałku, żonglerka używanymi szklankami między silnikami też nie wydaje się zbyt mądra.

 Trochę usprawiedliwia w tym wypadku fakt, że w przypadku plusa są takie problemy z dobrymi szklankami (bo wałek jak już było omawiane na forum można utwardzić i przynajmniej na razie działa: http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=49411.msg799738#msg799738), ale mi by się nie chciało składać silnika na starych częściach z dwóch różnych silników. To trochę jak zakładanie nowego łańcucha do motocykla z wypracowanymi zębatkami.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: regulacja zaworów hydraulicznych
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2019, 23:23:24 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Bardziej to druciarstwo wynikło z tego aby ten silnik chociaż jeszcze troszeczkę pojeździł bo już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem porządnego (ala Twój) remontu, ale zawsze coś się znajdzie aby to odłożyć w czasie a czymś jeździć trzeba. :P Co do hydroszklanek to już na etapie wkładania miałem wątpliwości czy to nie zrobi więcej złego jak dobrego, ale z racji że czas mnie naglił (jak zwykle z resztą) to zamiast zostawiać zastane stare albo je czyścić (jak zwykle czas) to tamte włożyłem i mamy efekty.  :P
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?