Autor Wątek: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie  (Przeczytany 3585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« dnia: Listopad 19, 2015, 18:18:13 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
Siema otóż mam taki problem i zarazem pytanie odnośnie mojego radiowozu . Jak go nabyłem miał złamany resor , spoko zakupienie nowego kupienie alusów i zamontowanie wszystkiego i tu jest problem koło 15 cali opona 195/55 i strasznie wysoko stoi i nie tyle wysokość co prześwit miedzy kołem  nadkolem ( nie patrzcie na kolor felg bo są już białe )



gdzie może tkwić problem ? dodam że strasznie  go buja przez to że tak stoi wysoko  i np jak strzele sprzęgłem to go tak szarpie tzn kołami jak by podskakiwały po drodze mówię z góry że poduszki silnika skrzyni są powymieniane przegub skrzyni elastyczny to samo jak i podpora wału ale te części myślę nie mają wpływu . jak myślicie co to może być ???

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2015, 18:35:29 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Skakanie tyłu po strzale ze sprzęgła - amortyzatory. Montowałeś nowe resory, czy jakieś używki? 2 czy 3 pióra? Generalnie, 2 pióra jeśli nowe/po małym przebiegu i nie woziły kartofli na targ to tył stoi w miarę normalnie.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2015, 19:06:26 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
Czyli jak podejrzewałem amory umarły to to już wiem , nie no resory używki 2 pióra

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2015, 19:10:39 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
ale myślę ża nawet nowe resory chyba nie mają takiego prześwitu ?

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2015, 19:22:58 pm »

Offline Pastor

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLi
Nie jestem pewien czy mogłoby to mieć wpływ, ale czy po wymianie skręcałeś wszystko na opuszczonym samochodzie ? Może być tak że tylny wieszak jest w złej pozycji i gdzie to wszystko się blokuje.

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2015, 20:37:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moze sruby skrecone na podnosniku i niedlugo tuleje beda wyrwane
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2015, 21:28:25 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
resor  wymieniałem z wujkiem ja opuszczałem powoli na lewarku auto a wujek naciągał do dołu resor by wskoczył w to mocowania do wieszka porównywałem z wieszakiem tamten strony i jest niby tak samo

moze sruby skrecone na podnosniku i niedlugo tuleje beda wyrwane


co masz na myśli śróby skręcone na podnośniki chodzi ci oto że 3 śruby były za mocno skręcone ? jeśli tak to nie bo najpierw po wkładane wszędzie śruby opuściłem auto i dopiero dokręcałem  . pierwszy raz takie coś spotykam w poldku

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2015, 23:49:17 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
śruby masz dokręcać na obciążonym samochodzie. w książce jest podana odległość od chyba podłużnicy, do podłoża.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2015, 01:20:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli dokreciles sruby na opuszczonym aucie to moze byc, ale prawidlowo powinno sie obciazyc odpowiednio bagaznik,tak jak pisze    maciejowski,

jednak sporo ludzi dociska na podniesionym aucie,a wtedy to juz tragedia dla tulejek resoru (i ogolnie wszelakich tulejek gumowych zawieszenia)

sprawdz jeszcze na rownej nawierzchni - jakims betonie lub asfalcie ,bo na trawce to rozne dolki i gorki sa i wystarczy,ze pozostale kola zajma inna pozycje (auto sie poziomuje),
amortyzatory masz seryjne ,czy jakies gazowki ?

na tym zdjeciu to powiem szczerze,ze stoi jakby mial resory 3-piórowe tzn. moj na 3 piorach stal chyba jednak nizej,ale drugi na fabrycznych 3 piorrach wlasnie tak,
teraz mam 3 piora kombinowane i jednak stal troche nizej,
juz sie boje,jak go poskladam,bo aktualnie drugi rok stoi sobie bez drzwi,zderzakow i blotnikow (a stal jeszcze bez tylnej klapy) to przeswit ma jak terenowka, wiec sie resorki odzwyczaja, wiec tez bedzie koza,
musze pomyslec o sensowym przycisnieciu go do ziemi
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 01:29:51 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2015, 10:57:16 am »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
jednak dobrze zrobiłem robiąc fote po poworcie ze szkoły teraz stoi tak



amorki nie wiem jakie ale już z tego co pisał kolega wyżej są do wywalenia także pewnie kupić bd musiał nowe
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 10:59:56 am wysłana przez Kumaaty »

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2015, 13:07:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co do amorow to na takiej wysokosci, a zarazem sztywnosci  resora, amory nie beda zbyt skuteczne,nawet nowe,
wyglada na to,ze masz po prostu sztywne resory, takie nowki sztuki nie smigane,
u mnie tak wysoko stoi dopiero na 3-porowych

to sa fabryczne resory, czy manufaktura jakas ?
w kazdym razie wloz do bagaznika butle z gazem,zamontuj hak i tyl sie troche zglebi ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2015, 15:33:29 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
Nie ma sensu na wiosnę ciecie podpó klepanie resoru i sroga gleba wiec jakoś   zimę przelatam bokiem jedynie amory się wymieni ale w takim razie dobrze trafilem kupujac używki . a wiecie który  przekaźnik tzn model mi chodzi jest od świateł bo raz z prawej strony są  a raz nie święci się lampa i kierunek tylko kierunek takim ledwo co światłem się tli

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2015, 20:14:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to wyglada na problem z masą, a nie z przekaznikiem ,ale roznie moze byc - na przekazniku przeciez tez moze byc zwarcie,
na poczatek jednak rozruszaj wsowki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Dziwne Zawieszenie tyłu W caro plusie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2015, 21:14:18 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
jak jest skrzynka bezpieczników/przekaźników to jak ruszam kierownica góra dół to tak jak bym migał światłami tak pstryka jak kierunek włączony  bo było dobrze non stop i też tak ,, pstrykało '' a teraz tak sie nagle zrobiło  że świateł nie ma dopiero jak włącze halogeny tzn włącznik halogenów których nie mam podłączonych to światła są a i to nie zawsze