Autor Wątek: 11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)  (Przeczytany 8112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2005, 22:57:26 pm »

Woj-o#772

  • Gość
43/11 i słuszne tempo ?? Chyba jak kto? lubi miec 4 rpm non stop ;). Ja tam szukam 6 biegówki :] albo 3.5:1 :D
Na A4 V z 1.6 jest oki a do 2.0 to taka V + nieco dłuższa VI byłby git :)

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2005, 00:16:21 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Panowie spokojnie, na trase jade rzadko, a 41/10 to jest tylko chwilowo dopuki nie padnie, a na jego miejsce wskoczy orginalny od argenty. Mam jeszcze mozliwosc załatwienia mostu od wolumexa, ale nie wiem czy warto, bo mam juz dwa mosty(ten drugi od gaznikowego 132).
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Re: 11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 15, 2005, 00:22:47 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "SerU#408"


Pamiętajcie-nie róbcie tak :mrgreen:



Oj SerU nie mogłem sie powstrzymać  :mrgreen:

Oto panewki wyci?gnięte dzi? z melinowozu  :mrgreen:






teraz popieram słowa Sera - Nie róbcie tak  :mrgreen:

[ Dodano: 2005-06-15, 00:28 ]
Juz wiem co mi tak tłukło w silniku , nie licz?ć pompy oleju która sie rozsypała :D
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 15, 2005, 00:38:15 am »

Mrozek#83

  • Gość
O żesz qrfa  :roll: SerU pobity i leży na deskach  :lol: Ale zreszt?, obaj jeste?cie wspaniali  :P

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 15, 2005, 00:43:29 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Mrozek#83"
O żesz qrfa  :roll: SerU pobity i leży na deskach  :lol: Ale zreszt?, obaj jeste?cie wspaniali  :P


Pamiętasz Mroziu jak ciebie wyprzedziłem kiedy? koło Trzebnicy , pózniej zjechałem na stacje w Prusicach , to wtedy mi sie stało , dojechałem tylko do parkingu pomiędzy Prusicami a Zmigrodem co jest bo auto juz nie chciało jechac dalej :P
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 15, 2005, 00:51:30 am »

SerU#408

  • Gość
Ło matko! Z czego były te panewki? Z kory brzozy?? :mrgreen:  :roll:

Z drugiej strony patrz?c na te fotki dochodzę do wniosku, że moje też tak musiały wygl?dać zanim się nie starły w pył i nie rozprzestrzeniły po całym silniku w formie sproszkowanej czego skutki odczuwam do dzi? :twisted:

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 15, 2005, 01:03:17 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Tez jednych korbowodowych nie mogłem znale?c :D
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 15, 2005, 17:19:46 pm »

Mrozek

  • Gość
Cytat: "Sterciu#1839"
Cytat: "Mrozek#83"
O żesz qrfa  :roll: SerU pobity i leży na deskach  :lol: Ale zreszt?, obaj jeste?cie wspaniali  :P


Pamiętasz Mroziu jak ciebie wyprzedziłem kiedy? koło Trzebnicy , pózniej zjechałem na stacje w Prusicach , to wtedy mi sie stało , dojechałem tylko do parkingu pomiędzy Prusicami a Zmigrodem co jest bo auto juz nie chciało jechac dalej :P


Pamiętam, pamiętam... miałem nawet zawrócić i Cie wtedy nawet porz?dnie zrypać za te excesy, bo jak wujek Mrozek jedzie szybko (bez chichów-?michów proszę, bo szybko też  potrafię - to do tych co co? tam maj? do mojego stylu jazdy  ;) ) - to nie należy zagrywać z nim kozaka  :roll: . Bo może się to podobnie skończyć ...hehe.
I nastepnym razem nie zahaczaj o pobocza bo kamyki sypiesz innym w szybę, a następnym razem Ci nie popuszczę ;)  :mrgreen:
PS. Jak rozbierasz całkiem silnik to zmierz te cylindry/tłoki, żebyu było w końcu wiadomo co tam w końcu siedzi. Ok?

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 15, 2005, 17:45:36 pm »

Piotrek_

  • Gość
hehe panewki pieeekne :mrgreen: :mrgreen:

Mroziu, tylko w narcyzm nie popadnij  :roll:

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 16, 2005, 13:06:55 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
dodam ze remont silnika miał jakie? 30-40kkm temu a wiec chyba te panewki z plasteliny były :D
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 16, 2005, 21:32:41 pm »

SerU#408

  • Gość
30-40?? Łeeee....to ja swoje załatwiłem po 7 tysi?cach :mrgreen: Musisz jeszcze dłuuuugo ćwiczyć żeby osi?gn?ć mistrzostwo :D

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 18, 2005, 00:37:51 am »

Tualatin

  • Gość
Hm.. ja niemam 2.0 DOHC, ale po przeczytaniu tego wszystkiego doszedłem do wniosku, że nie będe czekał z wymian? wału okrbowego (50zł nominał, bez szlifu - jak nowy) i panewek, bo mi i tak wali w silniku powyżej około 3500obr...
może ja wcale niemam panewek :lol:

[ Dodano: 18 Czerwiec 2005, 00:45 ]
Ale mój Polonez i silnik maj? 24 lata (styczeń 1981), a silnik ma jeszcze oryginalny pasek rozrz?du:))) i silnik nigdy nie robiony, je?dzi cały czas na uniwersalnej.
Przebiegu to ma albo 180ty? albo 280ty? - tego niewiem, bo licznik jest 5-cio cyfrowy. Mam stary w?ł napędowy i jak wyj?łem oryginaln? skrzynię 4-ro biegow? (most 41:10) to musiałem do nowej 5-ki dorabiać ?ruby

http://iis.pwsz.elblag.pl/~iis2919/polonez/sruby12-10mm.jpg

bo w trójniku s? już otwory 12mm a nie 10mm i było ciężko wycendrować przegób elastyczny wału i waliło strasznie:))) ale teraz jest ok.

ale ogólnie nienarzekam, zbiera się dobrze jak na 1500 - Caro Plus 1.6GSI s?siada zostaje w tyle...

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2005, 22:44:33 pm »

Andrzej80

  • Gość
Mam takie  amatorskie pytanko Czy jak kupuje sie panewki to sa jakies wymiary (jak np pierscienie) nominal , 1 szilf itp? Bo tez cos mi stuka w silniku i moze to sa te panewki wiec mysle zeby to wymienic bez wyciagania walu i stad pytanie czy panewki maja wymiar uniwersalny czy nie? A jak wymienie i dalej bedize sie tuklo to bede wiedzial na100% ze jest luz na laczeniukorbowodu z tlokiem;( bo teraz nie mam pojecia co mi stuka a zawory to na pewno nie sa

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2005, 01:38:57 am »

Przemek#1844

  • Gość
Cytat: "Andrzej80"
Mam takie  amatorskie pytanko Czy jak kupuje sie panewki to sa jakies wymiary (jak np pierscienie) nominal , 1 szilf itp? Bo tez cos mi stuka w silniku i moze to sa te panewki wiec mysle zeby to wymienic bez wyciagania walu i stad pytanie czy panewki maja wymiar uniwersalny czy nie? A jak wymienie i dalej bedize sie tuklo to bede wiedzial na100% ze jest luz na laczeniukorbowodu z tlokiem;( bo teraz nie mam pojecia co mi stuka a zawory to na pewno nie sa

tak

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2005, 11:47:56 am »

Abadon

  • Gość
Jak tak patrze na te Wasze panewki to coraz bardziej sie boje swoj silnik otwierac...  :shock:

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 25, 2005, 18:45:15 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
to ta winowajczyni jest  podejrzewam tego popsucia mi panewek :P
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Re: 11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 27, 2005, 23:58:27 pm »

odiss

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
="SerU#408"]Wreszcie zrobiłem fotkę słynnych panewek z mojego 2.0 DOHC które przybrały taki kształt w wyniku osi?gnięcia kosmicznej jak na poloneza prędko?ci około 215 km/h.


Jechałem sobie rano do pracy moim nowym Mercedesem C-Klasse. Klimatyzacja pracowala z pełn? par?, i czulem sie swietnie. we wstecznym lusterku znikały beamery, alfy i fiaty innych kolesi jadacych ta sama droga. leniwie oparlem dlon na lewarku zmiany biegow. i tak nie mialem zamiaru go uzywac. spojrzalem na predkosciomierz - 190 km/h  ho ho, tyle to nawet schumacher by nie pojechal.            
Nagle za mna w tumanach kurzu i dymu pojawilo sie cos co niebezpiecznie szybko zaczelo zblizac sie do mnie. zacisnalem mocniej dlon na kierownicy i ... nie wierze wlasnym oczom !! wyprzedził mnie Polonez !!!!!!!!! :shock:  :shock:  :shock:  :shock:


 :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

11: Szanuj panewki swoje (do posiadaczy 2.0 DOHC)
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 29, 2005, 01:32:56 am »

Mrozek#83

  • Gość
Odiss - trafile? prawie w sam? dziesi?tkę - bo dokladnie tak było, tylko akuracik nie C-Klasse ale S-Klasse  :lol: Nieprawdaż Seru?  :roll: