Autor Wątek: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania  (Przeczytany 7733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2015, 16:11:08 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
To wiem, ale zastanawiałem się, czy trzeba rozlutowywać, by rozebrać. Po Twojej podpowiedzi domyślam się, że tak. :)

Edit:
Zdjąłem mostek. Pozostałe diody, po zastosowaniu metody takiej jak przy pierwszych trzech, również okazały "jednostronnie przepuszczalne", więc nie mam podstaw, by się do nich przyczepić.
Jakieś pomysły?
Wyżłobienia w komutatorze od szczotek raczej nie mają wpływu na opisane przeze mnie usterki elektryki, ale w razie czego komutator można chyba tylko przetoczyć, bo jako taki wymianie podlega wraz z całym wirnikiem. Dobrze zgaduję?
A ponieważ nie wyjąłem jeszcze wirnika, to może ktoś z Kolegów jeszcze łaskawie podpowie, jak go wyjąć bez uszkadzania czegoś.
Z góry dzięki. <spoko>
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2015, 17:56:57 pm wysłana przez mp79 »

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2015, 20:05:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jeszcze trochę poprzynudzam ;p
Nie miałem czasu od razu się pochwalić, ale chwilę po edycji poprzedniego posta, udało mi się jednak wyjąć wirnik. Płaskim śrubokrętem podważyłem komutator - i jakoś poszło. Otwór technologiczny, przez który wcześniej próbowałem wybijać, okazał się zbędny.
Da się jakoś "chałupniczo" sprawdzić, czy na uzwojeniu stojana nie ma jakiegoś przebicia, czy coś? Chcę wiedzieć na pewno, czy za zaistniały stan rzeczy faktycznie odpowiadała jakaś awaria alternatora - lub taką ewentualność wyeliminować.
No? Chłopaki! Pomóżcie poldkowi wrócić na polskie drogi! :-)

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2015, 21:39:34 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
diody wzbudzenia tez tak sprawdzałeś ??, lepiej by bylo sprawdzać nieco wiekszą mocą czyli zarówką 21W, a nie kontrolka.
Kurde mi to jednak wygląda na uwaloną diodę.
Stojan wypadałoby sprawdzić mierząc rezystancje izolacji, ale to nie chałupnicza metoda, potrzebny odpowiedni miernik. Sprawdź zwykłym miernikiem czy stojan nie ma zwarcia do masy

Ja jak regenerowałem altka w T serii to dokupiłem sobie od razu komplet czesci czyli:
Mostek prostowniczy
Regulator napięcia
Łożyska
Pierścień ślizgowy (komutator to chyba błędna nazwa)

Regulator okazał się sprawny, więc mam na zapas

Podłącz aku do instalacji bez alternatora, wtedy całkowicie wyeliminujesz lub nie
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2015, 11:30:02 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Pierścień ślizgowy (komutator to chyba błędna nazwa)
tak błędna - komutator to jednak grubsza impreza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 07, 2015, 14:47:03 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
diody wzbudzenia tez tak sprawdzałeś
Oczywiście! To były właśnie te, które sam znalazłem.
lepiej by bylo sprawdzać nieco wiekszą mocą czyli zarówką 21W, a nie kontrolka.
Sprawdzone. Efekt ten sam.
Sprawdź zwykłym miernikiem czy stojan nie ma zwarcia do masy
Nie wykazuje. Trzy pary przewodów, po odlutowaniu od mostka, też nie wykazują łączności między sobą, co też jest chyba dobrą cechą.
Natomiast po zmostkowaniu jednej, dowolnej pary przewodów i podłączeniu pod 12 V, z pozostałych dwóch par obwód zamyka tylko jeden przewód. Nie wiem, czy tak właśnie powinno być.
Na innym forum (gość miał podobny problem) doczytałem, że może być przebicie na rozruszniku. Sprawdzałem tą swoją kontrolką (3W) - i nic na owo przebicie nie wskazuje.

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 07, 2015, 14:52:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
rozrusznik ma mase na obudowie i zasilanie na przewodzie, wiec latwo sprawdzic na aucie,czy plynie prad przez rozrusznik (wylaczony),
szkoda,ze alternatora nie sprawdziles wczesniej na pobor pradu w spoczynku,zamiast go rozbierac ,bo teraz jestes w lesie skoro juz sie za rozrusznik bierzesz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2015, 17:42:02 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
I tak muszę się za niego wziąć, bo znowu się zaciął. Tym razem tak się zastał, że nie kręci nawet po wymontowaniu i podłączeniu na krótko. A gdyby faktycznie to on w stanie spoczynku przepuszczał tyle prądu, to wydaje mi się, że moje sprawdzenie trzywatową dwunastowoltową kontrolką coś by jednak wykazało. Źle kombinuję?

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 07, 2015, 17:44:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
miernikiem sprawdz,a nie zarowka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 07, 2015, 17:50:22 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rozumiem, że wymontowany rozrusznik da się tak samo sprawdzić?

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 07, 2015, 22:43:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wymontowany mozesz sprawdzic jedynie pod wzgledem rezystancji na obudowie,
zamontowany mozesz sprawdzic pradem - niby to samo ,a jednak zamontowany mozesz sprawdzic rozgrzany od silnika,a wtedy materialy sie rozszerzaja i moze byc zwarcie,ktorego nie ma na zimno
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2015, 06:29:59 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie wiem, jak na ciepłym, ale na zimnym akumulator rozładowywał się na pewno, więc można powiedzieć, że mnie uspokoiłeś. Trzeba będzie pokazać rozrusznik elektrykowi. W alternatorze natomiast łożysko sobie wymienię. Pierścień ślizgowy dawać do przetoczenia, czy szkoda zawracania gitary?

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 09, 2015, 19:08:00 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Nie wiem, jak na ciepłym, ale na zimnym akumulator rozładowywał się na pewno, więc można powiedzieć, że mnie uspokoiłeś. Trzeba będzie pokazać rozrusznik elektrykowi. W alternatorze natomiast łożysko sobie wymienię. Pierścień ślizgowy dawać do przetoczenia, czy szkoda zawracania gitary?

Jak ma rów od szczotek to do przetoczenia.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 15, 2015, 23:20:15 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rów od szczotek rzeczywiście wystąpił, więc wirnik cierpliwie czekał aż będę miał czas przedstawić go tokarzowi. Tokarz chętnie przywitał wirnik, ale nie miał dla mnie dobrych wieści. Pierścień obrócił się na osi podczas próby przetoczenia, dwa przewody uzwojenia wirnika z nim połączone zerwały się i nie wiem teraz, który jest który. Czy ma to jakieś znaczenie?
Czym najlepiej wkleić ten pierścień, żeby trzymało? Macie jakieś sprawdzone sposoby, czy muszę eksperymentować? Usterka, zdaje się, niezbyt typowa, ale kto pyta, nie błądzi, jak to mówią.

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 16, 2015, 14:29:52 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kup sobie regenerowany za 100zł na allegro i spokój.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 16, 2015, 14:30:09 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
BTW pierwszy raz słyszę o toczeniu pierścienia ślizgowego.......

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: poldorover rozładowuje akumulator po 2 dniach stania
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 16, 2015, 16:37:45 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Eee, podłubię sobie trochę jeszcze. Satysfakcja, że coś naprawiłem, warta jest godzin przeleżanych pod autem. Jak się nie uda, dopiero wtedy pomyślę o takich zakupach, na których pomysł wpadłem już dawno temu. Bo nie sztuka kupić...