Autor Wątek: Spryskiwacze reflektorów w +  (Przeczytany 6033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Spryskiwacze reflektorów w +
« dnia: Luty 15, 2005, 00:12:03 am »

Adampio

  • Gość
Witam

obecna pogoda wymusza ciagle przecieranie swiatelek. :(

za? w jednym z w?tków na tym forum wyczytalem o mozliwsci prostego dolaczenia do zbiorniczka drugiej pompki.  
Czyli jesli wydajnosc bylaby OK to potrzeba jeszcze same dyszki i pstryczek....
Ktos moze przerabial temat praktycznie?

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2005, 01:07:16 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
można popróbować dobry pomysł  8) Dodatkowy zbiorniczek z pompk? pod klapę dyszki (moze te z maski by starczyły gryby dobrze ustawić no no muszę pomy?lec  :roll:

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2005, 01:14:23 am »

poltec#762

  • Gość
Pomysł dobry, tylko trzeba by było zaadaptować jakie? ci?nieniowe spryskiwacze wtedy to miałoby jakis sens lub wycieraczki.
 ;) - z ci?nieniowym jest taki minus że jest duży wir w  zbiorniczku....
 :twisted:

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2005, 07:49:19 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Dokladnie tak, potrzebne jest niezle cisnienie zeby samym plynem zmywac. A ciekawe czy od lady by jakos nie zaadoptowal wycieraczek.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2005, 08:43:45 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
thomas, a nie pomyslales o zbiorniczku od plusa? Nie wiem ile dokladnie sie w nim miesci. Wydaje mi sie ze 3 litry wiec na troche starcza, no i montowany jest w nadkolu.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2005, 08:47:15 am »

thomas#1840

  • Gość
w nadkolu powiadasz ? :?  będzie trzeba się sprawie przyjrzeć bliżej bo ten "worek"
przyprawia mnie o bóle głowy jak podnosze maske  :twisted:

trzeba się porozgl?dac

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2005, 08:58:14 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
No tak, w nadkolu po prawej stronie, tylko bedziesz musial dziure w profilu zrobic na wlewke.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2005, 09:22:37 am »

Janek#1612

  • Gość
Umiejscowienie zbiornika w plusie jest wg mnie niefortunne. Raz że płyn nie jest "ogrzewany" od silnika a dwa że jest do tego kiepski dostęp - aby odkręcić należy wyj?ć nadkole plastikowe. No i pojemno?ć nie jest zbyt wielka (koło 2 litrów).

Za to można w bardzo prosty sposób doinstalować dodatkow? pompkę bo jest przewidziane miejsce (przetłoczenie w zbiorniku).

Osobi?cie mam dwie pompki + dysze z potrójnymi polewajkami - efekt - gdy akurat nic nie zamarznie - co? jakby kubłem chlusn?ć na szybę.

Jednak s? problemy z zaopatrzeniem w płyn (wielkie zużycie) ;)

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2005, 11:08:03 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Cytat: "Janek#1612"

Za to można w bardzo prosty sposób doinstalować dodatkow? pompkę bo jest przewidziane miejsce (przetłoczenie w zbiorniku).

Osobi?cie mam dwie pompki + dysze z potrójnymi polewajkami - efekt - gdy akurat nic nie zamarznie - co? jakby kubłem chlusn?ć na szybę.


Kurna, Janek to zes mi nowine oznajmil. Musze sobie zapodac druga pompke bo ta moja tak jakos slabo daje. Czy ona jest taka sama jak ta pierwsza, czy trzeba mowic ze bedzie sluzyc jako druga??
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2005, 12:31:36 pm »

Gifter

  • Gość
ja mam kłopot jak jade powyzej 60km/h to plyn nie dochodzi do szyby :( ktos kiedys mowil ze chyba z uno czy z tipo mozna podpasowac taki zbiornik z pompka i ponoć jest to mocniejsza pompka i plynu wiecej wchodzi bo cos do okolo 4litrow

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2005, 09:40:04 am »

Janek#1612

  • Gość
Je?li chodzi o pompkę to pasuje taka sama jak jest już w zbiorniku w plusie. Należy jedynie wyci?ć otwór w baniaku (przetłoczenie z zarysem otworu jest).
W wersji v1.00 poł?czyłem  - po jednej pompce na spryskiwacz (na stronę) - ale mimo fajnego lania - zdarzyło się że jedna strona zamarzła i nie lała.
Teraz w wersji v1.01  ;)  poł?czyłem to razem - tak że nawet jak jedna pompka si?dzie - to i tak szyba będzie mokra.

Aha - dobrze jest też wymienić sobie te końcówki - jak już pisałem kupiłem sobie te "sc style" - z potrójnymi dyszami - daj? przyjemny efekt sze?ciu strumieni na szybie, ale uwaga mog? być o milimetr większe (poprzednie latały w masce wyluzowane - a te siedz? ciasno).

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2005, 10:40:21 am »

YARRA#1867

  • Gość
U mnie pompka co jaki? czas (czyli naprzemian)ledwo dawała radę a płyn czasami nawet nie doleciał do wlotu powietrza, a czasami lała ok, Załadowałem do pompki zasilanie prosto z akumulatora a sterowanie przez przeka?nik, teraz bez problemu na postoju przednim spryskiem myję szybę tyln? :lol: .
Prosta sprawa, szybaka robota i efekt solidny przy setce wali w szybę tam gdzie powinna. :mrgreen:
powód przeróby: przy starej instalce (94) s? za?niedzenia i upływno?ci a tak mam tylko z 20 cm kabla prosto ze ?ródełka ;)  i pompka daje rade.
A jeszcze jedno zasilanie do pompki między aku i przeka?nikiem ma bezopiecznik coby jaka? zaraza gabloty mi nie spaliła

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2005, 10:59:18 am »

Gifter

  • Gość
nie mów słowa zaraza to przynosi pecha ;)

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2005, 11:26:29 am »

Eater#851

  • Gość
No to i ja sie pochwale.

U mnie wcale nie ma dyszy spryskiwaczy, tylko zintegrowane sa z wycieraczka, jak w MB Vito. Efekt - polewanie szyby tuz przed samym piorem wycieraczki przy jej ruchu w gore i zmoczenie prawie calej powierzchni przy jej ruchu w dol. Najlepsze, ze w ten sposob spryskiwana jest tylko oczyszczana przez wycieraczke czesc szyby i nie marnujemy w ten sposob plynu.

To rozwiazanie ma jeszcze jedna zalete. Gdy przymarzna nam wycieraczki do szyby wystarczy uruchomic spryskiwacz, plyn leje sie tuz nad gume i skutecznie ja odmraza.

Polecam to rozwiazanie. U mnie w okolicy nawet sasiad jezdzacy Vectra kombi zdecydowal sie na montaz tego rozwiazania - srobilo na nim wrazenie mimo to, ze ma w Vectrze 2 dysze potrojne. 8)

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2005, 11:46:47 am »

Gifter

  • Gość
ale to chyba pracochłonna przerobka, jak nie to napisz artykul o tym ;)

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2005, 12:26:51 pm »

YARRA#1867

  • Gość
EATER to powiedz gdzie kupic taki bajer bo szukam i nie moge znaleŹć

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2005, 15:16:31 pm »

Eater#851

  • Gość
Przerobka nie jest pracochlonna. Wywalasz koncowki spryskiwaczy, prowadzisz tamtedy rurki, mocujesz je do ramienia za pomoca opasek zaciskowych a same listwy spryskiwaczy maja juz gotowe mocowania.

Gdzie to kupic? Nie wiem, ja zabralem taki komplet z wycieraczek, ktore wymienilem w V-ce.

Sa generalnie dwie wersje tego patentu. Listwa - tak produkuje Bosch lub centralny spryskiwacz w owalnym ksztalcie - Valeo. Ja polecam ten pierwszy. 8) Listwa spryskiwacza spelnia tez role spoilera przy wiekszych predkosciach.

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2005, 15:45:27 pm »

Gifter

  • Gość
dobra a cena?

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2005, 21:30:03 pm »

Eater#851

  • Gość
Kompletne wycieraczki  Bosha to koszt ok 140 - 170 zl w zaleznosci od dystrybutora. Valeo ciut wiecej.

Spryskiwacze reflektorów w +
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2005, 22:05:05 pm »

Gifter

  • Gość
eeee to za drogi biznes jak dla mnie :D