Autor Wątek: Wałek rozrządu DUET  (Przeczytany 13003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 13, 2018, 21:26:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Zgadza się ze zdjęcia wiele nie wyciągnę.

Ciągle liczę, że znajdzie się ktoś kto potrafi odróżnić fabrykę od rzemiosła, w sensie jakiś charakterystyczny nadlew czy coś. Boję się kupować kota w worku bo cena tutaj większej roli nie gra 110 zł za taki czy 350 zł za ew. regenerację u Świątka (powiedział, że to orientacyjna cena jeżeli da się zregenerować; tak, do hydro nie zwykły). Bo powiedzmy sobie szczerze jak ktoś chce zrobić kapitalkę silnika z krwi i kości to nie będzie żydził 240 zł za coś porządnego, zgadza się? Ale jednak zawsze nowe to nowe. :)

To sprzedaje jeden z Polmozbytów, więc raczej w wała nie lecą. Poza tym, jeżeli ktoś ma oryginalne wałki to najprędzej właśnie Polmozbyty. Jak Ci potrzebny, to ja bym kupował, 110zł to nie jest dużo.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 14, 2018, 09:21:37 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Chyba spróbuje, ale mam pewne obawy.

Ostatnio miałem prosty przykład. Motozbyt w moim mieście po prawie 60 latach został zamknięty, szczęśliwie do właścicieli miałem numer i poprosiłem o spis części do Małego Fiata i Poloneza. Z części blacharskich do FSO porobił mi zdjęcia, ja przekazałem te zdjęcia osobom które odbudowywały Polonezy a te jednym chórem stwierdziły, że to rzemiosło, bo fabryka ma to, to, to i tamto, gdzie właściciel twierdził że to oryginał. Dlatego mam takie obawy.  :P
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 14, 2018, 18:21:35 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Oryginał ma między 1 a 2 krzywka napis Gh8, Duet miedzy 6a7 ma D
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 14, 2018, 19:54:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Ostatnio miałem prosty przykład. Motozbyt w moim mieście po prawie 60 latach został zamknięty, szczęśliwie do właścicieli miałem numer i poprosiłem o spis części do Małego Fiata i Poloneza. Z części blacharskich do FSO porobił mi zdjęcia, ja przekazałem te zdjęcia osobom które odbudowywały Polonezy a te jednym chórem stwierdziły, że to rzemiosło, bo fabryka ma to, to, to i tamto, gdzie właściciel twierdził że to oryginał. Dlatego mam takie obawy.  :P

Żeby nie zakładać złej woli, możemy uznać że już nie pamiętali co tam leży od 20 lat :)

Niemniej na różne problemy i krętactwa jesteśmy w Polsce skazani. Niedawno temu nawet Filharmonii Kaliskiej sprzedano za pół miliona podrobiony fortepian Steinwaia z przebitymi numerami  <lol2>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 27, 2019, 11:58:33 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Czas odkopać temat...

Była już tutaj kombinacja Duet + stare hydroszklanki, Duet + regenerowane, Duet + Kolbenschmidt i Duet + FAI

A próbował ktoś do rzekomo oryginalnego wałka dawać hydroszklanki Kolbenschmidt ?

Kupiłem wałek z linku, który prawie rok temu tutaj wstawiłem. Porównałem do dwóch oryginalnych, używanych wałków hydro i jest identyczny, więc wydaje mi się, że to oryginał.
Natomiast mam problem z hydroszklankami... da się zregenerować stare ? Jeżeli tak to wie ktoś gdzie wykonują taką usługę i za ile ?
Lub opcja druga kupno Kolbenschmidtów i założenie do oryginalnego nowego wałka. Tylko Wasze opinie i cena mnie zastanawia, bo 25 zł za nową hydroszklankę daje do myślenia z czego to musi być wykonane. Z drugiej strony opinie tutaj były na podstawie zestawu Duet + Kolbenschmidt, więc może nie hydroszklanki były winowajcą a wałek... ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2019, 12:02:52 pm wysłana przez Chińczyk »
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 14, 2023, 16:11:05 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Chciałem nieco odkopać temat i zdać raport na temat wałka Duet w moim polonezie.

Jako, że ruszamy w tym roku z dziewczyną i bratem na Złombol. Wybór rydwanu padł na Caro Plusa w którym lata temu zamontowany został wspominany w tym temacie wzbudzający kontrowersje wałek Duet z popychaczami FAI. Samochód ma w tym momencie około 170kkm, silnik przechodził remont przy 110kkm, dodatkowo silnik zrobił przez rok około 20kkm w polonezie kombi którego kiedyś na forum opisywałem, więc zestaw wałek+popychacze zrobił około 80kkm.
Przed wyjazdem w ramach przygotowań i przeglądu maszyny, podstanowiliśmy wyjąć z samochodu silnik, uszczelnić go w miejscach gdzie się poci i przy okazji zajrzeć do wspomnianego wałka, żeby ocenić czy przetrwa podróż do Portugalii



Cyknąłem szybką fotkę wnętrza silnika. Wałek ma nadal krzywki, są w nienagannym stanie, nawet/szczególnie te na czwartym cylindrze.



Jakby ktoś chciał śledzić czy silnik wytrzyma podróż do Nazare i spowrotem to zachęcam do obserwowania fanpage naszego teamu na facebooku - Carozela
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 14, 2023, 16:51:51 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
u mnie problem był ze szklankami Kolbenschmidt więc jeśli na FAI jest spoko to zaraz sobie kupię na zapas. Masz może nr katalogowy ? Bo gorian sprzedaje jakieś motive. Jak to to samo co panewki w zielono czarnych pudełkach to też guano.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2023, 16:57:42 pm wysłana przez diodalodz »

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 15, 2023, 00:10:27 am »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Numeru katalogowego poszukam w starych mailach z allegro, ale ogólnie też brałem z goriana z tego co pamiętam; drugi polonez na kolbensmithach pewnie w przyszłym roku będzie przechodził przegląd, bo stuka mu prawdopodobnie korbowód. W ramach spostrzeżeń poniekąd związanych z problemem - jak osadzacie ten wałek? Ojciec woził w obu przypadkach (zarówno w tym caro z duetem i fai jak i z atu na duecie i kolbensmithach) do zaprzyjaźnionego zakładu, gdzie wałek był osiowany (ale typ dodatkowo rozwiercał to na pierwszy szlif, bo tylko na taki miał przyrządy)
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2023, 21:16:38 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Jest jeszcze takie cudo:
https://allegro.pl/oferta/17-0053-maxgear-popychacz-zaworu-13071000769
nawet mam 3 szt.
Na razie zamierzam zainstalować stare popychacze, które na tokarni podszlifowałem w celu zaokrąglenia stopki... Wałek oryginał stracił krzywkę, bo jeden z popychaczy się nie obracał. I przy okazji w stopce popychacza pojawiła się dolinka.... Reszta krzywek ok. Ile bierze Świątek za regeneracje jednej krzywki?
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 16, 2023, 14:53:40 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Numeru katalogowego poszukam w starych mailach z allegro, ale ogólnie też brałem z goriana z tego co pamiętam; drugi polonez na kolbensmithach pewnie w przyszłym roku będzie przechodził przegląd, bo stuka mu prawdopodobnie korbowód. W ramach spostrzeżeń poniekąd związanych z problemem - jak osadzacie ten wałek? Ojciec woził w obu przypadkach (zarówno w tym caro z duetem i fai jak i z atu na duecie i kolbensmithach) do zaprzyjaźnionego zakładu, gdzie wałek był osiowany (ale typ dodatkowo rozwiercał to na pierwszy szlif, bo tylko na taki miał przyrządy)

Odkopałem maila i link do aukcji - raz popychacze są nazywane BFS115, raz BFS151, co ciekawe, zalogowałem się na katalogu online FAI i nie znalazło mi żadnego z wymienionych modeli popychaczy, dodatkowo katalog nie wyszczególnia żadnych popychaczy do poloneza GSi oraz CC700 (bo hydropopychacze z poloneza pochodzą z cc700)


Jest jeszcze takie cudo:
https://allegro.pl/oferta/17-0053-maxgear-popychacz-zaworu-13071000769
nawet mam 3 szt.
Na razie zamierzam zainstalować stare popychacze, które na tokarni podszlifowałem w celu zaokrąglenia stopki... Wałek oryginał stracił krzywkę, bo jeden z popychaczy się nie obracał. I przy okazji w stopce popychacza pojawiła się dolinka.... Reszta krzywek ok. Ile bierze Świątek za regeneracje jednej krzywki?

imho Maxgear to loteria - części prawdopodobnie z Azji, jakość raczej losowa. Z części które mogą mieć sensowną jakość i jeszcze występują na rynku to przewijają się popychacze marek INA 420005710 i AJUSA 85003900
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 16, 2023, 15:03:39 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
szkoda, że nie da się ich kupić. Trzeba zacząć drążyć temat popychaczy ze skody fabii .

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 30, 2023, 02:30:02 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Jakieś nowości ?
Ktoś zrobił na Duecie większe przebiegi ?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 01, 2023, 21:49:17 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Jakieś nowości ?
Ktoś zrobił na Duecie większe przebiegi ?
Jak rozwalę silnik, to zobaczymy
Kilka lat jedzie, a silnik już pali dziwaczne ilości oleju
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 02, 2023, 00:51:53 am »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Nasz caro plus w tym roku machnął cały złombol na wspominanym przeze mnie duecie bez zająknięcia. Miałem chwilę zwątpienia jak usłyszałem grzechot z okolic silnika, ale okazało się, że rozsypał się katalizator
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 02, 2023, 10:06:53 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
ale złombol to max 10 tyś.
Szklanki też od Goriana z allegro ?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 02, 2023, 12:24:23 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
ale złombol to max 10 tyś.
Szklanki też od Goriana z allegro ?

Tak, ale silnik remont przechodził w bodajże 2014, wałek Duet z goriana popychacze FAI. Od remontu wbite łącznie obecnie gdzieś między 70 a 90kkm (w tej budzie ~70, ale przez około rok jeszcze jeździł w kombi). Silnik zdrowy, załadowany po autostradzie idzie 140, pusty nawet więcej
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 02, 2023, 15:05:50 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Tak, ale silnik remont przechodził w bodajże 2014, wałek Duet z goriana popychacze FAI. Od remontu wbite łącznie obecnie gdzieś między 70 a 90kkm (w tej budzie ~70, ale przez około rok jeszcze jeździł w kombi). Silnik zdrowy, załadowany po autostradzie idzie 140, pusty nawet więcej
dzięki za info.
Szkoda że nie da się już kupić FAI. Kupiłem taki zestaw z goriana na zaś i popychacze no name.

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 22, 2023, 15:01:57 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Wałek hydro różni się czymś poza tym że nie ma krzywki do napędu pompy paliwa? Będzie banglal na zwykłych szklankach bez hydro?
to ja, byly Marcin#839

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 22, 2023, 18:48:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak bedzie dobrze dzialal, bo zwykle szklanki maja wieksza srednice
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.