Autor Wątek: hamulec ręczny i problemy...  (Przeczytany 2320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hamulec ręczny i problemy...
« dnia: Styczeń 30, 2005, 13:01:45 pm »

Rybak

  • Gość
Witam wszystkich! Jaka może być przyczyna,że praktycznie mam brak hamulca ręcznego w c+ ? Szczęki nówki,bębny przetoczone i wszystko poskładane do kupy wg.książki Morawskiego...Linka jest tak już naciągnięta,że ledwo co mogę zaciągnąć dzwignię od ręcznego na pierwszy "ząbek".Podnoszę tył do góry i spokojnie kręcę kołami po zaciągnięciu hamulca na max.W czym  może być problem ? A tak wogóle to jeszcze zmieniałem tarcze hamulcowe na nówki i klocki również.Nowy też jest płyn,wszystko odpowietrzone i nadal jest wg.mnie za duży skok pedału hamulca...niby hamuje ok,ale coś za głęboko wpada ten pedał :( Niedawno go kupiłem i skok pedału był taki sam,po wymianie wspomnianych elementów praktycznie nic się nie zmieniło.Co się kwalifikuje do naprawy,wymiany jeszcze ? Może to pompa? Poldek ma przejechane prawie 170kkm...A czy są jakieś zestawy naprawcze (gumki,sprężynki) do pompy Lucasa ? Kiedyś wymieniałem to w starym ukł.kosztowało grosze i 3 lata był spokój z tym.Dzięki za wszelkie informacje.Pozdrawiam !

hamulec ręczny i problemy...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2005, 13:08:39 pm »

domin1

  • Gość
a rozpieraki działaja??? moze ich nie wyczy?ciłe? bo one uwielbiaja rdzewieć i sie zacinać

hamulec ręczny i problemy...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2005, 13:14:29 pm »

Rybak

  • Gość
Cytat: "domin1"
a rozpieraki działaja??? moze ich nie wyczyściłeś bo one uwielbiaja rdzewieć i sie zacinać
Wszystko wyczyszczone i chyba powinno być ok...Jak powinna być wkręcona ta "śruba" od rozpieraka ? U mnie jest wkręcona na maxa czy tak miało to być ?

hamulec ręczny i problemy...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2005, 16:46:17 pm »

GeOrGe#411

  • Gość
Zobacz jeszcze jedno, Jak masz dzwignię hamulca recznego to odniej odchodzi takie cięgno które pionowo idzie pod samochód do takiej dzwigni. Ja kiedy? tak miałem że ta wła?nie dziwignia przytarła się na o?ce że nie dało się ni? obracać, może to to...

hamulec ręczny i problemy...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2005, 23:48:35 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Ja mam zupełnie identyczny problem slaby ręczny , mozna powiedzieć ze prawie wogóle go nie ma , i auto hamuje dobrze ale pedał leci głęboko , też to mam od wymiany szczęK , z tyme ze u mnie rozpierak już do wymiany się kwalifikuje ponieważ tam jest taka aluminiowa nakrętka z zębami a u mnie juz tych zebów nie ma i to jest przyczyna ze zapadka nie ma o co się zapierać i rozpierak wsumie nie dział wogóle.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.