Autor Wątek: [MAZOWIECKIE][TRASA SEROCK-WYSZKÓW] ORLEN - NIE TANKOWAĆ!!!  (Przeczytany 4339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[MAZOWIECKIE][TRASA SEROCK-WYSZKÓW] ORLEN - NIE TANKOWAĆ!!!
« dnia: Listopad 02, 2009, 00:33:38 am »

KAROLeski#1940

  • Gość
Ok 5 km od Serocka (nie pamiętam miejscowości), drużka na Wyszków. W środku lasu po lewej stronie stacja Orlen.
Wyjechałem z Warszawy bez najmniejszego problemu. Samochód mimo niskiej temperatury zapalił na "dotyk" po nagrzaniu się chodził jak zwykle bardzo dobrze. Zjechałem zatankować bo miałem niecałą 1/4 baku a nie lubię jeździć na rezerwie. Na powyższym Orlenie wziąłem pełen kocioł.
15 min później zaczęły się pierwsze objawy - silnik dostał delikatnej czkawki.
Na drugi dzień już dramat. Nie chętnie pali czy zimny czy ciepły, stracił moc, dostał delirki na wolnych obrotach i się dusi. Męczarnia nie jazda zarówno dla samochodu jak i dla kierowcy. O wyprzedzaniu na pewniaka można było już zapomnieć bo nigdy nie wiadomo było czy akurat się nie przydusi. Wyjechałem bak do połowy i dolałem na "swojej" sprawdzonej stacji PB 98 pod korek i widzę że jest spora poprawa. Silnik co prawda nadal nie pali (na zimnym) tak chętnie jak wcześniej ale jak złapie temperatury to już w miarę równo chodzi i lepiej się zbiera. Z odpaleniem silnika po nagrzaniu też już nie ma problemu mimo że wcześniej był i to spory. Także niewątpliwie nie jest to problem elektryki (bądź elektroniki) tylko soczku :D

W między czasie gadałem na ten temat ze szwagrem. W okolicy ów stacja jest słynna i wszyscy ją omijają szerokim łukiem.

Pozostaję mi przestrzec Was przed tankowaniem tam (już taniej będzie jak nasikacie sobie do baku, napewno efekt będzie taki sam) a mi pozostaje wymęczyć i wypróżnić do końca ten bak i zalać sprawdzonego soczku, który tak bardzo smakuje mojej Caróweczce...

:D

[MAZOWIECKIE][TRASA SEROCK-WYSZKÓW] ORLEN - NIE TANKOWAĆ!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2009, 18:09:32 pm »

skaner

  • Gość
jeśli myślimy o tej samej stacji, to to nie jest orlen, tylko stacja o podobnej nazwie i prawie identycznym wyglądzie :-) Kiedyś zatankowałem tam mojego Ś. P. Citroena AX GT :-) efekt był taki że z małej torpedy zrobił się mały diesel kopcący na czarno :-) na szczęście wlałem wtedy tylko 10l :-)

[MAZOWIECKIE][TRASA SEROCK-WYSZKÓW] ORLEN - NIE TANKOWAĆ!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2009, 17:20:46 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Stacja przed górką? Istnieje od lat i zawsze tam oszukiwali...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: [MAZOWIECKIE][TRASA SEROCK-WYSZKÓW] ORLEN - NIE TANKOWAĆ!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2015, 11:30:18 am »

Offline Blackbull

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu-
Często tankuje na tej stacji paliwo nie jest tam najlepsze ale najwazniejsze aby tankowac z pierwszego dystrybutora