Autor Wątek: Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła  (Przeczytany 7121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła
« dnia: Kwiecień 17, 2014, 13:56:54 pm »

hazell

  • Gość
Witam,
Piszę z następującym problemem.
Otóż gry jest opuszczony pedał sprzęgła coś trze, jakby blacha o blachę. Gdy wcisnę sprzęgło trze mocniej.
Dzieje się to raczej po podgrzaniu silnika i nie występuje zawsze. Czasem trze mocniej, czasem słabiej, czasem w ogóle. Jeżdżąc po mieście tak co 5 minut.
Dodam, że gdy uniosę pedał sprzęgła do góry tarcie ustaje całkowicie.

Zdążyłem już wszystko nasmarować w okolicach łapy i łożyska oporowego oraz wymieniłem łożysko na nowe. Nic się niestety nie zmieniło.
Dodam, że zaczęło się tak dziać po wymianie silnika - skrzynia z łapą itd moje, sprzęgło z tarczą i dociskiem było już zamontowane na nowym silniku.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Hazell
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 13:58:46 pm wysłana przez hazell »

Odp: Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2014, 21:04:45 pm »

Offline ZMD

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
A na jakich biegach wystepuje to tarcie? Bo mam takie coś jak u ciebie występuje,też po nagrzaniu silnika i zawsze na 1,2 lub wstecznym biegu i aby to ucichło,wystarczy żebym dał na luz i jeszcze raz wrzucił bieg.

Odp: Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2014, 21:36:02 pm »

hazell

  • Gość
Generalnie występuje to na luzie i na każdym biegu. Nie występuje tylko gdy uniosę pedał sprzęgła do góry...

Odp: Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2014, 22:25:07 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
żeby dźwignia włączania sprzęgła nie latała luźno jest podpięta do obudowy skrzyni biegów sprężyną odciągającą. prawdopodobnie nie została owa sprężyna założona.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2014, 00:23:15 am »

hazell

  • Gość
Masz rację, sprężyny nie ma. Jednak nie tłumaczy to odgłosy tarcia, zwłaszcza na wciśniętym sprzęgle...

Odp: Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2014, 01:30:58 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Łozyska wyciskowe sa gównianej jakosci  i nawet nowe potrafi szumiec. Odgłos tarcia powinien zniknac po bardzo lekkim nacisnieciu a własciwie musnieciu pedału sprzegła. Objaw sie nasila w miare ilosci przejechanych kilometrów  i nagrzania tarczy ?
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2014, 02:06:40 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
 dźwignia mogła wypaść ze swojego miejsca. na "drugim" końcu dźwigni jest wytłoczone półkoliste wgłębienie na "oś" dźwigni- kołek oporowy- to wkręt w obudowie skrzyni, zakończony półkulistym łbem. do dźwigni przynitowana jest odpowiednio ukształtowana sprężyna (z blachy) żeby dźwignię dociskać do tego łba. zdarza się że sprężyna lub nit, pęknie i wtedy dźwignia spada z tego łba. może również wypaść z kanału w łożysku wyciskowym. nie wiadomo do czego ją teraz dociskasz. odnośnie smaru (tłuszczu) w okolicach sprzęgła- usuń smar i przemyj benzyną ekstrakcyjną. smar + kurz (krzem) to pasta ścierna używana do docierania zaworów. tam ma być sucho.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Sprzęgło - coś trze przy opuszczonym pedale sprzęgła
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2014, 21:14:06 pm »

Offline huligans13

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 16V
Miałem tak u siebie po zmianie tarczy i docisku firmy Statim, a łożyska na Luk. Po ponownej wymianie docisku na oryginalne Valeo przestało szumieć.