Autor Wątek: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi  (Przeczytany 11791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 21, 2013, 22:17:12 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
a włącz bieg wycieraczki i poruszaj mikroklockiem
i przejrzyj styki przy manetce od wycieraczek
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2013, 11:24:13 am »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Jak wyżej. Również mialem to samo i wymieniłem silniczek co ciekawe zapłaciłem 30 pln  <lol> Jak chodzi ci tylko pośredni bieg i wycieraczki zatrzymują się gdzie się im podoba jak wyłączysz (same nie wracaja do dołu) to prawdopodobnie padła krancowka w silniku.

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2013, 20:23:01 pm »

TSS

  • Gość
Mikroklocek wg  mnie jest sprawny. Każdy styk wyczyściłem drobnym pilniczkiem z nalotu. Dodatkowo zauważyłem że dwa z metalowych bolcy się ruszają (prawdopodobnie przy wyjmowaniu się poluzowały) więc dodatkowo podlutowałem cienkim grotem każdy z lutów w które wsadzone były bolce (tak na wszelki wypadek, aby wyeliminować ew. zimny lut itp). - bez efektu. Jako ciekawostkę napiszę, że dziś jakieś 3x zadziałał pierwszy bieg wycieraczek :) i to jeszcze przed tym lutowaniem i oczyszczaniem styków.

Pozostaje silnik wycieraczek. I teraz głupie pytanie - gdzie go szukać w Caro 98r - bo w oczy mi się nie rzuca jak zaglądam pod maskę  :)

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2013, 22:05:24 pm »

piciek

  • Gość
Zdejmujesz plastikowa rynne i od strony pasazera masz silnik. Jednak przed demontazem silnika sprawdzilbym jeszcze pajak, czy dziala. Spryskiwacz przedniej szyby dziala bez zarzutu?

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 23, 2013, 10:18:24 am »

TSS

  • Gość
Spryskiwacz przedniej szyby dziala bez zarzutu?
Tak, ze spryskiwaczem nigdy nie było problemu.
"Plastikowa rynna" masz na myśli ten przykręcany na kilka śrub plastikowy grill tuż pod przednią szybą?

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2013, 10:41:21 am »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
ten plastik pod maską
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2013, 20:29:30 pm »

TSS

  • Gość
No niestety nie udało się dobrać do silnika wycieraczek. Odkręciłem parę śrub (nawet nie wiem czy właściwych) ale plastyk ani drgnie. Chyba trzeba pół samochodu rozebrać żeby się tam dobrać. Poddaje się, jeden bieg wycieraczek musi wystarczyć  ;-)

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 13, 2013, 11:01:25 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Jeżeli chodzi o ten plastik, na którym jest kulka podciśnienia to masz srubki na "plusa" śrubokręt z góry, i 4 śrubki na klucz (chyba 10), 2 po bokach i 2 za silnikiem, wyciąga się to bardzo nie wygodnie, ale jest do wykonania.

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 05, 2015, 03:23:37 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Pociagne ten temat bo ten sam rocznik, oswietlenie  zegarow wymaga ingerencji ale najwazniejsze jest dostanie sie do nagrzewnicy. Pokretlo cieplo/zimno nie dziale bo koniec linki zapinany jest o cos co sie wlasnie urwalo i tkwi w metalowym oczku na koncu. tej linki. Przez wyjeta konsole malo widac, wiec najlepiej byloby sie dostac od gory. Zaslepki trzech srub pod szyba widzialem, ale co dalej? Wyjmowac najpierw zegary?

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2015, 09:29:31 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Lepiej wyjąć, bo linka licznika może trzymać.Masz jeszcze dwa wkręty po obu stronach deski,za schowkiem i za plastikiem z przełącznikami po lewej stronie no i jeszcze na środku za konsolą jedn, czy dwa.
A przy nagrzewnicy urwał Ci się po prostu kawałek plastiku od dźwigni sterującej klapką.Można kombinować z klejeniem,albo jakoś inaczej coś tam dorobić.

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:32:13 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Tu:

mam fotkę z wczorajszych wieczornych zmagań.

Żeby coś realnie zrobić to muszę mieć lepszy dostęp. Na początek może da się jakoś zdjąć tę  ramkę konsoli?

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 05, 2015, 11:18:31 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Rozpinasz wszystkie kostki, przewody od podciśnienia i wykręcasz gałkę zmiany biegów.
Na upartego,to żeby się dostać do samego tego "dzyndzla" który urwałeś,to wystarczy wyjąć tylko jeszcze samą konsolę środkową i masz to wszystko na wierzchu.

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 05, 2015, 11:26:15 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Najbardziej się bałem o te przewody podciśienienowe. Rozumiem, że można byleby nie pomylić się przy składaniu :)

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:45:20 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Wyjmij cały ten "okrągły" plastik który wchodzi w panel. Nie zdejmuj przewodów osobno.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: demontaż deski rozdzielczej - Caro 1.6 GSi
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 05, 2015, 15:19:06 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Dzieki za rady, juz pierwsze sukces! W otwor w ktorym zatrzskuje sie spinkę pancerza linki ogrzewania wchodzi ladnie trytka ktora owija sie wokol bialej dzwigni i mozna ustawic dowolny poziom grzania :)